Як перевірити золото в домашніх умовах

Золоті прикраси завжди користувалися великою популярністю. Зараз ювелірні вироби набагато доступніше, ніж півстоліття тому. У зв’язку з цим з’явилася велика кількість шахраїв, які користуються ситуацією і за допомогою золота влаштовують пастки для покупців. Чисте золото само по собі досить м’яке, тому в сплав додають інші метали, які не псують зовнішній вигляд і красу вироби, але роблячи його більш твердим і надійним. На жаль, цим користуються деякі організації, додаючи домішок більше, ніж необхідно. Тому, купуючи виріб, переконайтеся в якості продукту. Якщо виникають сумніви, запитайте у продавця відповідні документи.

Щоб відрізнити справжнє золото від підробки, необхідно звернутися до сертифікованих ювелірам. За стандарт прийнято вважати даний золото, маса якого не менше 10 карат. Але що якщо не завжди є можливість довірити настільки делікатне питання фахівцям даної області? Розглянемо кілька сучасних методів, як перевірити справжність золотої прикраси самостійно.

1 метод. Візуальний огляд. Насамперед візуально огляньте золотий виріб, а саме зверніть увагу на маркування, які є свідками справжності.

 1. Наявність державного клейма. Воно позначено у вигляді проби або маси карат. Виявити його досить просто. Але якщо виникли складнощі, використовуйте збільшувальне скло. Пам’ятайте про нюанси.
 • На антикварних виробах клеймо невиразно.
 • Якісна підробка також може бути позначена маркуванням. У цьому випадку знадобиться провести ювелірну експертизу.
 1. Наявність потертостей. Уважно огляньте виріб, чи є на ньому обезбарвлений поверхню, особливо в місцях зіткнення з деталями і по краях. У разі зношування, під золотом проявляється інший метал, а значить прикраса всього лише мала золоте напилення.

2 метод. Перевірка на прикус. Найчастіше в фільмах перевіряють золото, акуратно прікусивая.

 1. Обережно прикусите ваше прикраса.
 2. Огляньте залишилися сліди від зубів. В теорії слід повинен залишитися, більш того, чим глибше відбиток, тим більше маса золота.

Але це не найнадійніший метод. По-перше, ви можете пошкодити свої зуби. По-друге, свинець, як і інші метали, теж залишає сліди від зубів.

3 метод. Магнітний експеримент. Простий і дієвий метод, але вимагає певної підготовки. Для успішності експерименту необхідно знайти або придбати магніт в спеціалізованому магазині. Потрібну річ можна знайти в магазинах іграшок, жіночих гаманців або коміссионках. Як ви зрозуміли, магнітики з холодильника не підійдуть.

А далі все дуже просто. Піднесіть магніт до прикраси, якщо воно притягнув, в ваших руках підробка. Але є випадки, коли золото не притягнув, але не є справжнім. Це означає, що у вашому виробі є магнітоотталківающіе елементи.

4 метод. Тест на концентрацію. Золото — один з найбільш міцних металів, тому його маса буде служити головним показником достовірності. Тест підходить для чистих виробів, що не містять дорогоцінних каменів, інакше легко помилитися. Перш ніж приступити, вивчіть всі застереження.

 1. Дізнайтеся вага виробу. Це можна зробити в ювелірному прикрасі. Вага повинна вимірюватися в грамах.
 2. Візьміть мірний стакан:
 • на склянці повинна бути шкала в міліметрах, що полегшить процес вимірювання;
 • розраховуйте кількість води таким чином, щоб під час вимірювання не розплескати через краю;
 • позначте рівень води до початку вимірювання і після нього.
 1. Помістіть вимірюваний елемент в воду і віднімете різницю. Вона повинна вимірюватися в міліметрах.
 2. Масу золота розрахуйте за наступною формулою: Маса золота = маса / отриманий обсяг (див. Пункт 2 і 3). Якщо цифра наближена до 19 г / мл — значить, перед вами справжнє золото.

Розглянемо приклад обчислення.

 • Перед вами виріб масою в 38 м Різниця в обсягах вийшла 2 мл. Розділивши два показники, отримуємо 19 г / мл. Тест пройдено успішно.
 • Показник буде залежати від маси золота, тому він не завжди буде дорівнює 19 г / мл.
 • 14K — 12.9-14.6 г / мл.
 • 18K (жовтий) — 15.2-15.9 г / мл.
 • 18K (білий) — 14.7 to 16.9 г / мл.
 • 22K — 17.7 to 17.8 г / мл.

