Як прати ватяну ковдру в домашніх умовах

Постільні приналежності помітно підвищують якість сну і безпосередньо впливають на його ефективність. Багато людей, взагалі, не можуть уявити, що таке спати без подушки або добротного ковдри. Їх можна зрозуміти, адже хороший сон запорука успішного дня.

Але навіть у ковдр бувають погані дні, коли без гарної чистки не обійтися. Начебто нічого особливого, але як прати ватяну ковдру в домашніх умови? Або краще не мучитися і віднести в хімчистку?

Чи допускається прання подібних речей

Використання бавовняного наповнювача помітно позначається на обсязі білизни

Прання постільної білизни, включаючи ковдри з різних матеріалів, дозволена, але технологія проведення очищення сильно варіюється від матеріалу, з якого виготовлено виріб або компонентів наповнювача.

Кожен з матеріалів унікальний і вимагає індивідуального підходу. Є й загальні моменти, але вони стандартні для всіх делікатних речей, а ефективність прання ковдри безпосередньо залежить від його розмірів і обраного типу прання.

Конкретні рекомендації по очищенню саме вашого ковдри можна дізнатися на бирці або ярлику, який пришитий до виробу. На основі умовних знаків можна отримати цілком точні рекомендації про те, який тип прання і при якій температурі дозволений.

Нижче ми наведемо загальні рекомендації з прання виробів з різних матеріалів з різними наповнювачами.

Нюанси очищення ватної ковдри

Про те, як випрати ватяну ковдру ходить багато чуток і невірної інформації. Іноді, навіть проскакують історії, що хтось примудрився випрати такий виріб в пральній машині.

За фактом, ватяну ковдру не підлягає автоматичного прання. Це питання можна навіть не варто піднімати, так як подібні вироби дуже об’ємні і при намоканні збільшуються у вазі до 10 разів.

Таке навантаження не витримає жодна побутова пральна машина. Тим більше після такого прання весь наповнювач у вигляді бавовни «скатався» б в грудки, що призвело б до псування ковдри і втрати всіх позитивних якостей.

Найкращий варіант чистки подібних речей — це сушка на свіжому повітрі і виведення плям

Оптимальний варіант прання ковдр з ватним наповнювачем — це суха чистка, сушка і локальне запирання важко виводяться плям. Якщо возитися немає часу і сил, то — це хімчистка в пральні.

Основні рекомендації з чищення наступні:

  1. Часткове видалення пилу з вироби можна виконати за допомогою пилососа з насадкою-щіткою. Додатково після такої чистки ковдру краще винести на спеціалізований майданчик перед будинком і добре «вибити».
  2. Якщо на ковдрі присутні жовті, жирні і брудні плями, то такий виріб слід добре просушити на свіжому повітрі. Потім використовуючи щітку з м’якою щетиною затерти брудні ділянки з невеликою кількістю миючого засобу. Далі вологою поролоновою губкою акуратно прибрати засіб і знову вивісити виріб на повітря.
  3. Для дуже глибоких забруднень потрібно проведення локальної прання. Це слід робити гранично акуратно, намагаючись сильно не мочити сусідні ділянки. Для цього наберіть трохи води в таз і додайте пару ложок оцту. Можна набрати воду у ванну, якщо забруднену ділянку занадто великий.
  4. Після заперіть плями з невеликою кількістю господарського мила. Промокніть м’якою вологою губкою, заперіть водою з оцтом. Якщо плями зникли, то можна прополоскати ділянку невеликою кількістю води. Злегка віджати і вивісити виріб сушиться.

Важливо пам’ятати, що краще зайвий раз змінити постільну білизну, ніж вдаватися до вологого очищення. Оптимальна частота подібних прання — один раз на рік. Сушка на вулиці по можливості, але не рідше одного разу на 6 місяців.

Очищення байкового і пухової ковдри

Тонкі ковдри досить просто випрати навіть не використовую пральну машину

Байкові ковдри більш тонкі і щільні, але так само як і ватяні, виготовляються з натуральної бавовни. Малий і обсяг щільність дозволяють проводити багаторазову прання у пральній машині.

Правила очищення не сильно розрізняються. Температура води не більше 40 ° C. Режим прання — бавовна або верхній одяг. Допускається віджимання на 600-1000 об / хв. Порошок краще замінити на рідкі суміші або гель, так як такий засіб краще виполощется.

Можна використовувати щадний засіб для виведення плям і відбілювач без хлору. Сушка природним шляхом на білизняний мотузці або балконі без попадання сонячних променів. Прасувати при низьких температурах (110-130 ° C).

Пухова ковдра більш капризно і з ним потрібно повозитися. Якщо немає часу, то краще віддати такий виріб в хімчистку. Навпаки, ви впевнені в своїх силах, то можна спробувати попрати в домашніх умовах використовуючи пральну машину.

Перед пранням слід вивчити ярлик і з’ясувати оптимальну температуру нагрівання води. В основному — це до 60 ° C. Режим прання — делікатне або верхній одяг. Віджимання на мінімальних обертах.

Як і для байкового вироби, пух краще прати рідким засобом. У барабан обов’язково «закидаємо» 5-7 м’ячиків для прання. Це дозволить підвищити ефективність прання і знизить утворення грудок наповнювача.

Сушка на горизонтальній поверхні з періодичним струшуванням виробу. Якщо пух скатався, то краще придбати спеціальний валик, яким можна прокатати проблемні місця.

Як випрати ковдру з овечої вовни

Шерсть може забити зливний фільтр, тому для прання краще використовувати мішок

Овече ковдру, на відміну від аналога з бавовняним наповнювачем, підлягає як ручний, так і пранні в пральній машині. Останнє, знову ж таки, якщо існують сильні забруднення і обсягу машинки дозволяє це зробити.

Чистку ковдр з овечої вовни можна виконати безпосередньо в самій ванній. Якщо такий обсяг води не потрібен, то використовується таз потрібного обсягу. Температура води — до 30 ° C.

Спочатку розчиняється миючий засіб для вовни, а тільки після занурюється сам виріб. Бажано не використовувати занадто багато порошку або гелю. З натуральної вовни, навіть при малій кількості миючих засобів, дуже добре відпираються більшість видів плям.

Під час прання не слід занадто сильно застіривать виріб. Досить акуратно пополоскати ковдру. Якщо плями не відстають, то дані ділянки обробляються кисневим засобом для виведення плям.

При полосканні краще використовувати душ або шланг, щоб вимити всі залишки порошку. Віджимання виробів з вовни не ведеться. Ковдра лягає на похилу площину або в раковину. Після стоку води виріб розправляється і вішається сушитися на балкон або лоджію.

При пранні в пральній машині алгоритм дій схожий. Мінімальний нагрів води. Режим — делікатний або для тонких тканин. Віджимання і додаткові налаштування відключені.

Прання в мішку або підодіяльник, так як шерсть може забити зливний фільтр. Якщо виріб має швидко висохнути, то можна вдатися до віджиму на 400-600 об / хв.

Ссылка на основную публикацию