Як навчити собаку командам

Для того щоб бути слухняною, кожна собака має вміти виконувати п’ять головних команд: «Сидіти», «Місце», «Лежати», «До мене», «Поруч». Саме вони допоможуть їй зрозуміти, чого ж ви від неї вимагаєте, налагодивши таким чином процес вашого взаємодії. Від того, наскільки ретельно ви навчите собаку основним навичкам, залежить, як будуть проходити майбутні серйозні тренування. У пропонованій статті ми розповімо, як легко навчити собаку командам.

  Навчаємо команді «Сидіти»

  Ця команда найлегша, так що почати виховання найкраще з неї. Сісти за командою для будь-якого собаки повинно стати нормальною реакцією на розпорядження господаря. Це демонстрація дружелюбності, відсутності агресивного настрою і вміння чекати. Вивчивши цю команду, собака почне розуміти, що іноді, коли господар зайнятий, їй слід просто сісти й почекати, поки він звільниться. В результаті дресирування слід показати собаці, що подана господарем команда «Сидіти» означає, що пес повинен заспокоїтися і чекати.

  Як проводити дресирування?

  • Встати перед твариною. Бути спокійним, але при цьому налаштованим рішуче. Подивитися тварині в очі. Мовлення його кличку і сказати слово «Сидіти». Піднести частування над ніс тварини.
  • Собака потягнеться за ласощами, автоматично сівши на попу.
  • Похваліть тварина, коли воно сяде. Скажіть «Молодець» і віддайте частування. Головна мета — показати собаці, що виконання команди тягне за собою похвалу і частування.

  Через якусь кількість тренувань можна поступово замінювати частування жестами рук. Як тільки з’явиться реакція на слово «Сидіти», слід привчити пса до жестовому сигналу:

  • Жест «Сидіти» — рука трохи зігнута в лікті, долоня поставлена ??горизонтально і звернена вгору.
  • Перш за все дублюйте звуковий і жестова варіанти команди.
  • Після того як собака звикне, приберіть звуки і спілкуйтеся лише жестом.

  Для придбання навички реакції на голосовий і жестова варіанти команди «Сидіти» буде потрібно якийсь час, особливо якщо ви дрессіруете вже дорослу собаку або у неї впертий характер. В процесі тренувань собака повинна залишатися під вашим впливом і визнавати ваше лідерство — це буде корисно для ваших майбутніх з нею відносин.

  Навчаємо команді «Місце»

  Важливість цієї команди в тому, що її виконання тваринам може врятувати йому життя в деяких ситуаціях. Ця команда покликана захистити пса від ситуацій, які можуть бути для нього потенційно небезпечними. Саме команда «Місце» покликана вирішити подібні проблеми.

  З народження щеня має інстинкт: коли він наляканий, зупиняється і припиняє рух вперед, а мати подає йому сигнал. Пропонуємо скористатися і закликати інстинкти на допомогу. Алгоритм дій наступний:

  • Посадіть собаку. Встаньте справа від неї, щоб обом дивитися в одному напрямку. Ось ця позиція і буде вважатися для собаки місцем, де їй і слід залишатися.
  • Доторкніться до нашийника собаки і, назвавши собаку по імені, промовте «Місце!». Одночасно виставте відкриту долоню, повернену до тварини, з піднятими вгору пальцями перед її мордою, однак стосуватися морди не варто.
  • Після того як собака посиділа біля вас кілька хвилин нерухомо, похваліть її і дайте ласощі. Якщо ж раптом вона встане і захоче рухатися вперед, то спочатку крикніть «Ні», перервіть цикл і почніть спочатку: «Сидіти» + «Місце».
  • Тривалість виконання команди спочатку — 10 хвилин. Однак згодом вам варто не тільки збільшувати час перебування в команді «Місце», а й відходити від собаки, поки вона сидить.
  • Якщо собака захоче встати і покинути своє місце, ви повинні повернутися до неї і почати дресирування заново, повторюючи команду «Сидіти». В результаті собака повинна бути на місці незалежно від ваших пересувань.
  • Продумайте також команду, яка звільнить тварина від необхідності виконувати команду «Місце». Це може бути команда «До мене» або слово «Добре». Собака повинна розуміти, коли вона може почати рух.

  Навчаємо команді «Лежати»

  Ця команда є логічним продовженням команди «Місце» і зазвичай означає сильніший у порівнянні з попереднім наказ залишатися на місці. Якщо собака переходить в лежаче положення, то вона автоматично перестає робити все те, що вона робила до цього. В цьому і сенс цієї команди — вона корисна для контролю поведінки тварини в будь-якій ситуації. Для того щоб ваша собака почала виконувати ці команди, слід дотримуватися такого порядку дій:

