Хулахуп для схуднення: як правильно і скільки крутити, який вибрати

Осина талія і пружний живіт — заповітна мрія кожної жінки. Для досягнення даної мети можуть використовуватися різні засоби: тренажери та спортивний інвентар, правильне харчування і дієти, активний спосіб життя.

Однак найбільш простим і ефективним способом корекції фігури в конкретній зоні є хулахуп. Розглянемо, чим він корисний, представлені варіації моделей і техніку домашніх занять.

Хулахуп — що це і з чим його їдять?

Вправи з хулахуп для схуднення дають відмінні результати, завдяки чому його можна сміливо використовувати для усунення зайвих сантиметрів в талії. Тренуються прямі і косі м’язи преса, виявляється навантаження на спину, стегна стають більш пружними.

Незважаючи на те, що Ви буквально стоїте на місці, жиросжигательние процеси охоплюють весь організм. Велика частина м’язів тіла знаходиться в напруженому стані. Ефект можна порівняти з бігом.

Однак на відміну від фізичного навантаження на вулиці, можна зробити заняття максимально комфортним — включити улюблену музику, фільм або серіал. Час в такій обстановці пролітає дуже швидко, Ви не відчуваєте всю тяжкість навантаження, а, значить, тренування буде проходити легко і швидко.

Слово «хулахуп» має американське походження — поєднання гавайського танцю «хула» і слова обруч «хуп».

Заняття з хулахуп для схуднення відрізняються подвійну дію — внутрішнім і зовнішнім. Внутрішнє вплив відбувається за рахунок створення навантаження на серце, завдяки чому частішає пульс і запускаються процеси спалювання ліпідів. Заняття з ним можна прирівняти до кардіотреніровке середньої інтенсивності.

Рекомендуємо до прочитання: орбітрек і велотренажер, як ефективні кардіотреніровки для бажаного схуднення.

Зовнішній вплив забезпечується тиском обруча на підшкірний жир, технологія впливу аналогічна техніці антицелюлітного масажу.

Чи ефективний хулахуп для схуднення? Щоб відповісти на це питання, розглянемо, його переваги:

 • корисний масаж талії і боків, здатний розщепити ліпідні запаси;
 • зміцнення групи м’язів тулуба;
 • поліпшення координації;
 • інтенсивне спалювання калорій;
 • нормалізація кровообігу;
 • пряма лінія спини і втягнутий живіт;
 • істотне зменшення обсягів живота і стегон;
 • профілактика появи варикозу;
 • підтримка серцевого м’яза і еластичності судин в тонусі.

Як вибрати «правильну» модель?

Який хулахуп краще для схуднення? Давайте дивитися:

 1. металевий

Класичний вид, відомий всім дівчатам ще зі шкільних занять фізкультурою. Є найбільш простим для використання, відмінно підійде новачкові. Має невелику вагу, тому крутити його досить просто. Хворобливі відчуття і гематоми на тілі після використання практично виключаються. Придбати таку модель можна за 300-400 рублів.

 1. складні моделі

Найбільш вдала варіація для тих, хто часто подорожує або практикує регулярні відрядження. Завдяки нескладному механізму збирання і розбирання моделі, Ви можете носити його всюди, не пропускаючи тренування. Вартість компактного інвентарю варіюється в межах 1000 рублів.

 1. важкий

Масивні моделі, вага яких доходить до 2-2,5 кг. Вони забезпечують серйозні навантаження на м’язи живота. Справитися з таким «тренером» непросто, проте його використання призводить до більш швидкому схудненню. Важкий хулахуп коштує близько 700 рублів.

 1. масажний хулахуп

Популярна модель, яка на зворотній частині окружності має опуклі пухирці. З їх допомогою відбувається якісний масаж проблемної зони, в результаті чого розбиваються жирові відкладення. Модель дозволяє змоделювати бажану фігуру в короткі терміни. Середня ціна — 2 200 рублів.

 1. З датчиком калорій

Інноваційна розробка, яка підраховує кількість оборотів, їх швидкість і інтенсивність, обчислюючи витрачені в процесі тренування калорії. Ефективність хулахуп підтверджується численними позитивними відгуками. Така модель розраховує щоденне навантаження для безпечного зниження ваги, допомагає правильно коригувати талію. Середня ціна — 3000 рублів.

