Як очистити пляму від сигарети на мармурі

Згодом, в приміщенні, де курять, можуть з’явитися плями практично скрізь. Однак, якщо пляма в одному невеликому місці, це, швидше за все, чорний випалений слід від тліючої цигарки, а не забарвлене пляма. Для видалення з мармуру звичайних плям, почніть нижченаведені процедури з кроку 1. Для видалення випалених слідів, перейдіть до кроку 4.

Видалення плям від сигарет і попелу

Щоб прибрати плями на мармурі вам знадобиться:

 • Миска для рідини;
 • вода;
 • Порошок-абсорбент (мука або кукурудзяний крохмаль);
 • Поліетиленова плівка;
 • Білий оцет;
 • Шмат тканини;
 • Перекис водню.

Інструкція з видалення плям з мармуру:

 1. Спробуйте відмити мармур миючим засобом для посуду. Якщо пляма знаходиться на поверхні мармуру, це може видалити його. Якщо це не виходить, виконайте дії, описані на наступних етапах.
 2. Якщо миючий засіб для посуду плями не відмиває, зробіть «компрес» з рідиною для миття посуду. Для цього додайте пару крапель миючого засобу для посуду і трохи води в чашку, наполовину заповнену порошком-абсорбентом, таким як мука або кукурудзяний крохмаль. Змішайте всі інгредієнти так, щоб вийшла густа паста. Нанесіть пасту на забруднені ділянки поверхні мармуру, а потім закрийте їх зверху поліетиленовою плівкою. Залиште «компрес» на кілька годин або на ніч, а потім зніміть плівку і дайте пасті висохнути. Після висихання, акуратно відскребіть пасту. При необхідності повторіть процес.
 3. Інший варіант, як пляма від сигарети очистити з мармуру, полягає в використанні білого оцту. Змочіть тканину оцтом і покладіть на пляму. На кілька годин залиште все як є. Зніміть шматок тканини і промийте ділянку мармуру водою. При необхідності повторіть процес.
 4. Для видалення стійких плям від сигарет або обпалених чорних слідів, використовуйте «компреси» з перекису водню. Змішайте перекис водню і абсорбуючий порошок (борошно або кукурудзяний крохмаль) до стану пасти, а потім нанесіть її на забруднену ділянку і закрийте зверху поліетиленовою плівкою. Залиште такий «компрес» на кілька годин, а потім видаліть його.

Додаткові поради як очистити плями на мармурі

 • Можете купити у відділах побутової хімії спеціальний очищувач, який ефективно видалить плями від сигарет і попелу. Використовуйте очищувач, безпечний для мармуру.
 • Деякі види мармуру можуть бути пошкоджені сильним лужним очищувачем, таким як концентрований миючий засіб для посуду, або сильним кислотним очищувачем, таким як оцет. Тому краще завжди перевіряти дію миючого розчину на невеликому прихованому ділянці мармуру. Якщо ж мармур все-таки пошкоджений очищує засобом, шукайте спеціальний засіб для відновлення поверхні мармуру.
Ссылка на основную публикацию