Як прати натуральний шовк — вручну або автоматично?

Сукні з шовку дуже улюблені багатьма жінками, адже дана тканина здатна вигідно підкреслити красиву фігуру. Шовк дає дуже ніжні відчуття при зіткненні зі шкірою, ефективно охолоджує і зігріває тіло.

Єдиний мінус — це делікатний матеріал, що вимагає дуже дбайливого ставлення, особливо під час очищення вироби. Як прати шовк і не турбується за збереження дорогої речі?

Вибір способу прання і миючого засобу

При дотриманні температурного режиму ймовірність усадки шовку мінімальна

Шовк, як і будь-яка делікатна тканина, вимагає обережного ставлення. Перед пранням обов’язково ознайомтеся з рекомендаціями виробника. Зробити це можна поглянувши на пришитий з виворітного боку виробу ярличок.

Оптимальний спосіб очищення для більшості шовкових речей — це ручне прання при температурі води не більше 35-40 ° C. Краще особливо не ризикувати і використовувати злегка теплу воду.

Під час прання не допускається сильна деформація тканини. Не можна терти, скручувати і розтягувати виріб. Можна акуратно помасажувати виріб руками і злегка покрутити в ємності з водою.

Для одягу та речей з щільного штучного шовку цілком допускається очищення в пральній машині. Режим прання — делікатні тканини. Віджимання на мінімальних обертах (400-600 об. / Хв). Сушку і інші опції краще відключити.

Звичайний пральний порошок для білого або кольорового білизни використовувати не рекомендується. Це позначиться як на м’якості вироби, так і може привести до деякої втрати кольору.

Краще придбати спеціальний шампунь-кондиціонер, створений для чищення натурального шовку. Такий засіб добре пом’якшує жорстку воду і ефективно, а головне дбайливо проникає в структуру тканини.

Іноді допускається застосування мильного розчину з дитячого мила. Це не кращий вибір, але таке мило точно не зашкодить ніжної тканини і з легкістю видалити слабкі забруднення.

Вибілювати або застосовувати засоби, що містять відбілюючі речовини строго заборонено. При дотриманні температури води і режиму прання натуральний шовк не дає усадку, не деформується, не втрачає кольору.

Послідовність ручного прання і сушіння

При ручному пранні полоскання краще виконати в холодній воді і слабкому розчині оцту

Прання шовкових тканин і речей рекомендується проводити тільки за фактом забруднення. Профілактичних прання, як це багато хто любить робити з бавовною, влаштовувати не потрібно. Краще вивісити виріб на свіже повітря. 2-3 години і від, здавалося б, в’ївся запаху тютюну, поту або духів не залишиться ні сліду.

Особливо такий спосіб очищення актуальний для вечірніх плаття, сорочок і блуз. Тобто для тих речей, які одягаються в виняткові дні і прати їх після 1-2 носок не доцільно.

Процес ручного прання шовкових речей буде складатися з таких етапів, як:

  • Беремо будь-яку зручну ємність і набираємо злегка теплої води в потрібному обсязі. Можна набирати прямо у ванну, попередньо очистивши її поверхню нейтральним милом.
  • Для тонких і повітряних речей з натурального шовку бажано використовувати кип’ячену воду 20-30 ° C. Це зробить її більш м’якою і прибере домішки.
  • Додаємо трохи миючого засобу і добре перемішуємо, щоб воно повністю розчинилося у воді і дало досить піни.
  • Занурюємо річ в воду. На особливо забруднені ділянки акуратними рухами наносимо піну і злегка масажуємо.
  • Ополіскування бажано виконати в два заходи. Спочатку добре виполоскати миючий склад з тканини в теплій воді. Потім обполоснути ємність, в якій стиралася річ, налити туди холодної води і додати 1-2 столові ложки оцту.
  • Якщо під час ополіскування ви помітили, що застарілі плями не відіпралися, то можна спробувати усунути їх за допомогою крохмалю. Для цього беремо абсорбент і змішуємо з водою до утворення пасти. Її наносимо на пляму і чекаємо 10-15 хвилин.
  • Віджимати і скручувати виріб не можна. Залишає річ в раковині на 15 хвилин або на час, поки більша частина води не стече сама.

Якщо немає часу чекати, то слід скористатися старим і перевіреним способом. Для цього буде потрібно взяти чисте біле махровий рушник і розкласти його на рівній горизонтальній поверхні.

Далі на рушник без утворення великої кількості складок розкладається волога шовкова річ. Обидва вироби скручуються «рулетом».

Сушка і прасування шовкових речей

Після закінчення прання дайте речі трохи полежати в барабані для природного стоку води

Сушка шовкової тканини виконується звичним способом: річ акуратно розправляється і вішається в добре провітрюваному приміщенні далеко від батареї і радіатора. Не можна допускати попадання сонячних променів.

Можна розкласти річ на горизонтально поверхні. Сильно пересушувати речі з шовку не можна, так як утворилися складки в сухому стані розгладити буде дуже важко.

Гладити шовк можна тільки з виворітного боку на мінімальній температурі. У сучасних прасок є спеціальний режим. При його відсутності мінімальний нагрів відбувається на положенні «одна точка».

Якщо складки погано розгладжуються, то допускається розгладження через вологу марлю.

Ссылка на основную публикацию