Як прати льон — вибір режиму і правила очищення речей

Натуральні матеріали завжди цінувалися та мали високий споживчий попит, незважаючи на зрослу конкуренцію з боку синтетичних і штучних тканин. Один з таких випадків — це льон, який до цих пір затребуваний і широко використовується для виготовлення екологічної, легкої і красивою одягу.

Але за натуральність і якість доводиться платити. При неправильному догляді матеріал дуже швидко втрачає колір і стає жорстким. На тому, як прати льон, щоб уникнути подібних проблем зупинимося більш детально.

Вибір режиму і температури нагріву води

Після неправильно прання льон може втратити свій колір і стати жорстким

Оптимальний варіант очищення виробів з льону — це ручне прання. Більш швидкий, але менш щадний спосіб по відношенню до самої тканини — прання в пральній машині на низьких оборотах.

Бажано використання мінімального значення, так як збільшення оборотів, особливо при віджиманні, може привести до пошкодження структури матеріалу.

Максимальна температура, при якій варто прати лляні речі — це 40 ° C. Якщо річ кольорова або має открашенние ділянки, то краще не підвищувати температуру прання більше 30 ° C. Це пов’язано з пористою структурою матеріалу, яка під дією високих температур погано утримує і відторгає барвник.

При пранні льону категорично забороняється використання хлору або хлорвмісних відбілювачів. Якщо існує вагома необхідність відбілювання, то рекомендується застосовувати екологічно чисті відбілювачі з перкарбонати натрію, які ефективно видаляють забруднення з тканини за допомогою кисню.

Як прати кольорові вироби з льону?

Вибір правильної температури — запорука успішної прання лляної речі

Кольорові речі з льону здатні втрачати колір в процесі прання. Особливо при порушенні температурного режиму і виборі неправильного миючого засобу. Для збереження первісного кольору виробу рекомендується використання пральних порошків, до складу яких входять спеціальні кольорові гранули.

Такі частинки входять практично в усі склади, створені для очищення делікатних, тонких або кольорових тканин.

При пранні в машинці-автомат, слід подбати про те, щоб обсяг барабана був максимально вільний. Тобто, не слід завантажувати надто багато речей, особливо якщо потрібна максимальна ефективна прання при збереженні кольору.

При віджиманні лляних речей бажано включити в програму прання режим додаткового полоскання. Це дозволить прибрати зайві частинки миючого засобу. При ополіскування кольоровий лляної речі можна додати «ковпачок» кондиціонера — це додасть м’якості.

При ручному пранні, слід пам’ятати наступні нюанси:

  • Прання льону вимагає великої кількості чистої води, так як сам по собі матеріал має високі абсорбуючі властивості.
  • Після очищення, слід прополоскати річ під струменем теплої води (3-5 хвилин) або в невеликому тазу з постійною зміною води. Це виполощет все частинки порошку і миючого засобу.
  • При полосканні кольорових виробів можна використовувати трохи оцту. Це поверне яскравість фарб і зробить тканину м’якшою.

Якщо до складу лляної речі не входять різні синтетичні присадки, то це може дати невелику усадку, яка зникне через годину шкарпетки. Для того щоб не чекати природного розтягування можна відпарити річ через вологу марлю.

Що робити з плямами?

Якщо плями свіжі, то вивести їх не скласти особливих проблем

У видаленні плям і забруднень з лляних речей немає нічого складного. Багато в чому процес очищення дуже сильно залежить від характеру і свіжості забруднення. Чим більше свіжа пляма, тим простіше його вивести зі структури матеріалу.

Для виведення плям застосовують щадні засоби для виведення плям на основі кисню. Безпосередньо перед використанням слід перевірити, як засіб впливає на барвники, що використовувалися при фарбуванні речі.

Для цього крапля засобу для виведення плям наноситься з виворітного боку виробу. Через 2-3 хвилини засіб видаляється згідно з інструкцією. Якщо колір хоч трохи змінився, то до конкретної речі склад не підходить і його використання принесе більше шкоди, ніж посприяє видаленню плям.

Крім нанесення засобу для виведення плям на саму тканину можна додати 1-2 мірних ємності безпосередньо в барабан пральної машини. Після закінчення прання рекомендується провести додаткове ополіскування.

Основні правила при сушінні і прасування

Неправильна сушка і прасування речей з льону може привести до того, що виріб швидко втратить свою форму, потьмяніє або зовсім порветься від випадкового руху.

Для запобігання цьому, слід пам’ятати цілий ряд важливих моментів:

  • В процесі віджиму і перед сушінням не слід викручувати лляну річ.
  • Для запобігання усадки речі повинні сушитися в добре провітрюваному приміщенні, на балконі або лоджії з захистом від попадання прямих сонячних променів.
  • Прасування речей повинна відбуватися до повного висихання тканини. При необхідності можна використовувати вологу марлю і іншу тканину для відпарювання.
  • Ми рекомендуємо використовувати паролі функції відпарювання або зволоження. Допускається застосування ручних або стаціонарних відпарювачів.

Не слід прасувати виріб до повного висихання. Після усунення складок з лицьового боку речі слід повісити або розкласти виріб до повного висихання природним шляхом.

Ссылка на основную публикацию