Як вибрати хулахуп для схуднення, виходячи з індивідуальних особливостей організму? В першу чергу слід орієнтуватися на свою фізичну підготовку. Якщо Ви тільки починаєте свій шлях по вдосконаленню фігури, то і вибирати варто найпростіші варіанти. Спробувавши відразу ж масажний або більш важкий, Ви заробите купу синців і неприємні враження від тренування. А такий настрій навряд чи дозволить здійснювати регулярні заняття.

Підготовка до тренування

Як правильно крутити хулахуп, щоб прибрати живіт і боки (додаткові вправи для схуднення цих частин тіла, знайдете в нашій статті) — найбільш важливе питання в процесі корекції фігури. Робити це необхідно натщесерце.

Якщо у Вас немає можливості проводити тренування вранці, то намагайтеся використовувати його через 3-4 години після їжі. Інакше ризикуєте отримати неприємні відчуття в животі і порушити травний процес.

Крутити хулахуп для схуднення рекомендується після проведення дихальної зарядки. Це дозволить «усунути» зайве повітря і налаштувати м’язи на продуктивну роботу. Для цього чергуйте глибокі і короткі вдихи.

Початкові тренування слід проводити не на голе тіло. Необхідно дати організму звикнути до подібних навантажень, інакше існує ризик утворення синців навіть при використанні металевого обруча. Одягайте легкі бавовняні майки в перші тижні занять, далі можна приступати до навантажень «на голе тіло».

базові заняття

Чи сприяє хулахуп схудненню? Відповідь однозначна — так, і при цьому вельми ефективно.

Для досягнення заповітної мети дотримуйтесь рекомендованої техніці заняття:

 • станьте рівно, таким чином, щоб ноги були на ширині плечей. Надалі намагайтеся скоротити відстань між ногами. Чим ближче вони будуть стояти один до одного, тим складніше буде крутити, а, значить, результати заняття посиляться;
 • встаньте всередину хулахуп, підійміть його до рівня талії, притисніть до спини, корпус трохи нахиліть вправо. Далі різко повертаємо талію в зворотному напрямку, при цьому відпускаючи обруч — запускаємо рух;
 • здійснюємо плавні рухи для підтримки обертання. Набираємо обертів і скорочуємо час на вчинення кола. Якщо ноги розташовані на ширині плечей, то маса тіла переноситься з однієї ступні на іншу. Чи не задійте сідниці і стегна для обертання. Працювати повинна тільки талія, шия і ноги;
 • схуднення за допомогою хулахуп здійснюється завдяки напруженому стану преса в процесі тренування. Якщо Ви не відчуваєте характерного напруги, то необхідно поставити ноги ближче один до одного і більше працювати самій талією;
 • якщо Ви відчуваєте, що обруч опускається, необхідно прискорити руху. Це призведе до підйому хулахуп до потрібного рівня і запобіжить падіння;
 • крутите обруч в такому напрямку, в якому Вам зручно. Однак з часом намагайтеся змінювати напрямки руху, чергуючи їх.

Скільки потрібно крутити хулахуп?

Починати рекомендується з 7-10 хвилин щоденних тренувань, поступово розширюючи межі тривалості до півгодини. 30 хвилин є оптимальним часом занять. За цей період активізуються жиросжигающие процеси, однак не завдається шкоди здоров’ю внутрішніх органів.

Надмірна тривалість активного масажу може позначитися появою розладів кишечника і захворюванням органів живота.

додаткові техніки

Чи допомагає хулахуп для схуднення? Так, і причому не тільки в зоні талії. Використовувати його можна для тренування та інших груп м’язів.

 • Для підтримки тонусу м’язів рук.

Випрямити кисть, надіньте обруч на руку і задайте йому інтенсивний тип руху. Таке тренування не повинна перевищувати 3 хвилин.

 • Для ніг

Подібні заняття можна проводити і для ніг — ляжте на спину, одну ногу покладіть паралельно підлозі, другу випрямити перпендикулярно поверхні. За допомогою рук надіньте хулахуп на ногу і поставте йому руху. Дана техніка є досить складною, однак значна навантаження компенсується мінімальним часом виконання.