  • Спочатку собаку слід посадити, тобто дати команду «Сидіти».
  • Вимовте «Кличка собаки, лежати!», При цьому тримайте ліву руку над мордою тварини, звернувши долоню до підлоги.
  • Не забудьте про частування в правій руці. Затиснувши ласощі в кулак, опустіть руку на підлогу в безпосередній близькості від тварини.
  • Собака потягнеться за ласощами і автоматично повинна буде влягтися. Похваліть тварина, дайте їй частування, скажіть, що вона молодець. На цьому етапі ваше завдання — створити позитивний зв’язок між прийняттям горизонтального положення і передачею собаці частування.
  • Подібну послідовність дій слід повторювати кілька разів кожне тренування. І пам’ятайте про те, що тільки постійне і цілеспрямоване повторення команд допоможе вам закріпити їх виконання. Собака повинна кидати всі свої ігри, як тільки чує голос господаря, який вимовляє команду. Все це буде сприяти тому, що ви зможете в будь-який момент зупинити ненормальна поведінка своєї тварини.
  • Якщо собака помиляється, сходить зі свого місця, не хоче лягати або не лежить протягом хоча б кількох хвилин, переривайте вивчення команди і починайте спочатку. Таке повторення важливо для того, щоб собака звикала до послідовним правильним з вашої точки зору дій.

  Навчаємо команді «До мене»

  Ще одна важлива команда, навчальна тварина приходити до вас по першому виклику. Дуже важлива і корисна команда, оскільки дозволяє тварині опинитися поруч з вами, що б не трапилося.

  На початку тренування треба посадити тварину. Зазначимо, якого алгоритму тренування слід дотримуватися в цьому випадку:

  • Початкове положення — посадити собаку за допомогою команди «Сидіти». Передбачається, що до моменту старту тренувань цієї команди всі попередні тварина вже знає в достатній мірі.
  • Потягніть собаку до себе, вимовляючи при цьому «Кличка собаки, до мене!». Виберіть для цього підбадьорливі тон, який буде разюче відрізнятися від суворої видачі інших команд. Собака повинна захотіти підійти до вас. Використовуйте також жест, щоб змусити тварину підійти до вас.
  • Використовуйте частування. Це взагалі дуже потужний стимул для тварини. Дайте собаці зрозуміти, чого ви від неї хочете, супроводжуйте голосову команду сухим кормом, який попередньо треба покласти до своїх ніг. Як тільки первинні навички зміцняться, частування можна буде скасувати і використовувати рідко в якості заохочення. Для виконання команди у вас залишиться тільки голос і жест.
  • Хваліть тварина. Це дуже важливо. Обов’язково говорите їй «Молодець!», Якщо вона виконала або постаралася виконати будь-яку дію. Погладьте її по голові, покажіть їй, як ви задоволені тим, що вона виконує команди.
  • Пробуйте виконувати команду «До мене!» В різних ситуаціях: вдома, на прогулянці, відпочинку. Спілкуючись з твариною, коли перебуваєте в різних кутах квартири або будинку, пробуйте закріпити команду за рахунок постійного її повторення.

   Навчаємо команді «Поруч»

   Для багатьох собачників і їхніх улюбленців команда «Поруч» виявляється найскладнішою. Однак при послідовній і системній опрацюванні ця навичка також буде сформований у тварини. Уміння ходити поруч з господарем, навіть якщо тварина не знаходиться на повідку, створює певний комфорт для людини: це знижує навантаження на його спину, а також звільняє плечі і шию собаки. Ну і нікуди не дітися від психологічних вигод: та людина, і тварина будуть дуже горді собою і один одним. Правда, таке почуття власної гідності більш важливо для людини, ніж для тварини.

   Дуже ймовірно (і, в принципі, для молодого собаки це нормально), що тварина буде бігати навколо вас, нюхаючи все, що попадеться на дорозі, постійно тікаючи в різні напрямки. Звичайно, господареві слід запастися терпінням і дати зрозуміти тварині, що є час для ігор, а є час для ходіння поруч з вами. І цей вибір робите ви, а не тварина.

   Як же навчити вихованця ходити поруч? Дотримуйтесь такому порядку:

