Як подати декларацію до податкової через інтернет?

Відповідно до регламенту Федерального законодавства Росії, всі суб’єкти підприємницької діяльності мають право подавати до контролюючих органів звітність за допомогою інтернету. Цей спосіб здачі звітів користується великою популярністю серед юридичних і фізичних осіб, так як дозволяє заощадити багато часу, яке раніше доводилося витрачати на простоювання в багатогодинних чергах. Незважаючи на масу переваг, процес відправки звітів через інтернет має і кілька незначних недоліків.

Які переваги отримають юридичні та фізичні особи?

Суб’єкти підприємницької діяльності, які ухвалять рішення здійснювати подачу обов’язкової податкової звітності за допомогою інтернету, отримають масу переваг:

 1. Процес відправки звітності досить простий, його зможуть провести як керівники та бухгалтери, так і рядові співробітники фірми. Індивідуальним підприємцям також дозволено подавати звітність в електронному вигляді.
 2. Для того щоб стати постійним користувачем системи, досить один раз пройти нескладну реєстраційну процедуру, після чого всі дані платника податків будуть збережені.
 3. Відправлення звітів може здійснюватися в будь-який зручний для суб’єкта підприємницької діяльності час (він повинен враховувати терміни, встановлені Федеральним законодавством).
 4. Використовуючи онлайн-сервіс відправки звітності, юридичні особи та індивідуальні підприємці допускатимуть набагато менше помилок, у всякому разі математичні похибки повністю виключені, так як програма в автоматичному режимі здійснює перерахунок.
 5. Бухгалтери і керівники фірм, які займаються формуванням податкових звітів, можуть робити відправку з дому, інтернет-кафе і т.д.
 6. Після введення даних в форму система буде автоматично обчислювати суму податкових зобов’язань ІП або юридичної особи, яка підлягає сплаті до бюджету. Якщо платник податків не знає, як розрахувати податок ЕНВД, за нього це зробить спеціальна програма. При необхідності сервіс допоможе порахувати прибутковий податок і інші обов’язкові платежі і збори.
 7. У процесі надсилання податкової декларації відповідальна особа вказує поточну дату, тому для компанії важливо, в який день звіт отримає контролюючий орган.
 8. Вся комерційна інформація суб’єктів підприємницької діяльності, що користуються сервісом, надійно захищена, так як передача даних здійснюється по надійним каналах.
 9. Кожен звіт, що відправляється за допомогою інтернету, завіряється електронним підписом, яка виступає в якості додаткового захисту.

Незважаючи на таку кількість переваг, у цього методу подачі звітів є кілька недоліків. Наприклад, після відправки звітності відповідальній особі необхідно буде прийти в ФНС, щоб на бланку компанії поставили підпис і штамп, що свідчать про приймання. Ще одним недоліком є ??збої в системі, які часто не залежать від людського фактора.

Порада: Федеральним законодавством Росії дозволено юридичним особам та ВП здавати звіти в електронному вигляді за допомогою інтернету. Але сьогодні ще залишилися звіти, які потрібно подавати тільки на паперових носіях. Щоб не допустити помилок, бухгалтерам необхідно постійно бути в курсі законодавчих інновацій і періодично звертатися в ФНС для консультації.

Що потрібно для відправки звітності через інтернет?

Юридичні особи та індивідуальні підприємці, які планують відправити звіт, наприклад, єдину спрощену податкову декларацію, через спеціальний сервіс, повинні мати під рукою такі документи, дані з яких знадобляться при заповненні форми:

 • Виписка з Єдиного державного реєстру;
 • Довідка (з кодами), видана відділом Статистики;
 • Свідоцтво про постановку суб’єкта підприємницької діяльності на державний облік, а також в ФНС як платник податку ПДВ, ССО, ЕНВД і т.д .;
 • цивільний паспорт і ідентифікаційний податковий номер (для індивідуальних підприємців);
 • реєстраційні документи, видані позабюджетними фондами.

Як платникам податків зареєструватися в сервісі?

