Як прати синтепонові куртку в пральній машині?

Верхній одяг на синтепоні досить популярна в силу своєї практичності і невисокої вартості. Синтепон має невелику вагу, добре утримує тепло, швидко відновлює форму після деформацій і не вимагає спеціального догляду. Як прати синтепонові куртку, щоб не зіпсувати наповнювач в процес обробки?

Чи можна випрати в домашніх умовах?

Всі вироби з синтепону стираються в прохолодній воді температурою до 30 ° C

Синтепон — це штучний утеплювач у вигляді нетканого полотна, що складається з синтетичних волокон. По відношенню до синтепону не існує ГОСТу або іншого регулюючого документа, безпосередньо вказує на мінімальні технічні та практичні властивості матеріалу.

Даний факт сильно ускладнює процес догляду та прання синтепону. Неправильно підібрана температура і режим прання можуть привести до повної втрати форми вироби на синтепоні і значно знизити теплоізоляційні якості наповнювача.

Чи можна прати синтепон і верхній одяг на синтепоні? Однозначно можна і в деяких випадках автоматичне прання — це найбільш прийнятний варіант очищення. Перед пранням потрібно уважно вивчити заводський ярлик і з’ясувати, кукую температуру нагрівання води, який режим або спосіб прання рекомендується виробник.

При відсутності ярлика, особливо у неякісних виробів, бажано прати при температурі не вище 30 ° C на делікатному режимі без віджиму. Якщо річ дуже дешева і була куплена на ринку, то скоріше за все прати її не можна взагалі.

Для пошиття таких речей використовується дешевий клеєний синтепон. При пранні клейовий склад вимивається, а річ втрачає первинну форму.

Як правильно випрати в машинці?

Намагайтеся не завантажувати машинку до упору — це викличе перевантаження барабана під час прання

Перед тим, як прати куртку на синтепоні в пральній машині слід перевірити вміст кишень. Сторонні предмети потрібно видалити, вивернути і очистити кишеню, після чого застебнути всі блискавки і застібки на виробі.

Переконайтеся, що обраний вами спосіб прання підходить для конкретно речі. Дорогі і якісні речі краще прати вручну без використання агресивних миючих засобів і машинного віджимання.

Процес прання синтепоновой куртки в машинці складається з наступного:

  • закладаємо застебнуту куртку в барабан пральної машини. Слід пам’ятати, що третина або половина обсягу барабана повинна бути вільна;
  • разом з виробом слід покласти 2-3 м’ячики для прання. Це дозволить мокрому наповнювача менше скомківаться;
  • вибирає режим прання: делікатний, тонкі тканини, синтетика. Відключаємо віджимання і включаємо опцію додаткового полоскання;
  • заливаємо 2-3 ковпачка рідкого порошку. Від використання порошку в гранульованої формі краще відмовитися — такий засіб погано вимивається з наповнювача;
  • застосовувати відбілювачі або засоби для виведення плям можна. Якщо присутній жирне або сально пляма, то його можна попередньо обробити содою або сумішшю крохмалю з водою;
  • після закінчення полоскання відкриваємо барабан і дістаємо куртку з машинки. Для м’якого віджимання потрібно взяти великий махровий рушник, покласти на нього виріб і акуратно згорнути в «рулет».

При згортанні не потрібно сильно тиснути або тиснути на річ. Зайва вода піде навіть при прикладанні невеликого зусилля. Після можна взяти ще одне повністю сухий рушник і повторити процес, попередньо перевернувши куртку.

Ручне прання куртки на синтепоні складається з приблизно схожих дій. Потрібно добре вимити ванну і набрати теплої води. Далі оглядаємо річ і при необхідності очищаємо жирні плями за допомогою крохмалю або господарського мила.

Після розчиняємо 1-2 ковпачка рідкого порошку і занурюємо виріб в воду. При пранні не потрібно сильно терти або застіривать крутку. Необхідно пройти по всім засаленим ділянкам рукою і злегка їх протиснути.

Ополіскування бажано виконати в два етапи. Спочатку зливаємо брудну воду і споліскуємо виріб від мильної води, піни і слідів миючого засобу. Після набираємо такий же обсяг води і полощіть в ньому куртку. Після ще раз зливаємо воду і обполіскувати куртку під душем.

При необхідності дії по полоскання можна повторити до того моменту, поки що стікає з куртку вода не буде повністю чистою. Віджимання виконується за допомогою махрового рушника.

Як висушити і відновити наповнювач?

Після прання розкладіть синтепонові куртку на білій м’якої тканини і почекайте, поки залишки води стекти

Сушка верхнього одягу та інших речей на синтепоні відбувається тільки при кімнатній температурі. Можна спробувати сушити на свіжому повітрі з умовою, що температура повітря на вулиці не нижче 10 ° C і на річ не потраплятимуть сонячні промені.

Після віджимання потрібно добре розправити річ і розкласти на горизонтальній поверхні. Якщо є місця з сильно збився наповнювачем, то можна постаратися розправити синтепон руками або за допомогою пилососа з щілинним насадкою.

Для того щоб розправити синтепон в куртці після прання, потрібно пройтися по проблемному ділянці, витягаючи наповнювач з «грудки» і розподіляючи по секції. Процес досить трудомісткий, так як неякісний наповнювач може зім’яв так, що розправити його можна буде тільки розпір річ з виворітного боку.

У міру висихання річ можна переважити на плечики і вивісити мотузку для білизни. В середньому куртка на синтепоні висихає за 6-8 годин.

Ссылка на основную публикацию