Гроші, які можна продати за великі гроші

Світова економіка вже не перший рік перебуває під тиском світової кризи. У періоди спаду економічної активності більшість ринків, в тому числі цінних паперів, відчувають зниження котирувань акцій, відтік інвестиційного капіталу. Але вигідно продати цінну, рідкісну монету колекціонерові реально в будь-який період.

Які монети вважаються найдорожчими?

Антикваріат завжди коштував дорого. Навіть у найважчі часи за старовинну рідкісну річ можна виручити великі гроші. За деякі монети, наприклад, за Рубль Костянтина 1825 р пробний рубль «Анна з ланцюгом», колекціонери готові віддати до 500-700 тис. Доларів і вище. Але такі екземпляри дуже рідкісні і практично завжди знаходяться в руках далеко не простих людей. Реальніше шукати монети 19-20 століть, які вийде знайти у багатьох зберігачів сімейних реліквій. На вартість істотно впливає не тільки рік випуску, стан, але і номінал — чим він менший, тим краще. Ознайомитися з повним списком рідкісних монет, в тому числі іноземних, можна в спеціальних каталогах на різних ресурсах, наприклад, raritetus.ru, numismat.ru, rcoins.com і т.д.

рубль КостянтинаПробний рубль «Анна з ланцюгом»

Монети, які вийде продати за великі гроші

Рік випуску

Номінал

Ціна в рублях

1947-1958 1, 2, 3, 5, 10, 15, 20, 50 коп., 1 руб. Близько 50-70 тис.
1965 1-50 коп., 1 рубль 10-1100
2001 1, 2, 5 руб. Вартість точно не встановлена
2001 5 коп. 300-500
2001 2 руб. з портретом Гагаріна без знаку монетного двору 10 тис.
2002 5 коп. без позначення монетного двору 5 тис.
2002 5 коп. 5 тис.
2003 1 руб. 12 тис.
2003 2 руб. 8 тис.
2003 5 руб. 5 тис.

Порада: варто враховувати, що ціна в каталогах вказана за монети у виключній збереження. Якщо екземпляр має неабиякі сліди звернення, наприклад, потертості, відколи, вартість може не відрізняться від номіналу.

Високо цінуються срібні монети номіналом 2 коп. 1925 1931 1947 1958 років. Із сучасних за пристойні гроші можна продати екземпляри з номіналом: 1990 року — 5 коп., 1991 р — 20 коп., 1993 г. — 20 руб., 1999 г. — 5 руб. з немагнітного сплаву, 2001 г. — 50 коп. Їх вартість варіюється від 15-17 тис. До півмільйона руб. Висока ціна на такі монети пояснюється обмеженою кількістю. Цінність представляють не тільки екземпляри лімітованих випусків, а й пробні монети, ті, які спочатку вважали шлюбом.

Ювілейні, як правило, цінуються не дуже високо. Але деякі можна продати за більш-менш пристойні гроші, наприклад, за пам’ятну монету номіналом 10 руб. «Гагарін Ю.А. 40-річчя космічного польоту »2001 року пропонують кілька тисяч рублів (хоча чимало онлайн-магазинів дають за неї всього кілька сотень). Сучасні російські монети почали карбувати тільки в 1997 році, тому виручити за них великі гроші не вийде. Але деякі все ж представляють велику цінність, наприклад, 5 коп. 2002-2003 років без вказівки монетного двору, 1, 2, 5 руб. 2001, 2003 років карбування Санкт-Петербурзького монетного двору, 2 руб. із зображенням Гагаріна без прив’язки до монетного двору. Реалізовувати монети через мережу дуже небезпечно і часто невигідно, а ось дізнатися про те, як продавати товар через інтернет і налагодити хороші продажі, варто. Корисну інформацію можна знайти на спеціальних ресурсах, в книгах про бізнес і маркетингу, статтях в профільних журналах. Тут же вийде знайти реальні алгоритми ведення бізнесу, які покажуть, як заробити на перепродажі товарів.

Як продати старовинні, рідкісні монети за великі гроші?

Продати цінну монету за великі гроші не так вже й просто. Як правило, продавці не мають досвіду в нумізматичної сфері і не знають, як поводитися з потенційним покупцем і убезпечити своє майно від шахраїв. Перед тим як активно зайнятися продажем, слід детально вивчити всі тонкощі, щоб не залишитися в програші. Продати старовинну монету можна декількома способами.