Якщо суб’єкт підприємницької діяльності вирішить здавати звітність через інтернет, йому в першу чергу потрібно звернутися до податкової служби, розташовану за місцем його реєстрації. В контролюючих органах йому доведеться укласти договір з оператором, який наділений повноваженнями проводити електронний документообіг. Повний список таких операторів, акредитованих контролюючим органом, знаходиться на офіційному сайті ФНС.

Щоб користуватися сервісом відправки електронної звітності, платникам податків необхідно щорічно вносити абонентську плату, розмір якої може коливатися від 1 500 до 3 000 рублів. Абонентську плату за користування сервісом відправки податкової звітності юридичні особи та індивідуальні підприємці можуть внести (на отримані в ФНС реквізити компанії-оператора) будь-яким зручним способом. Платіж можна відправити через будь-який російський банк, термінали самообслуговування, інтернет-банкінг.

Порада: якщо юридична особа або індивідуальний підприємець не можуть особисто відвідати податковий орган для укладення договору, їм можна уповноважити свою довірену особу. Для цього йому слід виписати довіреність в податкову на отримання і подачу документів, яку він повинен мати при собі, так само як і при собі посвідчення особи.

Після підписання договору з компанією-оператором і внесення на її розрахунковий рахунок абонентської плати буде проведено підключення платника податків до системи відправки електронної звітності. Для кожного нового клієнта буде запропоновано цілий спектр додаткових послуг, про які в телефонному режимі йому розповість оператор.

Способи подання декларації до податкової через інтернет

Кожен суб’єкт підприємницької діяльності може двома способами здати звітність через інтернет:

 1. Через особистий кабінет, відкритий на офіційному сайті податкової служби.
 2. Через офіційний сайт держпослуг.

Порада: в зв’язку з тим, що подану електронну звітність за допомогою інтернету все одно доведеться нести до контролюючого органу, платнику податків потрібно знати, що для такої категорії клієнтів існує спеціальне віконце (завдяки цьому не доведеться стояти в загальній черзі).

Особистий кабінет платника податків на сайті ФНС

Відповідно до регламенту Федерального законодавства Росії, кожен суб’єкт підприємницької діяльності, який зареєструвався на офіційному сайті ФНС, повинен завести особистий кабінет. Тут буде зберігатися вся інформація, яка необхідна контролюючим органам. Кожен платник податків зможе отримати доступ до свого особистого кабінету наступним чином:

 1. За допомогою електронного підпису (на сертифікаті ключа). Її може отримати суб’єкт підприємницької діяльності в засвідчувальному центрі.
 2. За допомогою логіна (ім’я платника податків) і пароля реєстраційної картки. Її можна отримати в ФНС, необов’язково за місцем реєстрації ІП або юридичної особи. Для цього достатньо мати при собі громадянський паспорт та ідентифікаційний податковий номер.

Після того, як юридична особа або індивідуальний підприємець зайшли в свій кабінет, їм потрібно перейти в розділ зі звітами. Маючи під рукою необхідні дані, платник податків може приступити до заповнення декларації за наданим шаблоном. Як тільки всі дані були внесені, можна робити відправку звіту за допомогою інтернету. Як тільки контролюючий орган проведе камеральну перевірку отриманої декларації, в особистому кабінеті платника податків відіб’ється відповідний запис.

сайт держпослуг

Суб’єктам підприємницької діяльності можна подавати звітність в електронному вигляді через офіційний сайт держпослуг. Для використання цього сервісу платникам податків в першу чергу доведеться пройти реєстрацію, під час якої потрібно придумати свій логін і пароль. Після цього потрібно завантажити і встановити безкоштовне програмне забезпечення «Платник податків» (його можна знайти на офіційному сайті Федеральної Податкової Служби). Використання програмного забезпечення «Платник податків» принесе юридичним і фізичним особам масу переваг:

 • можна створювати різні документи;
 • заповнення звітності відбувається в автоматичному режимі;
 • всі документи, які були заповнені і збережені, залишаються в архіві, тому їх завжди можна роздрукувати і т.д.

Після того, як платники податків встановлять на свої комп’ютери дане програмне забезпечення, їм буде необхідно стежити за виходом оновлень, які з регулярною періодичністю з’являються на офіційному сайті ФНС. Також як і програма «Платник податків», поновлення надаються користувачам абсолютно безкоштовно.

