Як налаштувати роутер і пароль через браузер

Роутер є одним з найважливіших елементів домашньої мережі. Для того щоб максимально убезпечити себе, важливо провести правильну настройку. Якщо роутер налаштований правильно, відповідно до подальшою інформацією, яку ми вам розповімо, ви можете:

 • розраховувати на захист конфіденційної інформації;
 • розраховувати на безпечне підключення пристроїв до мережі інтернет;
 • приховати ту інформацію, яку ви вважаєте за потрібне.

Процес не відніме багато часу, а використовуючи дану в нашій статті інструкцію, можна без праці розібратися в усіх аспектах майбутніх налаштувань.

Підключення до роутера

В інструкції про те, як налаштувати роутер, першим кроком є ??підключення до роутера.

Проводимо підключення пристрою до комп’ютера і модему. Для того щоб це здійснити, вам знадобляться мережеві кабелі. Використовуючи їх, відбувається підключення модему до портів WAN / WLAN / Internet, які знаходяться на роутері. Далі проводимо підключення до портів роутера 1, 2, 3 або 4.

Робота з браузером. Як налаштувати роутер через браузер. У випадках, коли до однієї мережі підключено кілька комп’ютерів, налаштування проводити можна за допомогою будь-якого з них. Щоб потрапити на необхідну нам сторінку конфігурації роутера, використовуємо браузер.

Адреса роутера. Для того щоб проводити подальші настройки конфігурації, користувачеві потрібно знати IP-адресу, який належить роутера. Для його визначення є кілька варіантів:

 • дізнатися адресу, прочитавши документацію пристрою (також адреса може перебувати на стікері);
 • відвідайте офіційний сайт виробника, на ньому має бути вказаний цікавий для нас IP.

Після того як з адресою вдалося визначитися, слід приступати до подальших налаштувань. Відкрийте браузер, в адресному рядку вбийте IP, який дізналися раніше.

Пароль та ім’я користувача. Після того як адреса введений, необхідно ввести пароль і ім’я користувача. Без цього не вийде отримати доступ до важливих налаштувань пристрою.

Деякі пристрої розроблені так, що потреба вводити цю інформацію відсутній. У деяких ім’я користувача і пароль вже встановлено за замовчуванням. Подивитися їх можна у відповідній документації роутера. Іноді ця інформація надрукована на поверхні самого пристрою.

Найчастіше зустрічається логін «admin». Пароль також самий банальний — «password».

Перезавантаження пристрою. Іноді користувачі стикаються з проблемою втрати даних, забувають логін або пароль або з інших причин не отримують доступ до налаштувань. Таке може статися, навіть якщо користувач впевнений, що у нього є точні пароль і логін. З цієї ситуації можна легко вийти, витративши небагато часу.

Для повернення доступу потрібно усунути всі внесені раніше зміни і повернути всі налаштування до заводського варіанту.

Найпростіший спосіб зробити подібну перезавантаження і відновити дані — кнопка «Reset». Знаходиться вона на самому пристрої. Більшість моделей сконструйовані так, щоб користувач не міг випадково натиснути на цю кнопку, тому вам варто її пошукати, а натиснути на неї можна буде, швидше за все, тільки використовуючи голку або скріпку.

Коли відбулося натискання, спробуйте заново повернутися у вікно налаштувань. Відкрийте браузер, вкажіть IP і необхідні дані для авторизації. Перед тим як це зробити, слід почекати одну хвилину.

Як налаштувати пароль на роутер. З метою безпеки настійно рекомендується міняти заводські варіанти логіна і пароля. Робити це бажано відразу ж після того, як будуть виконані всі необхідні користувачу настройки.

Для того щоб налаштувати пароль, відкрийте налаштування пристрою і зайдіть в панель «Адміністрування».

В пароль рекомендується вписувати не тільки символи, а й числа.

Налаштування бездротової мережі

Перевіряємо налаштування інтернету. Вирушаємо до відповідного розділу, який називається «Інтернет» (на деяких пристроях це можуть бути розділи «Домашня сторінка» або «Налаштування»). Тут нам необхідно звірити всю інформацію, таку як IP-адреса. У цьому розділі не повинно бути помилок, тому перевірку виконуємо ретельно.

У ситуаціях, коли від провайдера не надходило жодних повідомлень щодо даних налаштувань, вони повинні відбутися в автоматичному режимі.

Корисною кнопкою для перевірки якості з’єднання є кнопка його тестування. Для того щоб переконатися в правильній роботі бездротової мережі, шукаємо відповідний розділ (він розміщений в розділі «Інтернет»).

Відкриваємо налаштування. Необхідна нам меню налаштувань носить різні назви, найчастіше можна зустріти такі:

 • «Бездротова мережа» (Wireless);
 • «Налаштування бездротової мережі» (Wireless settings);
 • «Основні настройки» (Basic setup).

