Як прати рюкзак

Більшість рюкзаків роблять з нейлону. Їх можна спокійно прати в пральній машині, крім тих рюкзаків, які мають водонепроникний шар або просочення. Пощупавши матеріал, з якого виготовлений ваш похідний мішок, можна визначити наявність такого шару. Якщо одна сторона (зазвичай внутрішня) гладка, а інша ні — це означає, що ваш рюкзак з водонепроникним шаром. Рюкзаки з водонепроникним покриттям слід прати вручну, дотримуючись нижчеподаних інструкцій, їх не можна сушити з використанням нагріву.

З чого почати?

Почніть з повного спустошення рюкзака. Прощупайте всі кути кишеньку і відділень — витягніть все, що знайдете в них. Якщо в кишенях багато пилу та сміття — пропилесосьте їх. Пошукайте всередині (в головному відділенні або в кишенях) етикетку з рекомендаціями по пранню вашого рюкзака.

Як випрати рюкзак в пральній машині

 1. Розстебніть все блискавки на рюкзаку, так як вони можуть пошкодитися при пранні в застебнутому стані.
 2. Перевірте, щоб всі пряжки і ремені були зафіксовані.
 3. Якщо у вас пральна машина з вертикальним завантаженням, покладіть рюкзак в мішечок для білизни або наволочку — це вбереже ремені від сплутування.
 4. Якщо ваш похідний мішок має внутрішній каркас, витягніть його. Рамка може зігнутися або пошкодитися в пральній машині, а також може порвати тканину.
 5. Ретельно перегляньте рюкзак, перевіряючи його на наявність будь-яких плям, розривів або потертостей тканини. Якщо ви виявите протёршееся місце, використовуйте інструкцію по ручному пранні рюкзака, так як пральна машина призведе до подальшого зношування матеріалу на пошкодженій ділянці.
 6. Видаліть або попередньо обробіть будь-які брудні плями.
 7. Виперіть рюкзак з використанням холодної води і програми делікатного прання. Якщо рюкзак дуже великий, здайте його в пральню (там пральні машини великого розміру) або вручну виперіть його у ванні.
 8. Повісьте рюкзак над ванною, щоб з нього втекла вода, і він міг висохнути.

Як прати рюкзак вручну

 1. Заповніть відро або ванну водою настільки, щоб повністю покрити рюкзак.
 2. Додайте миючий засіб для прання в воду і енергійно перемішайте рукою.
 3. Якщо ваш рюкзак має внутрішній каркас, краще витягнути його. Незважаючи на те, що ручне прання — досить дбайливий процес і трубки каркаса НЕ будуть рвати тканину, метал може почати іржавіти від надмірного впливу води.
 4. Помістіть рюкзак в воду і обережно поговоріть його, щоб намочити з усіх боків.
 5. Якщо є які-небудь особливо брудні ділянки, вичистіть їх за допомогою старої зубної або одежної щітки.
 6. Добре промийте рюкзак в душі.
 7. Повісьте рюкзак над ванною, щоб з нього втекла вода, і він міг висохнути.

Як прати рюкзак в посудомийній машині

Незважаючи на те, що посудомийку можна використовувати для прання взуття, бейсболки та інших предметів домашнього вжитку, прати рюкзак в посудомийній машині не рекомендується. Температура в посудомийній машині значно вище, ніж в пральній — вона може пошкодити матеріал або викликати линьку фарби. Крім того, посудомийні машини мають обертові розпилювачі в робочому відсіку, які можуть зачепитися за лямки, пошкодивши як рюкзак, так і посудомийку. Якщо ви все ж хочете випрати рюкзак в машинці, покладіть його в наволочку або мішок для прання без зав’язок. Якщо ваш похідний мішок може поміститися на верхній полиці, краще покладіть його туди. Використовуйте миючий засіб без відбілювача і витягніть рюкзак перш, ніж почнеться цикл сушки. Повісьте рюкзак над ванною, щоб з нього втекла вода, і він міг висохнути.

Як прати рюкзак з поліестеру

Поліестер — дуже універсальна тканина, як правило, міцна і витривала, незалежно від того товста вона чи ні. Якщо ваш рюкзак не має будь-яких спеціальних прикрас, таких як шпильки, заклепки або шкіряна обробка, його можна безпечно прати в пральній машині з використанням холодної води і режиму «делікатне прання». Однак, поліестер також відомий тим, що добре вбирає і зберігає запахи тіла, тому понюхайте свій похідний мішок і, при необхідності, обробіть його спинку і ремені з допомогою описаного нижче способу «як прати ремені рюкзака».

Як прати брезентовий рюкзак

Брезент — міцний матеріал, який може витримати прання в пральній машині. Він може навіть витримати гарячу воду, хоча через це може злиняти забарвлення. Брезентові рюкзаки можна навіть віджати в машинці на низьких швидкостях, а потім вивісити сохнути на відкритому повітрі.

