Як правильно гладити сорочку з довгим рукавом

Любляча дружина ніколи не дозволить своєму чоловікові виглядати неохайно. Неважливо де він працює, яку посаду обіймає і чи потрібно його професія такого ставлення до одягу.

Особливо це актуально для чоловіків, що працюють там, де дрес-код дотримується з першого дня роботи. Тому знання про те, як правильно прасувати сорочки з довгим рукавом не завадять кожній жінці.

Базові правила підготовки вироби

Використання прасувальної дошки помітно полегшує процес прасування

Прасування сорочок не є чимось екстраординарним і виконується за певним алгоритмом. Будь-яка господиня може сама під себе адаптувати нижчевикладених інформацію і виконувати дії як їй зручніше, але ми запропонуємо свою технологію догляду за чоловічими сорочками.

Для обробки виробу нам буде потрібно сучасний праска з керамічним або антипригарним покриттям. Передбачається, що у такого праски присутня функція обробки паром і розприскувач на носику (пульверизатор).

Оптимальна поверхню для прасування — це прасувальна дошка з підставкою для обробки рукавів. Бажано, щоб дошка мала регулювання по висоті, так як зайві незручності при прасування нам ні до чого.

Для змочування вироби краще використовувати ручний розпилювач з ємністю. Таке нехитре пристосування можна придбати в будь-якому господарському або квітковому магазині.

Як підкладкової тканини рекомендується взяти чисту бавовняну матерію білого кольору або біле махровий рушник. Його також можна використовувати як прокладку, яка вкладається в рукав, якщо підставка під прасування рукавів не передбачена.

Ключові правила прасування сорочок наступні:

 • Обробка виробів проводиться тільки у вологому стані. Не допускайте повного висихання сорочок, так як це значно ускладнює процес видалення складок і псує матеріал.
 • Сорочки темного кольору і сорочки з делікатних (блискучих) тканин гладяться тільки з виворітного боку. В іншому випадку після пари обробок тканину вироби почне тьмяніти і з’явиться характерна для костюмних тканин «глянцевость».
 • Вибирайте правильний режим прасування для кожного типу тканини. Перевищення допустимої температури може призвести до псування матеріалу навіть при прасуванні через прокладочні тканину. Занадто холодна підошва не дасть можливості розгладити глибокі складки.
 • Оптимальна послідовність прасування: від самих маленьких до найбільших дільницях. Спочатку пропрасовуємо воріт і манжети, потім рукава і спинку.

Вибір режиму і температури прасування

Правильний режим і температура запорука збереження вироби

Тип тканини, з якої виготовлена ??сорочка, безпосередньо впливає на процес прасування. Для кожного з матеріалів передбачена своя температура обробки і вологість, при яких виріб добре розгладжується, а знос вироби практично нівелюється.

Відповідність режиму прасування до конкретного типу тканини наступне:

 • Вироби з додаванням або повністю, виготовлені з поліестеру, обробляються при температурі, що не перевищує 110 ° C. Функція відпарювання відключена або на мінімальному значенні. Прасування виробів із віскози відбувається при аналогічних умовах.
 • Бавовняні сорочки пропрасовуються при нагріванні до 150 ° C. Для сильно пом’ятих виробів, можливо, включення відпарювання. Зазвичай воно не потрібно, достатньо змочувати тканину в процесі обробки.
 • Вироби з льону гладяться при високих температурах від 180 ° C. Відпарювання обов’язково інакше тканина дуже погано розгладжується. При необхідності можна натискати на праска при русі по проблемних ділянках.
 • Сорочки з вовни розгладжуються тільки з виворітного боку через вологу марлю, при температурі до 150 ° C. Мереживо або вироби з мереживними прикрасами обробляються з виворітного боку виробу.
 • Шовкові сорочки Не прасувати. Їх слід правильно сушити, повісивши на плічка. При утворенні глибоких заломів і складок їх обробляють ледве теплою праскою.

