Як прати тефлонову скатертину — вручну або в машинці?

Скатертина — це незамінний атрибут будь-якого свята і торжества. Крім естетичних якостей і створення атмосфери, подібні вироби виконують і практичну користь — захищають поверхню столу від забруднення.

Особливо це актуально для покриття зі спеціальним водовідштовхувальним просоченням. Подібні вироби ефективно відводять вологу від основного матеріалу і знижують його знос. Як прати тефлонову скатертину, щоб уберегти виріб від швидкого зносу?

Особливості просочення і технологи очищення

Спеціальна тефлонова просочення забезпечує якісний захист від вологи і забруднень

Скатертина з тефлоновим покриттям — це виріб, виготовлений з натурального льону, бавовни, поліестеру і оброблене спеціальним просоченням. Обробка надає скатертини водовідштовхувальний ефект і дозволяє відводити потрапляють на поверхню виробу забруднення.

Завдяки тефлоновим просочення скатертину можна використовувати як в домашніх умовах для великих застіль, так і в затишному колі на природі або під відкритим небом. Також просочення дає довготривалий захист від вицвітання і зберігає яскравість фарб.

Єдиний мінус — з часів нанесений захисний шар стоншується, що безпосередньо впливає на його ефективність.

Очищення скатертини з тефлоновим покриттям може бути виконана різними способами: волога чистка, ручна і машинна прання. Причому прати в машинці не найкращий вибір. Такий підхід справедливий тільки при дуже сильної забрудненості вироби.

Для вологого чищення знадобиться: поролонова губка або бавовняна біла тканина, дерев’яна або пластікатовая лопаточка, господарське мило, нейтральний миючий засіб.

Послідовність дій чищення така:

  • при попаданні на скатертину вологи або забруднень необхідно взяти поролонову губку і промокнути поверхню;
  • далі буде потрібно нанести на плями піну господарського мила або мийного засобу;
  • як тільки пляма злегка розмокне, видаляємо забруднення чистої бавовняною тканиною або губкою;
  • при в’їдаються плями можна спробувати акуратно зішкребти бруд за допомогою дерев’яної лопатки.

Якщо ви бачите, що їх дії не дають здоровому глузді результату, то краще зупиниться і не псувати тефлонове покриття. Єдиний вихід — це прання руками або в пральній машині.

При ручному пранні потрібно набрати в таз або ванну трохи води температурою не більше 40 ° C. Потім у воді розчиняється нейтральний миючий засіб і занурюється виріб.

При пранні намагаємося не ламаються скатертину, так як це призведе до пошкодження покриття. Можна використовувати губку, але навіть при короткочасно чищенні плями швидко видаляються без використання підручних пристосувань.

Віджимати і скручувати виріб не потрібно. Після ополіскування піднімаємо виріб з ванни і даємо воді стекти. Далі потрібно вивісити скатертину на балкон або лоджію. Бажано, щоб вона була захищена від попадання сонячних променів.

При машинному пранні потрібно виставити дбайливий режим без віджиму. Після прання відразу витягуємо виріб і розправляємо. Якщо виріб виготовлений з натурально бавовни або льону, то прання може дати усадку.

Можна і потрібно гладити?

Перед пранням ознайомтеся з рекомендаціями виробника і переконайтеся чи правильно ви вибрали спосіб очищення вироби

При дотриманні умов, запропонованих виробником, гладити скатертину з тефлоновим покриттям не потрібно. При сушінні в розправленому стані річ практично не мнеться.

Якщо є гостра необхідність, то можна пропрасувати річ з виворітного боку при температурі нагріву до 130 ° C. При цьому не варто дуже щільно притискати праску до поверхні столового покриття. Краще взагалі використовувати вологу марлю або бавовняну тканину.

Середній термін служби такої скатертини при частому використанні — 2-3 роки. Але слід пам’ятати, що кожен цикл прання сильно виділяє тефлоновий шар.

Ссылка на основную публикацию