Іпотека під заставу наявної нерухомості в Ощадбанку

Що таке іпотека під заставу наявного майна?

Іпотека під заставу наявного майна — це вид іпотечного кредитування, при якому заставою по кредиту буде не тільки майно, що купується, а й те, що вже знаходиться у власності позичальника.

Переваги такого виду кредитування: великий відсоток схвалення заявок, знижені процентні ставки і скорочений набір документів, необхідних для оформлення кредиту. Кредити під заставу наявного майна діляться на цільові і нецільові:

 1. При цільовому використанні кредиту від позичальника потрібно надати в Ощадбанк звіт про використання позикових коштів — покупка нерухомості і т.д.
 2. Нецільове використання кредиту передбачає менші терміни кредитування і більш високі процентні ставки.

Незалежно від напрямку використання позикових коштів, майно позичальника буде запорукою по кредиту до тих пір, поки клієнт не сплатить весь борг перед банком. У разі, якщо клієнт не платить по кредиту, нерухомість вилучається і реалізується за ринковою вартістю. Дохід, отриманий від продажу заставного майна, направляється в рахунок оплати боргу.

У тому випадку, якщо позичальник з якихось причин не може внести черговий платіж по кредиту, то йому необхідно написати заяву в банк на реструктуризацію боргу.

Вимоги до заставного майна

Нерухомість, яка буде запорукою по іпотеці, повинна відповідати ряду вимог:

 • будинок — повинен бути побудований з цегли, каменю або плит, відповідати нормам безпеки і пожаростойкости, мати залізні або бетонні перекриття. Дерев’яні будинки в заставу не беруть;
 • квартира — об’єкт нерухомості відрізняється за кількістю кімнат, також банк вимагає наявності санвузла та кухні, трубопроводів, вентиляції, електрики, до того ж газові труби повинні бути в справному стані.

Крім цього в якості застави по іпотеці можна використовувати земельну ділянку, гараж або авто.

Умови кредитування

Умови кредитування за іпотечними кредитами індивідуальні для кожного позичальника і відрізняються в залежності від платоспроможності клієнта, вартості заставного майна, інших поручительств і т.д.

Сбербанк РФ надає іпотечний кредит на наступних умовах:

 • термін кредитування — до 30 років;
 • валюта кредиту — рублі;
 • процентні ставки залежать від безлічі факторів — оцінна вартість заставного майна, термін кредитування, мета кредитування (рефінансування інших іпотечних або споживчих кредитів);
 • Середня ставка по житловому кредиту становить 12%.

Вимоги до позичальників

Сбербанк пред’являє до своїх майбутніх позичальників наступні вимоги:

 • вік на момент надання кредиту — не менше 21 року;
 • вік на момент погашення іпотеки — не більше 75 років;
 • стаж роботи — не менше 6 місяців на поточному місці роботи;
 • залучення созаемщиков — чоловік / дружина позичальника в обов’язковому порядку оформляється як созаемщика. Також можна залучити додаткових співпозичальників, доходи яких покривають суму кредиту;
 • позитивна кредитна історія;

Порада: заздалегідь дізнайтеся заборгованість за кредитами на прізвище в банках, клієнтами яких ви вже були.

 • наявність дебетової або кредитної карти — якщо позичальник уже користувався послугами банку і знає правила користування кредитною карткою Ощадбанку, то це буде великим плюсом при розгляді кредитної заявки.

Документи для оформлення житлового кредиту під заставу нерухомості

Незважаючи на складність процедури оформлення іпотечних кредитів під заставу наявної нерухомості, від позичальника потрібний мінімальний набір документів, як правило, тільки для підтвердження його права власності на об’єкт застави.

Для розгляду кредитної заявки потрібно:

 • заява-анкета позичальника / созаемщика;
 • паспорт клієнта з відміткою про постійну реєстрацію;
 • документ, що підтверджує реєстрацію за місцем перебування (при тимчасову прописку);
 • документ, що підтверджує фінансовий стан позичальника та співпозичальників — трудова книжка, довідка 2-ПДФО, трудовий договір і т.д .;
 • документи, що підтверджують право власності на заставне майно.

Банк має право вимагати від позичальника надати додаткові документи з метою зниження власних ризиків щодо несплати кредитних грошей.

Обмеження, що накладаються банком на іпотечне та заставне майно

Оформляючи нерухомість в іпотеку, потрібно пам’ятати, що до моменту погашення об’єкт фінансування буде знаходитися в заставі у кредитної установи. У разі, якщо іпотека оформляється під заставу наявної у позичальника нерухомості, ці обмеження стосуватимуться і заставного майна.

Ще не виплачений житловий кредит, нерухомість не можна:

 • дарувати;
 • продавати;
 • перезаставляти;
 • здавати в оренду.

Здійснювати перепланування іпотечного та заставного майна можна тільки після узгодження з банком.

Іпотека під заставу наявного майна, безсумнівно, вигідна як банкам, так і позичальникам. Банк мінімізує свої ризики за рахунок заставного майна, яке в разі несплати можна реалізувати, тим самим знизивши втрати. Позичальник може розраховувати на позитивне рішення по своїй кредитній заявці та користуватися вигідними зниженими процентними ставками по іпотечному кредиту.

Кредит під заставу майна — зручна послуга кредитних організацій, що дозволяє в короткий термін з мінімальним набором документів вибрати підходящу пропозицію, отримавши омріяне житло у власність.

Збережіть статтю в 2 кліка:

Оформлення іпотечного кредиту займе більше часу, ніж, наприклад, взяття кредиту в Російському Стандарті, зате позичальник буде впевнений в прозорості всіх нарахувань і процентних ставок. Крім кредитної діяльності Ощадбанк пропонує своїм клієнтам послуги щодо збільшення накопичень, такі як депозити і пайові інвестиційні фонди від Ощадбанку.

Ссылка на основную публикацию