Як прати рюкзак з бавовни

Важливо прати рюкзак з бавовни в холодній воді, так як бавовняна тканина схильна до усадки. Навіть якщо на етикетці вашого рюкзака написано, що він може витримати гарячу або теплу воду, було б краще випрати його в холодній. Рюкзак з бавовни можна віджати в машинці на низьких швидкостях, а потім вивісити сохнути на відкритому повітрі.

Як прати рюкзак з конопель

Тканина з коноплі спокійно переносить прання у пральній машині в теплій воді. Її можна часто прати, від цього вона стає тільки м’якше. Рюкзак з конопель сохне довше, ніж з синтетичної тканини, але при цьому не вимагає особливого підходу і може бути віджатий в машинці на низьких оборотах.

Як прати джинсовий рюкзак

Джинс може злиняти, тому якщо рюкзак ви перете в наволочці, обов’язково використовуйте ту, яку не шкода зіпсувати. Джинс сохне довше, ніж більшість інших тканин, але при цьому джинсовий рюкзак можна віджати в пральній машині на низьких оборотах — це прискорить час висихання. Сушити такий похідний мішок краще на свіжому повітрі, в сушарці джинсова тканина може дати усадку.

Як прати ремені рюкзака

Лямки і ремені рюкзака збирають на себе найбільше поту і бруду, тому що вони постійно контактують з руками. Періодично їх можна прати окремо, що зменшить загальний знос тканини рюкзака і збільшить термін його служби.

 1. Змішайте невелику кількість рідини для миття посуду або шампуні з водою, а потім енергійно перемішайте воду для створення піни.
 2. За допомогою зубної або одежної щітки нанесіть піну на ремені і гарненько потріть.
 3. Промийте ремені під краном, або протріть їх невеликою кількістю води. Якщо ваші ремені з наповнювачем всередині, намагайтеся не мочити їх повністю, інакше сохнути вони будуть набагато довше.
 4. Щоб ремінці швидко висохли, повісьте рюкзак на свіжому повітрі.

Як випрати рюкзак з шкіряними частинами

Якщо на етикетці по догляду не вказано інакше, рюкзак зі шкіряним оздобленням або шкіряними частинами прати повністю не можна, щоб уникнути намокання шкіри. Ділянки тканини з брудними плямами обробляються окремо.

 1. Змішайте невелику кількість рідини для миття посуду або прального порошку з водою, а потім енергійно перемішайте воду для створення піни.
 2. За допомогою зубної або одежної щітки нанесіть піну на брудні плями.
 3. Добре потріть щіткою оброблені ділянки рюкзака.
 4. Промийте очищену ділянку губкою з чистою водою.
 5. Витріть тканину рюкзака насухо, а потім дайте йому висохнути на свіжому повітрі.
 6. Вимийте шкіряні деталі, слідуючи інструкціям в нашому керівництві Як почистити натуральну шкіру.

Як випрати рюкзак з заклепками

Зовнішня обробка рюкзака металевими шпильками і заклепками надає йому унікальний вид, але при цьому додає особливі вимоги по догляду. Найкраще уникати попадання води на металеві частини, так як вони можуть іржавіти. Тому такі рюкзаки не можна прати повністю, очищають лише брудні плями на них.

 1. Змішайте невелику кількість рідини для миття посуду або прального порошку з водою, а потім енергійно перемішайте воду для створення піни.
 2. За допомогою зубної або одежної щітки нанесіть піну на брудні плями.
 3. Добре потріть щіткою брудні ділянки рюкзака.
 4. Промийте очищену ділянку губкою з чистою водою.
 5. Витріть тканину рюкзака насухо.
 6. Акуратно відполіруйте шпильки і заклепки м’якою сухою ганчіркою.

Як вивести цвіль з рюкзака

 1. Винесіть рюкзак на вулицю.
 2. Вичистіть цвіль одноразовою серветкою, намагаючись не рознести її суперечки на чисті ділянки.
 3. Протріть ділянку рюкзака з цвіллю медичним спиртом.
 4. Промийте оброблену область губкою з чистою водою.
 5. Витріть одноразовими серветками очищену ділянку насухо.
 6. Повісьте рюкзак сушитися на сонці. Сонячне світло допоможе вбити будь-які залишилися спори цвілі.

Як вивести з рюкзака клопів та інших шкідників

Якщо ви підозрюєте, що у вашому рюкзаку завелися клопи, воші або інші дрібні шкідники, помістіть його в поліетиленовий мішок для сміття. Зв’яжіть верхню частину мішка в вузол. Залиште мішок пов’язаним на пару тижнів, або залиште його в жаркому місці, наприклад, в закритому автомобілі на сонці влітку, на пару днів. Після того, як комахи будуть вбиті, виперіть рюкзак згідно із зазначеними вище інструкцій.

додаткові поради

 • Щоб захистити свій рюкзак від намокання під дощем, помістіть його в поліетиленовий мішок для сміття і виріжте в ньому отвори під ремінці і кишені рюкзака.
 • Якщо блискавка стає непоступливого, нанесіть на шматок пластика трохи мастила WD-40, а потім ганчіркою або пензликом змастіть блискавку — це дозволить уникнути попадання мастила на навколишню тканину.
Ссылка на основную публикацию