Як прати поліестер і не турбується за якість речі

Поліестер — це синтетична тканина з поліефірних волокон, що застосовується в пошитті одягу, речей і предметів гардероба. На відміну від більшості натуральних тканин, поліестер більш доступний і дешевий матеріал, що володіє цілим набором позитивних якостей.

Наприклад, комбінація бавовни і поліестеру надає кінцевому виробу підвищену практичність і підвищує термін служби виробу. Тканина стає міцною, зносостійкою, менше мнеться і брудниться, не розтягується і добре пропускає повітря.

Само собою, напрошується питання: як прати поліестер, як сушити і чи можна гладити?

особливості матеріалу

У поєднанні з іншими матеріалами поліестер значно збільшує якість кінцевого виробу

Речі і одяг з додавання поліестеру є прекрасним вибором для людей, які хочуть отримати практичне виріб з високим терміном служби. Така річ довго зберігає колір, форму і розрахована на велику кількість прань.

З особистого досвіду: бавовняна футболка з додавання 40% поліефірних волокон навіть після 50-70 прань в машинці виглядає як нова. Так, тут ще багато залежить від умов шкарпетки вироби, проте сам факт.

Прати поліестер можна руками і в пральній машині. Стандартна температура — не більше 40 ° C. Існують речі, які можна прати і при 60 ° C, але показник поліестеру в них значно вище натуральних компонентів.

Кип’ятити або піддавати матеріал дії відбілюючих складів не можна. Волокна деформуються і руйнуються, а річ приходить в повну непридатність.

Після прання поліестер не сідає. Іноді, можлива незначна усадка, але для речей з 40-50% поліефірних волокон показник настільки малий, що його можна не враховувати.

Нюанси ручної і автоматичної прання

При віджиманні не бажано сильно перекручувати виріб — з часом річ ??сильно розтягнеться

Перед пранням, обов’язково варто приділити трохи часу і вивчити ярличок на одязі. Якщо, з незрозумілих причин така бирка відсутній, то параметри прання беруться за мінімальних значень — нагрівання води до 30 ° C, делікатний режим прання і 400-600 оборотів на віджимання.

Час автоматичного прання сильно залежить від ступеня забрудненості речі, але для речей, які носиться одну-півтори робочих тижні досить прання в 30 хвилин.

В якості миючого засобу використовується відповідний пральний порошок. Для білого — це універсальний порошок для ручного та автоматичного прання. Для кольорової та чорної одягу — засіб для кольорових тканин.

Додавання кондиціонера для білизни строго за бажанням. Якісні речі з поліестеру не сильно мнуться і практично не електризуються.

Для ручному пранні послідовність дій буде виглядати наступним чином:

 1. У будь-яку зручну ємність, тазик або ванну набирається достатня кількість прохолодно або злегка теплої води.
 2. Додається невелика кількість прального порошку. Миючий засіб ретельно розмішується у воді до повного розчинення.
 3. Якщо на одязі з поліестеру присутні дуже застарілі плями або сильно забруднені місця, то їх можна обробити засобом для виведення плям згідно з відповідною інструкцією.
 4. Річ занурюється в ємність з миючим засобом і полощеться до повного очищення або поки вода в ємності не змінить колір.
 5. При полосканні можна використовувати душову лійку. Це допоможе добре вимити частинки миючого засобу зі структури матеріалу. Якщо душа немає, то виріб ретельно промивається під струменем холодної або трохи теплої води.
 6. При віджиманні виріб сильно не перекручується. Досить трохи скрутити, щоб основна маса води вийшла. При необхідності річ залишається на площині під кутом, щоб залишки води стекли природним шляхом.

Сушка поліестеру і речей з додавання поліефірних волокон відбувається при кімнатній температурі. Можна вивісить одяг на вулицю, балкон або лоджії захищену від прямого попадання сонячних променів.

Як випрати куртку та інші великі речі?

30 ° C — оптимальна температура для прання більшості речей з додаванням поліестеру

Прання верхнього одягу і інших об’ємних речей з поліестеру виконується практично аналогічним чином. Природно, більш доцільно прати такі речі в пральній машині, так як це дозволить більш швидко і ефективно віджати воду після прання.

Основні рекомендації з прання курток, пальто, суконь або пуховиків з поліестеру зводяться до наступного:

 • перед пранням перевіряються кишені, річ вивертається на виворітну сторону і при необхідності застібається;
 • вибирається режим прання делікатних тканин або в ручному режимі виставляється температура 30-40 ° C;
 • одяг з наповнювачем можна прати з меншою кількістю миючого засобу, що дозволить більш якісно виполоскати його залишки з тканин;
 • при полосканні додається невелика кількість кондиціонера;
 • віджимання на малих обертах;
 • сушка на «плічках» в добре провітрюваному приміщенні при кімнатній температурі.

При ручному пранні курток або інших великих речей послідовність дій аналогічна. Для видалення плям слід використовувати засіб для виведення плям. Можна прикласти невеликі зусилля і потерти засмальцьовані ділянки губкою.

При полосканні не економимо води, намагаючись добре видалити всі залишки миючих засобів. Повністю ручний віджимання не робиться. Річ вішає на «плечики», а стікає волога віджимається по нижній частині вироби.

Ссылка на основную публикацию