Як почистити праска від накипу всередині в домашніх умовах? Використовуємо: оцет, лимонну кислоту та ін. Фото та відео

Праска з отпарівателем — звичний гаджет, без якого сучасні домогосподарки не уявляють свого побуту. Йому під силу перетворити одяг з будь-якого типу тканини, починаючи з щільного деніму і закінчуючи найтоншим шовком.

Однак, незважаючи на практичність і довговічність праски, в процесі експлуатації виникають деякі проблеми. Одна з них — утворення накипу всередині приладу. Накип не тільки залишає жовті розводи на речах, але і швидко виводить праска з ладу. Але з нею легко впоратися в домашніх умовах, продовживши тим самим термін служби техніки.

Система самоочищення праски

Ряд сучасних моделей прасок оснащений функцією самоочищення, за допомогою якої позбавляються від накипу канали для подачі пари.

Щоб прилад самостійно почистити, необхідно слідувати інструкції:

  • Заповнити спеціальну ємність водою (бажано, дистильованої) до максимальної позначки;
  • Включити праска в мережу, встановивши найпотужнішу температуру нагрівання;
  • Після відключення світлового індикатора вийняти вилку приладу з розетки і остудити його;
  • Повторно підключити праска до електрики і нагріти до максимуму;
  • Включити функцію самоочищення і потримати праска над ємністю;
  • Під час виходу пара, пластівців накипу і іржі, повертати прилад і трохи трясти його для більшого очищення.

Жіночий портал woman-club.su попереджає, що не всі парові прилади мають опцію самоочищення. Тому існує кілька способів, щоб почистити праска будинку швидко і з мінімальними витратами.

Чистка лимонною кислотою

Найпростіший і ефективний спосіб видалення накипу і забруднень з приладу — використання лимонної кислоти, яка є на кухні кожної господині. Приготуйте розчин з 2 чайних ложок порошку і склянки гарячої води. Залийте суміш в резервуар, нагрійте праску до максимальної потужності і відключіть від розетки. Потрясіть електроприлад і натисніть на кнопку, що випускає пар.

Під час маніпуляцій тримаючи праску над тазом або раковиною, так як з отворів виходитимуть краплі води і пластівці накипу. Якщо прилад давно не очищався, то розчин лимонної кислоти можна залити ще раз і повторити процедуру. Після виходу накипу заповніть резервуар праски чистою водою і випустіть її за допомогою кнопки пароутворення.

По завершенні всіх маніпуляцій протріть підошву приладу сухою ганчіркою. Після очищення з нього ще недовгий час можуть вилітати частинки накипу, тому, перш, ніж приступити до прасування білизни, пропрасуйте праскою непотрібну тканину.

Чистка мінеральною водою

Очищення даним методом проводиться так само, як і лимонною кислотою. Тільки в резервуар для води заливається газована мінералка. Далі слід підключення до розетки, потужний нагрів, відключення від електрики і випуск пари над ємністю.

Процедуру слід повторити кілька разів для повного виходу відшарувалася накипу. А після завершення всіх дій залийте в резервуар чисту воду і також випустіть її у вигляді пари. Потім протріть підошву приладу сухою ганчіркою і приступайте до прасування.

Плюс даного способу очищення полягає в тому, що виключається агресивне вплив на «нутрощі» праски. М’який вплив мінеральної води допоможе зберегти внутрішні деталі і запобігти поломку приладу.

чистка оцтом

За допомогою оцту можна ефективно почистити підошву приладу від нагару і накипу. Особливо відчайдушні використовують оцтову кислоту для чищення праски зсередини, але робити цього не рекомендується щоб уникнути грубого впливу розчину на внутрішні деталі.

Якщо забруднення підошви несильні, то змочіть ганчірку в слабкому оцтовому розчині і потріть потрібні ділянки. Для більш серйозного очищення прилад необхідно нагріти, відключити від електроенергії та поставити підошву на тканину або марлю, згорнуту в кілька шарів і змочену в розчині 9% -ного оцту. Далі очистіть отвори в підошві праски ватяними паличками для видалення залишків накипу.

чистка олівцем

Швидко видалити накип з парових отворів допоможе спеціальний олівець. Даний засіб можна купити в магазині побутової хімії. Приступаючи до очищення, заповніть водою резервуар, доведіть прилад до максимального нагріву і відключіть від розетки.

Рясно натріть підошву праски олівцем і пропрасовуйте ганчірку до повного зникнення кошти. Далі випустіть з праски весь пар, щоб звільнити отвори від накипу. Наостанок протріть прасувальну поверхню сухою тканиною.

Частка «антинакипін»

Крім підручних засобів почистити праска від накипу швидко і легко допоможе недорогий Антинакипин. Розведіть 2 чайні ложки порошку в половині склянки теплої води і залийте суміш в ємність праски. Увімкніть прилад в розетку і нагрійте підошву до максимуму.

Залиште праску у включеному стані на 20 хвилин, після чого вийміть вилку з розетки і випустіть пар над ємністю. Коли накип вийде, залийте в резервуар чисту воду і повторіть випуск пари. На закінчення насухо витріть підошву праски.

Методи видалення нагару з підошви праски

Крім «нутрощів» іноді чистка необхідна і підошві електроприладу. Жовті плями і нагар з легкістю видалять наступні засоби:

Нашатирний спирт. Змочіть в рідині ватний диск і пройдіться їм по прасувальної поверхні. Потім включите прилад в мережу і пропрасуйте непотрібну тканину.

Сода і зубна паста. Змішайте інгредієнти в рівних частинах і нанесіть склад на підошву праски, не забуваючи про канали для виходу пара. Підсохлу суміш приберіть м’якою вологою ганчіркою і протріть прилад сухою тканиною. Слід знати, що даний спосіб очищення не підходить для моделей, оброблених тефлоном.

Перекис водню. Рідина очищає будь-які поверхні, в тому числі і антипригарні. Ватним диском, змоченим в перекису водню, потріть підошву праски, а потім пройдіться по ній чистою тканиною.

Профілактика утворення накипу

Роботу будь-якого водогрійного приладу, в тому числі праски, періодично затьмарює утворення накипу. Але якщо дотримуватися заходів профілактики, то можна продовжити термін його служби і уникнути частих поломок.

  • Для затоки в ємність праски використовуйте дистильовану воду — вона позбавить вас від проблем з накипом;
  • Після закінчення прасування зливайте з резервуара воду і кілька разів і випускайте залишки пара;
  • Зберігайте праску вертикально;
  • Один раз в тиждень використовуйте будь-який з методів очищення «нутрощів» і підошви приладу, щоб уникнути розлучень на одязі і несподіваних поломок.

Жіночий журнал woman-club.su рекомендує, регулярно чистити праску від накипу, таким чином термін служби приладу значно збільшиться, що позбавить вас від непередбачених витрат. Не забувайте про дотримання правил технічної експлуатації, перерахованих в інструкції виробником: використовуйте рекомендовані температурні режими, які не очищайте поверхню приладу агресивними засобами і матеріалами, дбайте про чистоту його підошви.

Ссылка на основную публикацию