 • для стегон

Використовуйте стандартну позицію, однак змістите лінію обертання трохи нижче. Крутити хулахуп в такому положенні буде важче, проте при цьому добре обробляється проблемна зона. Скільки часу потрібно його крутити, щоб схуднути — для корекції стегон досить 15-20 хвилин спортивного масажу.

 • для преса

Для того щоб збільшити навантаження на прес під час класичної тренування, постарайтеся постійно здійснювати невеликі нахили вперед, при цьому зберігаючи заданий ритм руху. Переносите масу тіла зі ступнів на носочки, знову повертаючись у вихідне положення.

 • Для збільшення ефективності

Хороший ефект роблять тренування «вперед-назад». Для цього змініть звичний рух півколом на більш швидкі і ритмічні випади. Зберегти рівновагу і не впустити обруч буде досить складно, однак і час тренування істотно скоротиться при збереженні рівня навантаження.

 • А якщо не крутити?

Крутити хулахуп на стегнах — відмінний спосіб схуднення, однак удосконалювати тіло з його допомогою можна і іншими способами.

Візьміть його в руки і підніміть вгору, робіть нахили в кожну сторону не менше 10 разів. Далі виконайте кругові обертання корпусом з максимальним нахилом вниз.

Ефективність використання — підрахунок в калоріях

Скільки калорій спалюється під час одного тренування сказати не можна. Адже результат залежить від її тривалості, витриманого ритму, регулярності проведення і вихідних індивідуальних даних.

Розглянемо усереднені показники результатів тренування:

Далі йде висновок: щоб схуднути, потрібно крутити хулахуп не менше 10 хвилин в день. При цьому тренування повинні бути регулярними, не менше 5 разів на тиждень. Не посилайтеся на втому після робочого дня. Виділяйте 10 хвилин щодня для нескладного заняття під приємну музику або захоплюючий фільм.

Чи безпечно крутити хулахуп?

Використання хулахуп для схуднення має свої протипоказання:

 • вагітність, навіть якщо терміни дуже маленькі;
 • гінекологічні недуги (особливо небезпечно займатися при міомі матки);
 • не можна тренуватися з хулахуп при загостренні захворювань нирок;
 • травми спини або зміщені диски.

Відгуки та ефективність

Ірина, 27 років: завжди беруся за хулахуп перед пляжним сезоном. Починаю тренування за місяць до планованої поїздки. Результати більш ніж влаштовують. Такі заняття нічим не поступаються важким тренувань на прес. Плюс боки масажуються ще. Я не знаю більш простого і при цьому ефективного методу схуднення, ніж хулахуп.

Юлія, 21 рік: вирішила спробувати хулахуп в якості альтернативи спортзалу. У мене наслідки неправильного харчування, здебільшого, відкладаються в зону живота і стегон. Тому вирішила зайнятися зональним вирішенням проблеми. Спочатку не знала, яку модель вибрати. Вирішила почати зі звичайного металевого. Зараз вже придбала більш важкий. Мені відмінно допомагає.

Марина, 34 роки: мені спочатку такі тренування взагалі не сподобалися. Після другого заняття з’явилися синці і гематоми. Думала більше до нього і не доторкнуся. Але як тіло зажило, вирішила ще раз спробувати удачу. Шкіра трохи звикла, хворобливі відчуття пройшли. За пару місяців досягла відмінних результатів. Притому, що особливо я не напружувалася. Крутила його рази 3-4 в тиждень під цікавий фільм.

Ліза, 41 рік: 5 років тому була друга вагітність, після якої фігура зіпсувала помітно. Час на спортзал виділяти не змогла, взяла хулахуп у старшої дочки. Відмінна річ! Допомагає не тільки зонально боротися з проблемами, але і сприяє загальному схудненню.

Наталя, 18 років: пробувала різні моделі, для мене ідеальний варіант — це масажні обручі. Вони і важче самі по собі і більший результат дають. Якщо займатися регулярно, то можна періодично дозволяти собі смакоту, а прес нікуди не дінеться.

Ссылка на основную публикацию