Як прати гірськолижний костюм в пральній машині?

Підготовка до гірськолижного сезону повинна відбуватися заздалегідь. Адже від ефективної роботи обмундирування і костюма залежить як процес спуску і катання на лижах, так і комфорт при перебуванні на свіжому повітрі. Як прати гірськолижний костюм, чи можна це зробити в пральній машині або буде потрібно ручне очищення?

Умови прання і вибір кошти

Комбінування різних матеріалів помітно ускладнює прання костюма

Вимоги, що пред’являються до гірськолижних костюмів досить суворі. Куртки та штани повинні володіти високою паропроникністю, що не вбирати вологу, добре захищати від вітру, мати високу міцність і еластичність.

Це зобов’язує виробників використовувати і комбінувати різні матеріали для пошиття однієї речі. В основному для виготовлення одягу та амуніції для лижників можуть бути використані:

  • Поліефір, мембранна тканина — використовуються в якості матеріалу для лицьової поверхні виробу. Поліефір і похідні тканини комбінуються в куртках з утеплювачем. Можуть стиратися як ручним, так і машинним способом. Мембрана використовується при пошитті тонких водопроникних виробів. Стирається тільки руками при низьких температурах.
  • Флісова тканину — матеріал для підкладки. Фліс добре переносить дбайливе прання в пральній машині, але це справедливо тільки для речей повністю виготовлених з флісовій тканини. Куртка з флісовій підкладкою стирається за умов найбільш безпечних для лицьової тканини.
  • Пух, холофайбер — матеріали, що застосовуються в якості утеплювача. Найбільш часто комбінуються з поліефірними тканинами. Можна прати будь-яким способом при дотриманні елементарних правил.

В процесі прання будь-якого гірськолижного костюма, куртки або комбінезона можна застосовувати відбілювачі і засоби, що містять хлор. Небажано використання звичайного універсально прального порошку в гранулах і порошку, з вмістом «агресивних» частинок, глибоко проникають в структуру тканини.

Замість звичайних миючих засобів, потрібно придбати порошок в рідкій формі і засіб для прання мембранних тканин. Такі склади добре розчиняються у воді при невисокій температурі води, не утворюють осаду і легко вимиваються навіть при короткочасному полосканні.

При виконанні машинного прання не слід використовувати віджимання і опції для ретельної / глибокого очищення. За необхідності можна включати «Додаткове полоскання», щоб краще вимити залишки миючого засобу з волокон матеріалів.

Як правильно випрати в машинці і руками?

Просочуючих склади представлені різними виробниками

Перед тим, як приступити до прання гірськолижного костюма потрібно ретельно перевірити вміст кишень. Далі потрібно знайти заводський ярлик і ознайомитися з умовами прання для конкретної речі.

Якщо куртка, штани, жилет і інші речі виготовлені з різних матеріалів, то слід впорядкувати речі згідно температурі і способу прання. По можливості краще взагалі відмовитися від прання в машинці-автомат і провести всю чистку вручну.

Послідовність з прання в пральній машині така:

  • Застібки, кнопки і блискавки на речі потрібно застебнути. Потім річ ??акуратно вивертається навиворіт і кладеться в барабан.
  • Додається 1-2 ковпачка рідкого прального порошку. Режим прання — «Делікатний» або ручної при температурі нагріву води в 30 ° C. Віджимання і додаткові функції відключені.
  • Якщо виконується прання куртки з наповнювачем у вигляді пуху, то краще покласти в барабан 2-3 м’ячика для прання. Це дозволить наповнювача не так сильно збиватися в грудки.
  • Після прання відразу ж дістаємо костюм з машинки і розкладаємо на м’якій бавовняної тканини. Можна використовувати махровий чорно-біле рушник.

Після прання потрібно акуратно розправити всі великі складки і злами тканини на виробі. Періодично потрібно змінювати бавовняну тканину і перевертати виріб. У міру висихання можна повісити куртку на м’які плічка або мотузку для білизни. Сушка поблизу батарей, радіаторів та електричних сушарок заборонена.

При ручному пранні лижного костюма послідовність робіт схожа. Буде потрібно набрати злегка теплої води в чисту ванну. Далі додаємо трохи рідкого миючого засобу, розчиняємо і занурюємо костюм в воду.

Даємо виробу злегка отмокнуть протягом 5-7 хвилин. Потім легкими рухом руки проходимся по зовнішньої тканини, гумок і манжетам. Особливу увагу слід приділити підкладкової тканини. Застіривать щіткою або сильно м’яти руками не потрібно.

При ополіскування можна задіяти душову лійку і ретельно пролити весь костюм, поки що стікає з вироби вода не буде чистою. Подальша сушка виконується за технологією, описаної вище.

Обробка після прання

Махрова тканина добре переносить процес машинного прання

Часта прання лижного костюма призводить до вимивання просочує складу, який наноситься на виріб в процесі його пошиття. Даний засіб служить для ефективного відштовхування вологи з поверхні лицьового матеріалу.

Такий ефект добре помітний на куртках і штанях з мембранних тканин, які практично не мокнуть.

Для обробки можна придбати склади двох видів: спрей і засіб для замочування. Спрей наноситься на зовнішній матеріал речі і залишається до повного висихання.

Засіб для замочування наливається у ванну або таз, куди після занурюється костюм і залишається на час. Принципової різниці між складами немає, тому можете купити будь-який зручний продукт.

Просочення наноситься тільки на випраний костюм у міру вимивання з тканини. Більш докладну інструкцію з нанесення ви зможете прочитати ан упаковці кошти.

Ссылка на основную публикацию