Густі виділення при місячних темного кольору: причини

Густі місячні в ідеальному варіанті повинні з’являтися в останні дні менструальної кровотечі. Зміна їх консистенції і забарвлення може свідчити про перебіг патологічного процесу, але не завжди. Тому, коли жінка помічає, що характер її щомісячного кровотечі змінився, а особливо, коли доповнюється іншими симптомами, їй необхідно звернутися за консультацією до фахівця.

1 Норма менструального циклу

За рахунок того, що кожна жінка індивідуальна, її менструальний цикл теж особливий. Тривалість, обсяг крововтрати, колір і консистенція — все це суто індивідуально.

пропонуємо Вам ознайомитися

 • Причини відсутності менструації
 • Причини чорних виділень при менструації
 • Причини та лікування болю яєчників під час і після менструації
 • Ефективний засіб, яке допоможе жінці завагітніти!

Коли у жінки проходить статеве дозрівання, з’являються місячні. Усередині жіночого організму дозріває яйцеклітина і якщо не відбувається її запліднення, то вона виходить назовні. Процес відходження яйцеклітини супроводжується кров’яними виділеннями з піхви, яке носить назву менструація.

Якщо у жінки немає ніяких патологій, то її менструальний цикл повинен відповідати таким нормам:

 1. Тривалість циклу. Даний показник характеризується періодом, за який відбувається повне дозрівання яйцеклітини, тобто кількість днів між двома менструаціями. Класичним циклом вважається, коли він триває 28 днів, але може бути і більше, до 35 днів. Тривалість самої менструації не впливає на розрахунок циклу.
 2. Кожна менструація повинна наступати вчасно, згідно з встановленим циклу.
 3. Тривалість менструальної кровотечі повинна бути не менше 2-х днів, але і не перевищувати 7-ми днів.
 4. Менструальні виділення, на відміну від кровотечі, мають більш темний колір.
 5. Кількість крововтрати в період менструації у кожного різний і може коливатися в межах 10-150 мл за весь термін.
 6. Під час місячних жінка не повинна відчувати болю або інших неприємних відчуттів.

Якщо жінка повністю здорова, але у неї не наступає чергова менструація, то це є симптомом вагітність.

Місячні темного кольору з їх першого по останній день, а також зміна їх консистенції і поява великих згустків повинні насторожити і змусити звернутися до лікаря. Варто розуміти, що існує досить велика кількість захворювань, які не є венеричними, але вони здатні впливати на менструальний цикл жінки.

2 Коли немає приводу до хвилювання

Будь-які збої в менструальному циклі повинні насторожити жінку і стати приводом для звернення до фахівця.

Існують деякі фактори здатні впливати на характер щомісячних менструальних виділень, які не несуть в собі патологічної основи. Згідно з численними дослідженнями, у жінок, які ведуть малорухливий спосіб життя, на відміну від активних представниць слабкої статі, виділення під час місячних мають більш темне забарвлення і можуть бути трохи густіше. Інших відхилень від норми не повинно спостерігатися. Всі інші симптоми, характерні для жінки в період менструації, залишаються колишніми.

Вплинути на консистенцію і колір місячних можуть такі причини:

 1. На відтінок кров’яних виділень і їх густоту можуть впливати деякі лікарські препарати. Як правило, це гормони (в тому числі і гормональна контрацепція) і препарати для зниження маси тіла. При використанні гормональної контрацепції колір і консистенція місячних може змінюватися в перший місяць, а потім все повинно прийти в норму.
 2. Швидкий набір або втрата ваги. Крім зміни характеру кровотечі у жінки може відбутися збій в менструальному циклі. Такі зміни можуть бути спровоковані і емоційними факторами (психологічна травма, стрес, нервовий розлад та інше).
 3. Важка фізична праця.
 4. Довге перебування під прямими променями сонця.
 5. Переохолодження організму.

Патологія репродуктивних органів може бути відсутнім, але при цьому менструальний цикл і його характер здатний змінюватися через гормональних порушень. Тому, якщо жінка скаржиться на те, що її менструальний цикл видозмінився, гінеколог може рекомендувати відвідати кабінет ендокринолога. Як правило, такі порушення легко піддаються корекції за допомогою гормональної терапії, що призначається лікарем.

3 Причини зміни менструації

Виділення у жінки можуть змінюватися через розвитку в організмі наступних патологічних процесів:

 • гормональний дисбаланс, викликаний перериванням вагітності, незалежно від того, стався викидень або був зроблений медичний аборт;
 • позаматкова вагітність;
 • доброякісні або злоякісні пухлини в матці або в яєчниках;
 • перші тижні вагітності;
 • захворювання організму, які впливають на згортання крові;
 • авітаміноз;
 • отруєння організму;
 • запальний процес в матці і придатках;
 • загин матки;
 • ендометріоз;
 • аденоміоз.

Поряд зі кольором менструальної кровотечі і його консистенції жінці рекомендується звертати увагу і на згустки, які обов’язково в ньому присутні. Згустками в менструальної крові є шматочки ендометрія. Товщина ендометрія за час циклу збільшується, так як організм жінки кожен раз готується до того, що станеться зачаття. Якщо яйцеклітина не запліднюється, то функціональний ендометрій починає відторгатися за непотрібністю. Як правило, темні згустки невеликого розміру виходять з організму в перші 2-а дня менструації.

У тих ситуаціях, коли у жінки з’являються згустки великого розміру і вони супроводжують жінку протягом усього менструації, це є показником того, що в організмі відбувся якийсь збій, вимагає діагностичних заходів.

4 Густі коричневі виділення

У період статевого дозрівання, коли тільки встановлюється менструальний цикл, у дівчат замість менструальної кровотечі можуть з’являтися коричневі виділення. Як правило, їх кількість невелика. Приблизно по закінченню року гормональний фон дівчата прийде в норму і менструації стануть регулярними і відповідати існуючим нормам (за умови відсутності патології).

Під час клімаксу коричневі виділення теж допустимі, як і поява мізерних і густих виділень темно-червоного кольору. Клімакс — природний процес в жіночому організмі, при якому відбувається зниження функціональності яєчників і втрата здатності до зачаття.

Коричневі густі виділення можуть з’являтися в перший і останній день планової менструації.

Такі зміни найчастіше властиві тим дівчатам, у яких обсяг менструальних виділень невеликий.

Поява коричневих виділень в середині циклу або замість звичної менструації вказує на те, що в організмі стався збій. У даній ситуації рекомендується звернутися до лікаря, так як причиною таких змін може бути не тільки запальний або інший патологічний процес, але і вагітність.

Щоб надовго зберегти своє здоров’я, жінці рекомендується не нехтувати плановими гінекологічними оглядами і при появі перших насторожують симптомів не займатися самолікуванням, а звертатися за кваліфікованою допомогою до фахівця.

Ссылка на основную публикацию