Як перемогти метеозалежність

Амплітудні скачки стовпчика термометра і барометра періодично викликають у ослаблених людей і осіб, особливо сприйнятливих до погодних умов, відчутне погіршення самопочуття. Більшість молодих людей до 30 років вже встигають так надірвати свою нервову систему, що субтильна регуляція серцево-судинного апарата не витримує навантажень психофізіологічного характеру і порушується. Стабільна робота розширення і звуження стінок судин дає збій, а здоров’я людини починає впритул страждати від примх панночки-погоди. У більшості випадків спалаху метеореакцій розвиваються під зміною температури повітря, зміни сили вітру і перепадів атмосферного тиску і дають про себе знати частіше у весняні або зимові місяці. Найбільше занепокоєння несприятлива погода завдає особам з порушеннями мозкового кровообігу, які перенесли інфаркт, астматикам, алергікам і особам з вегетативним статусом.

Найнеприємніше в зміні погодних метеоумов — це магнітна буря. Здорові люди на неї майже не реагують, а ось в інших вона може викликати кисневе голодування тканин в організмі, що призводить до проблем із самопочуттям. У періоди обурення геомагнітної обстановки краще відкласти важливі зустрічі, телефонні переговори, уникати конфліктів, гучних звуків, натовпу і ЗМІ. Для профілактики можна вжити аскорбінку або гематоген, добре допомагає мед. Відмовтеся від солодкого і жирного. Алкоголь протипоказаний, а тиша і релакс тільки вітаються. У гострих випадках хворим, схильним до спастичним реакцій, показані судинорозширювальні і седативні препарати, легкий масаж, теплі процедури, а при схильності до невротичних метеореакцій — адаптогени в гомеопатичної дозі, анальгетики, транквілізатори. Але важливо знати, що метеозалежність не можна зняти і вилікувати ніякими ліками.

Щоб добитися стійкого протистояння погодних реалій, потрібно перш за все відмовитися від шкідливих звичок, налагодити режим праці і відпочинку, збалансувати харчування, активізувати фізичне навантаження і, звичайно, нормалізувати сон. Такі, здавалося б, на перший погляд елементарні правила здатні дійсно створити диво. Слід додати, що підхід до такого життєвого перегляду повинен бути серйозним. З більш кардинальних методів впливу на метеозалежність допоможе фітотерапія, сауна і лазня, басейн — все те, що сприятливо для тонусу ваших судин. Ароматерапія хороша і ефективна тільки при грамотному підборі ефірних нот. Ви можете складати композиції з двох, трьох запахів, і відстежуючи ваші реакції, використовувати ароматні лікувальні суміші для інгаляцій, обкурювання кімнати або прийняття ванн.

Ще раз важливо підкреслити, що всі прийоми боротьби з метеочутливість дієві тільки при регулярній профілактиці, а ще краще в комплексі з іншими традиційними і нетрадиційними способами відновлення фізичного та психологічного рівноваги. Для кращої акліматизації організму до метеорологічним перепадів рекомендується включати в організм продукти, багаті кальцієм і магнієм: сухофрукти, кисломолочні напої, сир, сири, кунжут, морську рибу, морепродукти, пророслі злаки, і, звичайно, овочі і фрукти. Страви з бобових (сочевиця, квасоля, соя) містять рослинний білок, який відмінно живить клітини організму, не перевантажуючи зайвої калорійністю. Завжди корисні горіхи, цитрусові і мед.

Цікаво

Досить відомі, що лісова хвоя послаблює негативний вплив магнітних бур. Смола хвойних дерев багата бурштинової кислотою, здатною відображати магнітні хвилі, і, напевно, тому прикраси з бурштинових виробів так популярні серед деяких людей. Бурштинову кислоту містять агрус, вишня, ревінь. З трав їй багата м’ята.

Чи не пускаючи в своє життя хаос і безлад, а загартовуючи свій організм профілактичними методами, ви безапеляційно допомагаєте зменшити вираженість метеореакцій, підвищити спадкову або набуту метеоустойчівость і нормалізувати реактивність організму до раптових змін погоди.

Ссылка на основную публикацию