   • Все знову ж починається з посадки пса у вашої лівої ноги. Команда «Сидіти» повинна виконуватися тваринам беззаперечно. Ви повинні дивитися в одному напрямку. Привчайте тварину до такого стану — воно найбільш прийнятно для нього.
   • Подайте псу команду «Кличка собаки, поруч!». Одночасно починайте повільні рухи, роблячи крок лівою ногою. Можливі два варіанти: собака або кинеться вас наздоганяти, або почне чинити опір руху. У кожній із ситуацій потягніть її за поводок, повторюючи команду «Поруч».
   • Мотивуйте собаку ходити поруч з вами. Слід постійно повторювати команду і плескати себе по нозі на тому рівні, де знаходиться морда тварини.
   • Завжди використовуйте тільки одну команду «Поруч». Не варто додавати якісь інші слова, так як для пса вони будуть незнайомими, а значить, команда вже не буде звучати.
   • Завжди слід проводити корекцію, якщо собака поводиться неправильно. Просто спокійно давайте їй знати, що вона щось робить не так. Просто говорите «Ні, поруч!» І смикайте за поводок.
   • Коли ви вирішите зупинитися, краще робіть це з лівої ноги і дайте тварині команду «Сидіти». Якщо ж собака не зупиниться, потягніть за поводок і повторіть команду «Сидіти».
   • Якщо ви бачите, що навколишній світ повністю заволодіває увагою тваринного, припиняйте поточний коло занять, усаджуйте собаку, все одно хваліть і починайте тренування заново. Тут головне — не підлаштовуватися під собаку, а підлаштувати її під себе. Вона повинна чітко розуміти, хто головний: вона підкоряється вам, а не ви їй.
   • Головне завдання такого тренування — навчити тварину слухатися і виконувати команди, навіть якщо воно не відчуває тиск повідця. До речі, тягнути за поводок потрібно тільки в тому випадку, якщо ви хочете скорегувати його поведінку. Також слід хвалити тварина, якщо воно прекрасно виконує ваші команди. Однак в процесі тренування робити це треба досить тихо і не концентруючи на цьому увагу, інакше цей факт також буде відволікати тварина.
   • Як тільки ваша собака навчиться правильно і своєчасно реагувати на голосові команди, намагайтеся мовчати якомога довше, подаючи голосом виключно команди, не розмовляючи просто так.
   • У будь-якому випадку для вивчення команди «Поруч» треба запастися достатньою терпінням, не квапити події і пам’ятати, що у кожної тварини свій ритм освоєння команд.
   • Спробуйте навчити пса при кожній зупинці сідати. Подавайте йому команду «Сидіти», як тільки захочете зупинитися. Привчайте пса реагувати на вашу ліву ногу: якщо вона зупиняється, то і собака повинна сповільнити свій хід.
   • Поступово йдіть з голосу і переходите на жести і інші прояви мови тіла. Для команди «Поруч», як ми вже згадували, це буде рух вашої лівої ноги.
   • Перевіряйте, наскільки собака освоїла команди. Починайте періодично рухатися з правої ноги: тварина не повинно починати рух, адже воно орієнтується на іншу сторону. Зупиніть її, подавши команду «Сидіти». Собака повинна чітко засвоїти: починаєте ви рух з лівої ноги — команда «Поруч», з правого — «Місце». До цього, до речі, повинна звикнути і собака, і ви.

   практичні поради

   Дозвольте дати вам кілька порад про те, як навчити собаку командам. Сподіваємося, що вони будуть корисні:

   • Собаки дуже люблять, коли їх мотивують частуваннями і похвалою. Коли собака сяде в перший раз без вашого втручання, дайте їй шматочок сухого корму або потреплят по загривку. Якщо собака зможе усвідомити, що виконання команди буде винагороджено, бажання їх виконувати багаторазово посилиться.
   • Починати тренуватися краще вдома, а також в тихому затишному місці в той час доби, коли немає великої кількості перехожих. У цьому випадку собака не буде ні на що відволікатися, а ви не будете зайвий раз нервувати. Коли собака буде виконувати команди більш впевнено, можна переводити заняття в інше місце, де ви будете домагатися того, що собака буде слухати вас незалежно від наявності відволікаючих чинників.
   • Приступати до дресирування слід якомога раніше. Однак вік тварини не є перешкодою для того, щоб виховати вміння виконувати ті чи інші команди. Просто це займе більше часу.
   • Уроки виховання собаки не повинні бути складними — в будь-якому випадку вони повинні здаватися тварині кумедними. Якщо ви будете її змушувати через силу, швидкого результату не чекайте.

   останні попередження

   Краще вчитися на чужих помилках, ніж на своїх. Щоб ви могли уникнути зайвої втрати часу і нервів в процесі пізнання того, як навчити собаку виконання команд, пропонуємо вам ознайомитися з типовими помилками, які здійснюють початківці дресирувальники:

   • В процесі тренування не можна показувати тварині, що ви засмучені або роздратовані. Це заплутає собаку, додатково налякає її, створить для неї стрес, а все це — негативний досвід. Через це навчання буде проходити не так легко. Будь-урок слід закінчувати на позитивній ноті тими командами, які тварина вже засвоїло.
   • Не варто кричати на собаку, карати її за те, що вона виконала команди неправильно, особливо коли кличе її до себе, може відмовитися виконувати команду «До мене». Залякане тварина не буде вам в радість, та й щирих почуттів від неї вже не добитися.
   • Не варто спускати собаку з повідця до тих пір, поки вона не вивчить базових п’ять команд. Якщо хоча б один раз собака зможе втекти від вас, втекти з поля вашої уваги, залишитися непоміченою, вам буде дуже складно повернути все назад. Одна помилка може загрожувати проблемами на багато років вперед. Обов’язково пам’ятайте: спочатку слід змусити собаку себе поважати, напрацювати власний авторитет, після чого вже можна починати роботу без наявності повідка. Собака, яка ставить себе вище господаря, ніколи не буде його слухатися.

   Бажаємо вам удачі і успіхів у вихованні вашого домашнього улюбленця! Нехай він приносить тільки позитивні емоції — тоді ваші тренування не минуть марно.

   Ссылка на основную публикацию