Як почистити вентилятор в ноутбуці

Що робити, якщо сильно шумить вентилятор в ноутбуці? Вам пора зайнятися його чищенням від пилу!

Вентилятор в ноутбуці є важливим компонентом, що забезпечує стабільну роботу пристрою. Він є частиною системи охолодження комп’ютера, що запобігає перегріву комп’ютера. А перегрів в свою чергу може стати причиною нестабільної роботи пристрою і навіть привести до його пошкодження. Почистити вентилятор в ноутбуці можна і в домашніх умовах за допомогою декількох простих кроків. Звичайно ж, ви можете віддати свій комп’ютер професіоналам в сервісний центр або ж в ремонтну майстерню, і вони кваліфіковано зроблять всю роботу за вас, але навіщо витрачати гроші, коли чистку кулера в ноутбуці ви можете зробити прямо у себе вдома.

Вам знадобиться:

 • Викрутка (перевірте типи гвинтів під вашим ноутбуком, щоб визначити, яка викрутка знадобиться)
 • Ватні диски
 • ватні тампони
 • Балончик зі стисненим повітрям
 • М’яка кисть
 • поліетиленові пакетики
 • Маркер (бажано змивається)
 • Керівництво по експлуатації ноутбука (за бажанням)

Чистка кулера в ноутбуці

Увага, чистка кулера в ноутбуці призведе до втрати гарантії! Наступні інструкції є універсальними. Вони не підійдуть для всіх ноутбуків, оскільки всі вони різні. Перш ніж виконувати зазначені нижче кроки, знайдіть керівництво з розбирання вашого конкретного ноутбука в інтернеті, інакше ви можете пошкодити свій комп’ютер. Якщо ви не знаєте, що робите, зверніться краще до професіоналів. Це обійдеться вам дешевше, ніж повний ремонт ноутбука.

 1. Вимкніть комп’ютер.
 2. Вимкніть блок живлення та вийміть акумулятор.
 3. Зніміть кришку відсіку з кулером ноутбука. Вона знаходиться відразу під вентилятором і закріплена за допомогою гвинтів. Якщо такої кришки немає, то вам доведеться знімати повністю задню кришку комп’ютера.
 4. Відкрутіть гвинти і покладіть їх у невеликій поліетиленовий пакет. Різні за розміром гвинтики сортуйте в різні пакетики.
 5. Помітьте поліетиленовий пакет і рідні місця гвинтів маркером. Так ви будете знати, що куди потім повертати при зворотній збірці пристрою.
 6. Після того, як всі гвинти будуть видалені, акуратно відкрийте кришку. Піднімайте її обережно, якщо вона не відкривається, перевірте, чи немає пропущених гвинтів. Не намагайтеся відкрити кришку силою!
 7. Відкладіть кришку в бік.
 8. Потім відкрутите гвинти вентилятора системи охолодження ноутбука.
 9. Знову ж, покладіть їх у окремий поліетиленовий пакет і відзначте відповідним чином.
 10. За допомогою ватних дисків (тампонів) дуже ретельно протріть лопаті вентилятора від бруду, пилу та сміття. Чистий, м’яка кисть також добре видаляє нарости пилу і бруду.
 11. За допомогою балончика із стислим повітрям або іншим доступним вам способом продміть всі місця скупчення пилу в системі охолодження ноутбука. Робити це краще в добре провітрюваному приміщенні або на відкритому повітрі.
 12. Переверніть ноутбук так, щоб всі клаптики сміття випали.
 13. Після того як ви почистите вентилятор в ноутбуці від пилу і бруду, прикрутіть його відповідними гвинтами.
 14. Поверніть назад кришку відсіку системи охолодження або задню кришку комп’ютера і закрутіть всі зняті гвинти.

додаткові поради

 • Деякі для видалення пилу і бруду з комп’ютера використовують пилосос. Однак більшість побутових пилососів мають занадто велику силу всмоктування, що може привести до пошкодження делікатних електронних схем. Втім, існують спеціальні ручні пилососи для очищення комп’ютерів та іншого електронного обладнання. У них сила всмоктування досить сильна, щоб видалити пил і бруд без пошкодження внутрішніх електронних компонентів.
 • Якщо ваш ноутбук продовжує перегріватися після чистки кулера, купіть для нього охолоджуючу підставку. Це спеціальний майданчик з вентилятором або без, яка ставиться під комп’ютер, щоб забезпечити йому додаткове охолодження.
 • Переконайтеся, що вивідний повітряний канал системи охолодження чистий. Якщо кулер чистий, але гарячому повітрю нікуди вийти, ноутбук також буде перегріватися.
Ссылка на основную публикацию