Далі платникам податку потрібно діяти в суворій послідовності:

 1. Вибрати потрібну форму декларацію і внести в неї всі необхідні дані. Після цього заповнений документ слід залишити на персональному комп’ютері.
 2. ІП або юридичній особі потрібно дізнатися код податкової служби, в яку буде направлятися звітність.
 3. На наступному етапі потрібно залишити заявку, до якої необхідно прикріпити заповнену декларацію. Платник податків в обов’язковому порядку повинен записати номер цієї заявки.
 4. Виконується відправка звіту. Тепер суб’єкт підприємницької діяльності повинен стежити за статусом своєї заявки в особистому кабінеті на сайті держпослуг.
 5. Як тільки з контролюючого органу буде отримано підтвердження про отримання звіту, платник податків може роздрукувати декларацію, завірити її підписом і поставити мокру печатку.

Тепер індивідуальному підприємцю або юридичній особі потрібно вибрати час для особистого візиту в податкову службу. Перед тим, як нести туди свій примірник звіту, потрібно переконатися в тому, що на ньому стоять всі підписи і є мокра печатка. Щоб не мати проблем з контролюючим органом, платникам податків необхідно подавати електронну звітність хоча б за день до граничного терміну. В цьому випадку у них буде цілий день на виправлення помилок, якщо їх виявлять оператори порталу.

Як заповнити декларацію через спеціальну програму?

В даний час юридичні особи та індивідуальні підприємці можуть заповнювати обов’язкову податкову звітність за допомогою програмного забезпечення «Декларація». Незважаючи на те, що існує велика кількість програм, фахівці рекомендують платникам податків звернути увагу саме на цю. Її головною перевагою є автоматичне оновлення, яке відбувається з урахуванням всіх законодавчих інновацій.

Це програмне забезпечення можна знайти на офіційному сайті ФНС. Програма «Декларація» абсолютно безкоштовна, і її може завантажити і встановити собі кожен платник податків. З її допомогою можна заповнювати такі форми звітів, як 4-ПДФО і 3-ПДФО. Після скачування програми користувачеві персонального комп’ютера потрібно скористатися інструкцією по установці, щоб протестувати її роботу.

До переваг цього програмного забезпечення можна віднести функцію виправлення помилок ще в процесі заповнення звіту. Його недоліком є ??неможливість відправки декларацій через інтернет.

Коли може бути відмовлено в прийомі електронної звітності?

Незважаючи на простоту і доступність сервісів відправки електронної звітності, в деяких випадках платникам податків може бути відмовлено в прийомі декларацій:

 • після заповнення звіту суб’єкт підприємницької діяльності забув запевнити його електронним підписом;
 • відсутні дані про відповідальних за заповнення декларації особах;
 • операторами були виявлені помилки при заповненні форми;
 • декларація була подана через несертифікований сервіс;
 • не вдалося провести ідентифікацію власника електронного підпису.

У всіх інших випадках контролюючі органи не мають права відмовити суб’єктам підприємницької діяльності в прийомі звітності. Якщо в подальшому будуть виявлені які-небудь неточності, то інспектор ФНС запросить платника податків для дачі пояснень. При необхідності на підприємстві буде проведена камеральна перевірка. Якщо співробітник контролюючого органу запідозрить порушення податкового режиму, то він ініціює позапланову перевірку.

Збережіть статтю в 2 кліка:

Кожен суб’єкт підприємницької діяльності повинен своєчасно здавати звіти і платити податки. Щоб полегшити життя платникам податків, в Федеральне законодавство були внесені зміни, які дозволили істотно спростити процес подачі звітності. Тепер для того, щоб відзвітувати перед контролюючими органами, індивідуальним підприємцям і юридичним особам немає необхідності простоювати в багатогодинних чергах. Скориставшись спеціальним програмним забезпеченням або сервісом, платники податків можуть подати звітність через інтернет. В процесі заповнення декларацій юридичні особи та індивідуальні підприємці повинні бути гранично уважними, щоб виключити можливість допущення помилок. Їм слід пам’ятати, що заниження (особливо умисне) податкових зобов’язань призведе їх до серйозних проблем з законом.

Ссылка на основную публикацию