Як навчитися медитувати — поради, пози і техніка проведення

Медитація — шлях до успішного життя. Цю техніку оцінили мільйони людей в світі. Людство позбулося помилки, що медитація передбачає віру в ведичну релігію і усвідомило, що техніка доступна всім бажаючим. Тепер постає питання — як навчитися медитувати? Що потрібно знати, щоб медитація пройшла успішно і принесла результат? Складного в цьому нічого немає, потрібно лише вміти звільняти розум від сторонніх заважають думок і вміти концентруватися на одному питанні. Розглянемо правила докладно.

Значення медитацій в житті людини

Чому медитації приносять результат, і життя людини починає змінюватися на краще? Тому що під час практики активується підсвідомість — головний коректор нашої долі. У медитації об’єднуються духовні сили людини і сили космічного простору. Це потужна техніка перетворення долі і зміни обставин.

Що потрібно знати новачкам про медитації? Вона проводиться в певному стані, яке називають альфа-стан. Його можна порівняти з предсонним, коли розум людини припинив активну роботу по обробці інформації та приготувався до відпочинку. Людина ще не спить, але і не спить активно. Альфа-стан змінюється тета-станом, яке буває або відразу після пробудження, або в момент засипання. Це більш глибоке стан розуму, але ми будемо користуватися саме альфа-рівнем в медитаціях.

За допомогою альфа-стану можна домогтися наступних результатів:

 • змінити напрямок життя;
 • зцілитися від багатьох хвороб;
 • оздоровити свій організм;
 • позбутися від непотрібних роздумів;
 • заспокоїти нервову систему;
 • позбутися від депресивного стану;
 • залучити удачу, достаток і любов в своє життя.

Багато жінок зуміли схуднути за допомогою практики медитацій, і це реально. Єдина умова — медитувати потрібно постійно, тобто, зробити практику частиною вашого життя.

початкові відомості

Як потрібно проводити медитацію в домашніх умовах? Перш за все, слід вивчити основи проведення духовних практик, щоб бути в курсі, що вивчається. Потім потрібно усвідомити, що для успішної медитації слід:

 • набратися терпіння;
 • навчитися мовчати;
 • мислити в позитивному ключі.

Що значить набратися терпіння? Духовні практики не терплять суєту і мельтешение думок. Якщо ви провели одну медитацію і розраховуєте відразу ж отримати результат, ця практика не для вас. Під час медитацій перебудовуються тонкі тіла людини, і цей процес може супроводжуватися потужним викидом енергії. У вас можуть німіти кінцівки під час медитації і навіть піти обертом. Однак кидати практику на половині шляху не варто — проявите терпіння і все вийде.

Що таке мовчання? Це тиша. Саме в тиші можна почути або відчути потрібний відповідь на хвилююче питання. Медитації проводяться в повній тиші і відсутності суєти. Ви повинні вміти занурюватися у внутрішній світ, щоб знаходити там потрібну інформацію. Також не слід привертати увагу оточуючих до своїх практикам, тим більше перебувати з ними в одній кімнаті під час медитацій. Ви повинні залишитися один на один із всесвітом.

Користь позитивного мислення відома всім. Думка є творчою або руйнівною енергією. Якщо ви під час медитації направляєте думка в позитивне русло, а після практики дозволяєте собі думати деструктивно, то користі від ваших занять не буде. Тому намагайтеся перебувати постійно в позитивному настрої, навіть якщо мовчите.

техніка виконання

Перш ніж почати медитувати, потрібно вивчити основні види медитацій і правильні пози. Видів медитацій безліч. Серед них можна виділити кілька основних напрямків:

 • розслаблюючі техніки;
 • техніки з використанням концентрації уваги;
 • техніки з використанням візуалізації;
 • дихальні техніки;
 • аналітичні техніки;
 • динамічна медитація.

