Як прати замшеве взуття — особливості та нюанси чистки

Пил, частинки піску, дорожня бруд, сніг, вода — все це негативно впливає на якість будь-якого взуття. Замшеве взуття — не виняток, а скоріше улюблена «жертва» всіх видів забруднень.

Сам по собі замш не так складний у догляді. Одяг з нього досить легко піддається очищенню, нехай це і займає задоволеного багато часу. Інша справа, як випрати взуття, яку в ванну не замочиш і тазик НЕ поринеш.

Частка в пральній машині

Для сухого та вологого чищення існує безліч різних засобів

Прання замшевого взуття в пральній машині можлива, але з деякими обмеженнями і не для кожного типу. Кросівки, сандалі, мокасини, кеди і інша легка взуття прекрасно відпирається практично не втрачаючи в якості.

Замшеві чоботи, ботфорти, ботильйони прати в машинці-автомат можна. Принаймні, жоден з фірмових виробників не дасть гарантії, що після машинного прання взуття не втратить своєї форми і жорсткості.

Для кросівок та іншої аналогічної взуття процес прання буде виглядати наступним чином:

  1. Очищення від пилу. Перед пранням взуття перевіряється на наявність вад, первинних місць, дірок і т.д. Якщо такі присутні, то прання краще виконати після ремонту або відмовитися зовсім. Якщо все в порядку, то взуття очищається від пилу за допомогою пилососа і м’якої щітки.
  2. Обробка плям. При наявності сильних плям їх потрібно обробити слабким розчином нашатирного спирту. Для цього спирт розводиться з водою в пропорції 1: 5. Після чого за допомогою вати або ватного диска наноситься на забруднену область.
  3. Захист барабана. Щоб запобігти пошкодження барабана, взуття повинна стиратися в спеціальному мішку або спільно зі старим рушником, ганчіркою або будь-який інший бавовняною тканиною. Природно, рушник або тканину повинні бути чистим.
  4. Режим прання. При пранні будь замшевого взуття виставляється режим для делікатних тканин. Температура нагріву води — 30 ° C. Віджимання або додаткова сушка одержувач може бути на мінімальних значеннях за кількістю оборотів.
  5. Процес прання. Для ефективного очищення прання проводиться з використанням невеликої кількості прального порошку або іншого миючого засобу. Не бажано прати більше однієї пари взуття за раз.
  6. Сушка. Процес природного сушіння повинен відбувається при кімнатній температурі без прямого впливу сонячних променів. Всередину взуття щільно набивається звичайний білий папір або вставляється підходяща за розміром дерев’яна колодка. Це дозволить кросівок або черевиків не втратити свою первинну форму.

За своєю суттю прати у пральній машині є певним компромісом. З одного боку, ми якісно і ефективно очищаємо наші улюблені кросівки, кеди або мокасини. З іншого, взуття поступово втрачає в якості, формі і кольорі.

Не рекомендується проводити подібну очищення частіше ніж один раз за сезон. Краще щотижня виконувати очистку за допомогою щітки, різних засобів або спиртового розчину, ніж піддавати взуття таким «випробувань».

Очищення своїми руками

Гумова щітка дозволяє ефективно і швидко прибрати поверхневий бруд

Ручне прання є більш щадним рішенням і може бути застосована для замшевих чобіт або іншого взуття з жорсткою колодкою. Дані дії можуть бути виконані із застосуванням різних засобів, включаючи ті, які є практично у всіх вдома.

Для проведення ручної очистки потрібно: кип’ячена вода, нашатирний спирт, оцет і господарське мило. З підручних засобів необхідно підготувати будь-яку зручну ємність для розведення розчинів, гумова щітка і щітка середньої жорсткості ворсу і дрібнозернистий наждачний папір.

Приступати до чищення чобіт із замші краще після повного висихання або випаровування зайвої вологи з взуття. Але не варто чекати занадто довго, так як пляма можна сильно проникнути в структуру матеріалу.

Спочатку взуття очищається від пилу за допомогою звичайної щітки. Сильно терти не потрібно, достатньо пару раз пройтися по всі швах і забрудненим місцях. Далі необхідно обробити всі забруднені місця розчином нашатирю і води з розрахунку 1: 5.

Після обробки спиртом чоботи акуратно зачищаються наждачним папером і обробляються розчином оцту. Сушка взуття відбувається при кімнатній температурі.

Додатково після повного висихання можна обробити виріб гумовою щіткою. Просто кілька разів пройтися по п’яті, носку, згинах і іншим проблемним місцям. Якщо бруд присутній, то така щітка дозволить дбайливо її прибрати, не зачіпаючи ворс.

Ссылка на основную публикацию