Для того щоб було поняття про те, що ж шукати (коли ви не знайшли зазначених варіантів), в потрібному нам вікні повинна бути така інформація, як SSID, шифрування та інше.

Вказуємо назву. Для виконання подальшого кроку користувачеві необхідно відшукати розділ SSID. Це поле показує, то ім’я, яке буде носити мережу. Саме воно буде вказуватися в списку доступних пристроїв бездротового типу.

Не рекомендується використання особистих даних, оскільки тим самим користувач піддає їх крадіжці (вказане ім’я буде доступно для всіх).

Необхідно простежити за тим, що відмітка, яка знаходиться перед пунктом «Задіяти SSID передачу», варто. Також робота каналу повинна відбуватися в автоматичному режимі. Таким чином, вам не потрібно буде втрачати додатковий час, а пристрій сам перейде на вільний канал.

Шифрування мережі. Залежно від телефону, даний розділ носить іншу назву — «Налаштування безпеки». Метод, за допомогою якого відбувається шифрування мережі, дуже важливий момент. Від нього буде залежати ступінь безпеки. Є кілька варіантів, які надають більшість роутерів:

 • WEP;
 • WPA-PSK;
 • WPA2-PSK.

Рекомендуємо використання WPA2. Даний метод вже встиг себе зарекомендувати як найуспішніший і ефективний. Абсолютна більшість пристроїв має можливість роботи з даним методом шифрування. Можливість його використання відсутній тільки на моделях досить пізнього зразка.

Фраза-пароль. Під визначення «фраза-пароль» підпадає інформація, введення якої потрібно для успішного з’єднання пристрою з настроюваної вами мережею.

Чим складніше пароль, тим менше ймовірність того, що користувач буде страждати від сторонніх вторгнень в мережу. Фраза-пароль є важливим і обов’язковим елементом налаштувань.

Приймаємо вибрані настройки. Для повноцінного запуску мережі залишилося зробити невеликий крок. Після всіх етапів, які вказані вище, необхідно зберегти їх. Для цього тиснемо «Застосувати», потім «Зберегти».

Після того як ця процедура закінчена, для успішного запуску вашої мережі залишаться лічені секунди. Ви побачите її в списку доступних пристроїв через пару секунд.

переадресація портів

Заходимо в меню «Переадресація портів». Відшукати цей розділ можна, натиснувши на «Розширені настройки» або ж на сторінці конфігурації пристрою.

Створюємо нові сервіси або правила. Натискаємо кнопку, за допомогою якої відбувається додавання сервісу. Після того як ви натиснете на потрібний розділ, перед вами з’явиться спеціальна форма. Саме в ній і потрібно додавати всю інформацію по переадресації портів.

 • Ім’я сервісу (тут мається на увазі назва тієї програми, під яку переадресовується порт).
 • Протокол (користувач може вибирати між кількома варіантами протоколу, щоб зрозуміти, який з них підходить, зверніться до тієї програми, для якої проводиться вся операція).
 • Зовнішній початковий порт (перший порт з усього діапазону, який відкриється).
 • Внутрішній IP-адреса (тут слід вказувати IP того комп’ютера, для якого відбувається відкриття порту).

Зберігаємо і застосовуємо. Через короткий проміжок часу (зазвичай на це потрібно не більше пари секунд) відбудеться застосування всіх зазначених користувачем налаштувань.

Блокування сайтів

Заходимо в однойменне меню «Блокування веб-сайтів». Залежно від моделі роутера, яка знаходиться в розпорядженні користувача, зазначений розділ може бути в відділах або «Безпека», або «Батьківський контроль». Звідси ви маєте всі можливості для блокування певних сайтів. Коли відбувається блокування, можна вказати пристрої, на які вона буде поширюватися. Таким чином, блокування відбувається не по всій мережі, а за певними пристроїв.

Додатково можна вказати розклад, з яким буде відбуватися блокування. Це зручний спосіб для того, щоб стимулювати дітей до роботи і позбавити їх відволікаючих чинників. Це може послужити також відмінним мотиваційним фактором.

Блокуємо сайт. У різних моделей роутера існують різні настройки, але всі вони зводяться до одного, тому інформація підійде для всіх користувачів. Ви можете здійснити не тільки блокування сайту, але і блокування за ключовими словами.

Створення довірчої групи. У налаштуваннях є спеціальний розділ, в якому можна налаштувати довірчі IP-адреси. На них не будуть поширюватися поставлені обмеження.

Розклад блокування. Даний розділ не завжди знаходиться в одному місці з параметрами блокування сайтів. Вибирайте, по яких числах або днях буде діяти блокування, в який час, її тривалість. Після цього всі ваші переваги будуть зафіксовані, а вам залишиться лише натиснути на кнопку «Застосувати» для активації процесу блокування.

Ссылка на основную публикацию