Щоб вибрати необхідний вид медитації, потрібно усвідомити, для чого вона необхідна. Якщо вам потрібно привести в порядок нерви і заспокоїтися, підійде медитація з використанням техніки дихання. Якщо потрібно зрозуміти причину невдач, підійде аналітична медитація. Якщо потрібно добитися поставленої мети, потрібно використовувати техніку з концентрацією на досліджуваному об’єкті.

Види медитацій можна поєднувати один з одним. Наприклад, дихальну техніку можна поєднувати з концентрацією уваги. Ви концентріруетесь на процесі дихання, позбавляючись від нервового напруження і блукаючих негативних думок. Усвідомлення всіх видів практики прийде з досвідом. Головне, не забувати регулярно медитувати.

Як проводять динамічну медитацію, і що це таке? Це медитація в русі. Наприклад, ви йдете по вулиці і контролюєте кожен крок — відчуваєте дотик стопи до землі, ритм руху, ритм дихання в процесі ходьби. Ця техніка привчає до усвідомленості і контролю за своїм тілом. Після практики ви все рідше будете що-небудь робити «на автоматі», механічно. А від усвідомленості залежить рівень вашого духовного розвитку.

Пози для медитацій

Щоб правильно медитувати, потрібно освоїти асани. Які пози найбільше підходять для початківців в домашніх умовах? Головна умова для правильної пози:

 • рівний хребет;
 • розслаблені м’язи;
 • зручність.

Перші медитації можна проводити на стільці з рівною спиною. Потім можна освоїти позу полулотоса — для цього сідають на маленьку подушку на підлогу. Деякі медитації проводять лежачи на дивані, але вони призначені для розслаблення тіла і психіки. Пам’ятайте, що лежачи на дивані можна заснути. Однак якщо ваша мета розслаблення і зняття стресу, то сон є бажаним явищем.

Медитації для виправлення ситуацій потрібно проводити сидячи з прямою спиною.

Пам’ятайте, що прямий хребет — запорука ефективності духовної практики.

Саме через прямий хребет протікають космічні енергії — вони входять в верхівку голови і виходять в області куприка. Про правильних позах потрібно прочитати відповідний матеріал.

Якщо у вас проблеми зі спиною або суглобами ніг, можна проводити медитації сидячи на стільці. Привчайте м’язи спини тримати хребет рівно. Згодом м’язи зміцняться, і ви не будете відчувати дискомфорт.

Скільки часу проводять в медитаціях? Це залежить від поставленого завдання. Йоги можуть медитувати годинами, але початківцю практику досить декількох хвилин в день. Потім час можна збільшити — орієнтуйтеся по самопочуттю.

Поради

Що може завадити успішній медитації? Перш за все, метушливі думки. Тому перші медитації повинні бути присвячені саме розумової дисципліни і контролю за диханням. Щоб заспокоїти думки, можна використовувати такі вправи:

 • медитація на свічку;
 • медитація на дихання;
 • медитація на маятник.

Ці вправи не тільки дисциплінують думки, але і навчать концентрації. Запаліть свічку і сконцентруйте увагу на її полум’я. Думайте тільки про полум’я свічки або поставте мету позбутися від негативу через свічку. Дивіться на полум’я і повторюйте одну фразу: я спокійна. Можете говорити інші слова, це не важливо. Медитуйте спочатку 10-15 хвилин, потім збільште час.

Медитація на дихання не складна у виконанні. Ви просто концентріруетесь на фізіологічному процесі — відчуваєте вдихання повітря, наповненням повітрям легенів, затримку дихання, видих. Спостерігайте за процесом як дослідник. Час проведення практики потрібно збільшувати поступово. Проста медитація на дихання може повністю позбавити від депресії, якщо її проводити регулярно.

Те ж саме стосується і маятника. Ви концентруєте увагу на розгойдується предмет. Це можуть бути годинник з боєм, якщо їх немає — стежте за секундною стрілкою. Головне, не відволікатися. Якщо починають з’являтися сторонні думки, повертайтеся до стрілки — думки підуть.

Ось коротко те, про що повинен знати початківець медитувати.

Ссылка на основную публикацию