спеціалізований магазин

Щоб вигідно продати рідкісну монету, часто звертаються в спеціалізовані магазини (як правило, провести експертну оцінку можна там же). Їх можна знайти у великих містах. Наприклад, в Москві це ТОВ «Монети та медалі», «Нумизмат» на Таганці. Більшість магазинів розглядає різні монети: з дорогоцінних металів, інших країн, Царської Росії, періоду СРСР, колекційні, інвестиційні. Варто звертатися тільки в авторитетні магазини, що працюють не один рік, з хорошими відгуками і ніколи не виключати можливість передачі інформації про покупку третім особам.

Порада: перед продажем готувати монету (мити, терти, полірувати) не рекомендується. Дії недосвідченого людини можуть пошкодити виріб, позбавити його цінності.

клуби нумізматів

Ще один варіант — співпраця з клубами нумізматів, куди входять колекціонери. Як правило, вони готові віддати великі гроші за цінний екземпляр, але і вимоги у таких покупців вищі. Для оформлення договору купівлі-продажу обов’язково потрібен паспорт або інший документ, що засвідчує особу. Можна звернеться в клуби Нумизмат (Москва, Санкт-Петербург), Raritetus (Москва), Стара монета (Москва), Клуб колекціонерів в Центрі міжнародної торгівлі Єкатеринбурга.

банк

Деякі банки на постійній основі або у вигляді акцій пропонують покупку монет певного номіналу і монетного двору (наприклад, СКБ-банк, Сбербанк). У кожної фінансової установи свої вимоги до виду, років випуску монети. Найчастіше вони купують монети з дорогоцінних металів свого випуску, щоб через кілька років продати їх дорожче вже наступним клієнтам. Іноземні, старовинні монети не приймають. В який банк вкласти гроші під відсотки? Все залежить від актуальних умов співпраці. Найкраще скачати інформацію про депозити на офіційних сайтах банків і зробити порівняльну таблицю, щоб об’єктивно оцінити найвигідніше пропозиції.

Приватні колекціонери

При наявності зв’язків або знайомств старі монети можна продати за великі гроші приватному колекціонерові. Реалізовувати їх посередникам дуже невигідно, краще самостійно знайти покупця, який зможе запропонувати максимальну ціну. Знайти адресу у відкритому доступі практично неможливо. При відсутності знайомств варто спробувати зареєструватися на великому нумізматичному форумі, знайти тих, кому цікава покупка монет, і зв’язатися з ними через особисті повідомлення.

Інтернет-аукціони від нумізматичних порталів

Як правило, серйозні інтернет-ресурси, які організовують аукціони, мають офіційні представництва, салони, де можна перевірити всі документи і дізнатися про подробиці угоди. На авторитетних спеціалізованих сайтах можна знайти і чорні списки неблагонадійних магазинів, інтернет-порталів. Для участі в аукціоні потрібно підготувати якісні фото та описи монет, зареєструватися. Приклади майданчиків: Волмар, Конрос, Легенда, Російська монета і т.д.

Знайти корисну інформацію можна на авторитетних нумізматичних сайтах, в спеціальних каталогах. Перед тим як шукати покупця, варто звернутися до експерта за оцінкою вироби і не сподіватися на чесність перекупників або осіб без спеціальних знань, дозволів на експертну діяльність. Під час оцінки фахівець робить візуальний огляд з використанням спеціальних приладів, порівняльний аналіз з справжніми зразками, технічну експертизу методом спектрального аналізу за допомогою рентгенівського флуоресцентного спектрометра. А ось вигідно реалізувати непотрібне можна через сайти для продажу речей — еКоміссіонка, спеціальні групи в соціальних мережах.

Порада: дізнатися більше про критерії оцінки монет, їх історії можна зі спеціалізованої літератури, наприклад, варто розглянути «Монетний переділ», каталог «Монети Росії 1700-1917 рр.» В.Є. Семенова, «Монети. Скарби-колекції »В.М. Потина, статті журналів «Нумізматика», «Золотий червонець», «Монети та банкноти світу», «Колекціонер».

Збережіть статтю в 2 кліка:

Гроші можна назвати особливим товаром, стихійно виділився з товарного світу, загальним еквівалентом. До активного розвитку друкованої індустрії і методів захисту паперових грошей монети були найпоширенішим їх форматом. Щоб продати монету за великі гроші, необхідно пройти експертизу у досвідченого оцінювача і, знаючи реальну ціну виробу, знайти оптимальний для себе спосіб продажу.

Ссылка на основную публикацию