Перед прасуванням абсолютно будь-якої тканини перевіряйте підошву праски. Вона повинна бути чистою. На ній ні в якому разі не повинно бути прішпаренной тканини або Пригара. Якщо поверхня пошкоджена (подряпини або відколена кераміка), то враховуйте, що в даному місці розподіл температури буде йти не кращим чином.

Покрокова технологія прасування чоловічих сорочок

Вище ми наводили оптимальну, за нашими міркувань послідовність з прасування. Ви можете їй не дотримуватися. Починайте гладити, звідки вам зручніше і здається більш правильним. Деякі взагалі ігнорують загальні правила і починають зі спинки.

Поетапна прасування чоловічої сорочки з довгим рукавом буде складатися з наступних кроків:

 1. Воротник. Елемент відгинається і лягає на край прасувальної дошки. Змочується з пульверизатора. Починаємо процес прасування з виворітного боку від центру елемента до куточків. Далі перевертаємо сорочку і повторюємо дії для лицьового боку. Якщо необхідно задати форму, то комір трохи подгибается і акуратно пропрасовується по згину.
 2. Манжети. Розстібаємо, розправляємо і укладаємо рукав в зручному місці дошки. Далі дії ті ж, описані вище. Воложимо і пропрасовуємо елемент з обох сторін. Подвійний манжет обробляється в розгорнутому стані, після чого складається і відпарює по згину.
 3. Рукава. Якщо є спеціальне пристосування на дошці, то рукав струшується і одягається на підставку. Воложимо водою. Потім пропрасовуємо поверхню рукава з боку шва або з внутрішньої сторони. Після елемент перевертають і гладять протилежну сторону. При необхідності рукав перевертається і обробляється з потрібною зі сторін.
 4. Якщо підставки немає, то рукав вкладається по краю дошки. Далі процес повторюється для внутрішньої сторони елемента. Після міняємо положення рукава і пропрасовуємо зовнішню сторону так, щоб праска не торкався лінії згину. Це дозволить уникнути появи непотрібних стрілок.
 5. Полички. Змочуємо з розпилювача і акуратно обробляємо область навколо гудзиків. Намагайтеся уникати дотику про гудзики, так як можна випадково їх пошкодити. Далі переходимо на велику ділянку від плеча до низу вироби. Карман краще гладити по напрямку від низу до верху. Це виключить утворення складок.
 6. Спинка. Виріб розкладається на дошці, ретельно розрівнюється і зволожується. Гладимо зверху вниз від плеча до крайки сорочки. Потім перекладаємо сорочку потрібної стороною і пропрасовуємо її. Якщо посередині залишився необроблена ділянка, то закінчуємо процес прасування на ньому.

Після обробки залишає сорочку на 2-3 хвилини на дошці. Потім беремо виріб, злегка струшуємо і оглядаємо на наявність втрачених ділянок, складок або нерівностей. Якщо все в порядку, то вішаємо на плічка або правильно складаємо.

Як зберігати відпрасовані сорочки?

Правильна послідовність по складанню сорочці перед складуванням

Оптимальний спосіб зберігання випрасуваних сорочок і сорочок — це повісити виріб на вішалку і прибрати в шафу. Прибирати свежевиглаженную одяг можна тільки після того, як вона буде повністю сухий і охолоне після обробки.

Щоб правильно скласти і не пом’яти виріб можна скористатися наступними правилами:

 • застібаємо гудзики на поличці і кладемо сорочку спинкою вгору;
 • далі складаємо на спинку правий рукав і третина сорочки;
 • потім кладемо рукав на частину сорочки;
 • повторюємо дії для лівої половини;
 • складаємо виріб навпіл і прибираємо в шафу.

Покрокову ілюстрацію дивіться трохи вище. Під комір можна вирізати і підкласти шматок картону. При складуванні чергуємо розташування комірців, щоб не пом’яти елементи сорочок.

Ссылка на основную публикацию