Як гладити піджак: поради та рекомендації по догляду

Сучасний ритм життя зобов’язує завжди бути в хорошій формі, мати презентабельний зовнішній вигляд і відмінний настрій. По-іншому буде складно вижити в світі, де «зустрічають по одягу».

Особливо це стосується людей, які люблять одягатися в діловому стилі, який диктує охайність і доглянутість. Саме їм і не тільки корисно дізнатися, як гладити піджак в домашніх умовах.

Підготовка речі до прасування

Не забудьте перевірити кишені — забута річ може відбитися з лицьового боку

Перед тим, як приступити до прасування вироби, слід провести ряд підготовчих дій. Це дозволить запобігти псуванню та значним чином позначиться на якості вашої роботи.

Насамперед перевіряється сам піджак: кишені, комір, лацкани, рукава і спинка. Кишені повинні бути порожніми — це дуже важливо, так наявність сторонніх предметів може викликати відбитки з лицьового боку.

Решта частини вироби повинні бути чистими, без плям і забруднень. Якщо такі присутні, то слід відкласти прасування і провести її тільки після повного усунення проблем. В іншому випадку, існуюча бруд після температурної обробки ще більш глибоко закріпиться в структурі матеріалу, і відіпрати її буде дуже складно.

Далі буде потрібно вивчити пришитий з внутрішньої сторони ярлик з точною інформацією про матеріал і температурі, при якій його можна гладити.

Як устаткування знадобиться звичайний електричний праска з 2-3 режимами роботи, прасувальна дошка з підставкою для прасування рукавів і тонка марля (бавовняна тканина).

Процес і послідовність прасування

При необхідності тканину можна злегка натягнути і зафіксувати голкою

Якщо все готово, то можна приступати. Поставте поруч тазик або ємність з водою для змочування марлі. Бажано мати під рукою пульверизатор або розпилювач з кип’яченою водою, який знадобиться для змочування самого виробу.

Послідовність дій при правильній прасування піджака наступна:

  1. Рекомендуємо починати з рукавів, так як це самий трудомісткий і складний ділянку. Натягуємо рукав на підставку. Якщо її немає, то можна використовувати дерев’яну плоску дошку, обгорнуту бавовняною тканиною.
  2. Рукав змочується водою з розпилювача. Далі на нього лягає волога марля, і рукав пропрасовується по всій довжині. Намагаємося вести праска рівномірно, без ривків. Після знімаємо, перевертаємо піджак і повторюємо для другої сторони. На цьому ж етапі можна захопити кишені. Їх слід вивернути, змочити і пропрасувати до зникнення складок.
  3. Потім приступаємо до відпарювання плічок і лацканів. Для цього використовуємо або маленьку підставку, або найвужче місце на дошці. Натягуємо на них плече, змочуємо і пропрасовуємо з внутрішньої сторони.
  4. Прасування лацканів нічим особливим не відрізняється. Виберете будь-який зручний місце на прасувальної дошки, акуратно відверніть і покладіть лацкан, змочіть і пропрасуйте з внутрішньої сторони.
  5. В останню чергу приступаємо до прасування коміра. Для цього слідом за лацканом змочуємо комір і акуратно укладаємо на нього вологу тканину. Потім однією рукою злегка натягуємо тканину коміра, а другий плавно і рівномірно пропрасовуємо праскою.

Натяг тканини дозволяє уникнути утворення непотрібних зламів і складок на згині, які можуть виникнути, якщо тканина просто покладена на дошку. Прасування спинки і бортів не викликає особливих труднощів. Володіємо піджак будь-яким зручним чином на дошці, кропимо з розпилювача, накриваємо ділянку вологою тканину і пропрасовуємо.

Як вчинити з виробом з вовни і вельвету?

Вироби з вовни завжди відрізнялися складністю в догляді

Головна складність при догляді за піджаком з вовни — це особливість матеріалу, який здатний сідати або розтягуватися при впливі з вологою. Тому при його обробці не можна возити праска по поверхні тканини. Тобто праска тільки прикладається до певної ділянки або деталей піджака.

Перед тим, як пропрасувати піджак з вовни його добре змочують водою. Далі на потрібну нам деталь піджака укладається волога марля і прикладається праска, розігрітий до температури 120 ° C. Намагайтеся добре просушувати розгладжувані ділянки. Якщо вовняна тканина залишиться вологою, то це дасть усадку вироби.

Піджак з вельветової тканини обробляється тільки у напрямку ворсу. Ідеально, якщо весь вельветовий піджак буде разглажени з виворітного боку і під лицьову сторону буде підкладено ворсисте або махровий рушник.

Рекомендації та поради

Якщо потрібно добитися високої якості роботи і не залишити жодної складки на виробі, то можете скористатися наступними рекомендаціями:

  • Іноді, краще відмовитися від обробки праскою, а скористатися ручним отпарівателем. Особливо якщо процес дається дуже складно, а результат потрібен через кілька хвилин. Гарячий пар дозволити усунути складки на потрібних ділянках, не знімаючи вироби з вішалки.
  • Після прасування залиште піджак в горизонтальному положенні на прасувальної дошки. Це дасть можливість залишкам вологи випарується. Виріб охолоне, а тканину придбає свою кінцеву форму.
  • Найкраще гладити при природному освітленні так, щоб світло падало у напрямку руху праски. Тобто, для правші — справа, для лівші — зліва.

Якщо виріб має ґудзики і металеві прикраси, то намагайтеся не торкатися їх в процесі обробки, так як неякісний метал потьмяніє, а керамічна або антипригарная підошва праски обов’язково подряпається.

Ссылка на основную публикацию