5 метод. Використання кераміки. Для проведення тесту знадобиться керамічна поверхня, підійде звичайна тарілка. Єдине, що варто пам’ятати — золото легко дряпається.

 1. Тарілка повинна бути неглазированной. Якщо такий немає, використовуйте керамічний шматок, який можна купити в побутовому магазині.
 2. Проведіть по поверхні. Повинен залишитися слід золотистого або чорного кольору, що і буде свідком справжності.

6 метод. Використання азотної кислоти. Азотну кислоту непросто купити, та й тримати вдома досить шкідливо, тому проведення тесту слід довірити досвідченому ювеліра.

 1. Прикраса поміщається в чисту ємність зі сталі.
 2. За допомогою піпетки досить залишити краплю на золоті, щоб побачити реакцію:
 • якщо ви побачили зелений колір, то виріб виконано з металу;
 • якщо проявився молочний колір, то перед вами позолочене срібло вищої проби;
 • якщо все залишилося без зміни, золото справжнє.

додаткові поради

 1. У різних країнах державне клеймо має своє завдання. В Європі це перш за все показник на наявність чистого золота. Основні маркування, на які слід орієнтуватися:

10K — 417: частка чистого золота — 41.7% — дешеве, яке відстає за якістю золото, зміст якого всього лише 10 компонентів.

14K — 585 проба: частка чистого золота — 58.5% — найпоширеніша і доступна проба, що складається з 14 компонентів чистого золота, 10 відведено металів.

18K — 750 проба: частка чистого золота — 75% — проба складається з золота, що містить 18 компонентів. 6 заповнені металом.

22K — 917 проба: частка чистого золота — 91.7% — в цьому випадку чистого золота 22 компонента, два залишилися — домішки і метал.

24K — 999 проба: частка чистого золота — 99.9% — найвища проба, що означає, що золото містить 24 компонента чистого золота без додавання сторонніх металів. Тому, як ви вже встигли помітити, маса золота становить практично 100%.

 1. Якістю золотих виробів і їх максимальною масою відрізняється країна Португалія. Там ювелірні прикраси наповнені 80% золота, що означає 19,2 карат. Золото поширене в трьох кольорах.
 • Жовте. Склад: 80% — золото, 13% — срібло, 7% — мідь.
 • Червоне. Склад: 80% — золото, 3% — срібло, 17% — мідь.
 • Біле. Склад: 80% — золото з додаванням паладію або нікелю.
 1. Залежно від карат золото буде відрізнятися кольором і твердістю. 24 карата — найм’якше, відповідно в 10 карат — тверде. Це залежить від того, що домішки інших металів мають свою масу, які часто більше, ніж золото. Завдяки розбавлені домішками, прикраса набуває свій колір: червоний, жовтий або білий.
 2. На виробі ви можете побачити абревіатуру GF, що позначає «наповненість золотом». Отже, маркування з таким позначаємо буде читатися наступним чином: 1/20 14 карат GF. У цьому випадку 1 частина 14-каратного золота на зовнішній стороні останніх 19 компонентів.
 3. Золото з 24 карата — найчистіше і м’яке, тому в такому вигляді його не можна використовувати в ювелірних прикрасах і монетах. Такому золоту надають твердість, додаючи метали.

Необхідно мати на увазі

 1. Тест з азотною кислотою: азотна кислота сильно роз’їдає практично будь-яку поверхню. Якщо ви вирішили тест проводити самостійно, будьте обережні і застосовуйте відповідні заходи безпеки. Що стосується застосування цієї речовини по відношенню до золота, то воно абсолютно нешкідливо. Ваше прикраса не буде пошкоджено і не пошкодити.
 2. Дані поради не підтверджують на 100% автентичність вироби.
 3. Тест на концентрацію: варто використовувати, коли ви хоча б приблизно уявляєте скільки в оздобленні міститься золота, а скільки домішок. Інакше його легко подряпати. Досягти вірних підрахунків допоможе мірну склянку або пляшечка зі шкалою вимірювання. Через те що частини виробу, що мають потовщення, порожнисті усередині, при попаданні повітря, результати збиваються, так як золото стає легше, не змінюючи обсягу. Тому тестувати слід тільки тверді прикраси.

Матеріали для експериментів

 1. Збільшувальне скло (метод номер один).
 2. Магніт (метод номер три).
 3. Ваги (метод номер чотири).
 4. Мірна пляшечка або стакан (метод номер чотири).
 5. Калькулятор (метод номер чотири).
 6. Керамічна тарілка (метод номер п’ять).
 7. Азотна кислота (метод номер шість).
 8. Сталева ємність (метод номер шість).
Ссылка на основную публикацию