Як почистити в домашніх умовах срібний ланцюжок

Повертаємо улюбленим прикрасам блиск

З давніх-давен люди прагнули до краси і привабливості і використовували для цього найрізноманітніші способи: татуаж, пірсинг і, звичайно ж, носіння різних прикрас … Останній спосіб не тільки допомагає людям виділитися, але і показати свій соціальний та матеріальний статус.

Найпоширенішими матеріалами для виготовлення прикрас і раніше залишаються золото і срібло. Однак, саме срібло з давніх часів оточувалось ореолом таємничості і магії, його використовували в обрядах щодо захисту від пристріту, для виготовлення оберегів, в очищенні води та навіть лікуванні.

Але, на жаль, приймаючи на себе всю негативну енергію, спрямовану на свого власника, і піддаючись постійному впливу зовнішнього середовища, срібло рано чи пізно починає темніти. Існує кілька досить простих і дієвих способів, щоб повернути виробам колишній блиск і розкіш в домашніх умовах. Отже, якщо ви перебуваєте …

У ванній кімнаті

Отже, найпростішим засобом для чищення срібного ланцюжка або браслета є … зубна паста!

Однак, варто звернути увагу, що при чищенні вироби потрібно використовувати тільки м’яку зубну щітку і тільки білу зубну пасту (гелеві або кольорові не підійдуть).

Чистку проводити за тим же принципом, за яким ви чистите зуби, потім промити під проточною водою і висушити на рушнику. Готово!

Поруч з аптечкою

Ще одним досить дієвим способом чистки є нашатирний спирт. Для початку необхідно приготувати теплий мильний розчин, додати в нього 5-6 крапель нашатирю, а потім помістити ланцюжок на 15-20 хвилин. Не забудьте після чистки промити виріб в проточній воді.

На кухні

  • Якщо ви не переносите запах нашатирю, то можете використовувати саму звичайну соду. Необхідно приготувати суміш з соди і води в пропорції 3: 1, натерти ланцюжок або хрестик і також промити під струменем води.
  • Також можна просто покласти ланцюжок в ємність з оцтом приблизно на 2 години. Потім — обов’язково промийте!

В холодильнику

Якщо ви прихильник правильного харчування або обожнюєте середземноморську кухню, то можете використовувати оливкову олію.

Просто нанесіть на м’яку ганчірочку трохи масла і потріть ланцюжок. Потім промийте в гарячій мильній воді і висушіть на рушник.

Не рекомендується використовувати будь-які абразивні засоби, так як дуже великий ризик подряпати виріб.

Попереджений значить озброєний

Якщо ви не готові витрачати час на пошук ефективних способів чищення срібла або платити гроші в ювелірних майстерень, то кращим варіантом для вас буде дотримання умов зберігання і експлуатації ювелірних прикрас.

Зберігати срібні ланцюжки та браслети найкраще в скриньках, які зсередини оббиті тканиною. Також не слід давати сріблу стикатися з іншими металами. Якщо у вас є можливість, завжди знімайте прикраси, перед тим як помити посуд або піти в душ.

Ссылка на основную публикацию