Гречка користь і шкода для здоров’я

Гречка — насичене поживними речовинами, Безглютенові насіння, прекрасно спожите в азіатських країнах протягом століть — тепер стає все більш популярним в США, Канаді і Європі через його численних переваг для здоров’я.

У той час як багато людей думають про гречку як про цілісному зерні, це насправді насіння, яке має високий вміст як білка, так і клітковини. Вона підтримує здоров’я серця і може допомогти уникнути діабету і розладів травлення. Все це тільки по Милості Аллаха.

По правді кажучи, гречані насіння, також звані «крупи», настільки насичені поживними речовинами і антиоксидантами, як рутин, таніни і катехін, що їх зазвичай називають «суперпродуктом».

Незалежно від його нинішнього збільшення популярності харчування, гречка насправді є давнім зерном з довгою історією. Сьогодні гречка є фаворитом серед рослин і безглютенових їдців, так як вона містить високі джерела амінокислот, вітамінів, мінералів і антиоксидантів — все з відносно невеликою кількістю калорій і практично без жиру.

Значна перевага гречки в порівнянні з іншими зернами полягає в тому, що вона має відмінну аминокислотную структуру, яка надає їй унікальну біологічну активність. До них відносяться результати зниження холестерину, антигіпертензивний вплив і поліпшення травлення за рахунок переживання запорів.

Гречка, яка має назву роду Fagopyrum esculentum, зазвичай знаходиться у вигляді сирої «гречаної крупи» або в вигляді борошна. Обидва є надзвичайно поживними для зберігання на вашій кухні, тому що їх можна використовувати різними способами.

Які з найпопулярніших способів використання гречаної їжі? Включаючи приготовлену крупу в рагу, супи або холодні салати. Заміна оброблених зерен для сніданку. І використання гречаного борошна в кексах і хлібі, а також для покриття білків.

Незважаючи на свою назву, гречка насправді не містить ніякої пшениці або білкового глютену. Гречка є членом сімейства полігональних рослин і повністю не пов’язана з зернами, які включають клейковину, наприклад пшеницю, ячмінь або жита. З цієї причини він використовується в багатьох продуктах без клейковини, щоб включати в себе масу і поживні речовини, не викликаючи алергенів або проблем з травленням.

Гречка користь для здоров’я

Покращує здоров’я серця, знижуючи рівень холестерину і артеріальний тиск

У наукових дослідженнях, висновки рекомендують, що гречка може допомогти знизити запалення і нездоровий рівень холестерину, допомагаючи уникнути серцевих захворювань. Споживання їжі гречки пов’язано з більш низьким рівнем загального холестерину в сироватці, а також знижує рівень ЛПНЩ (ліпопротеїни низької щільності) «поганого холестерину» при одночасному підвищенні «хорошого» холестерину ЛПВЩ (ліпопротеїни високої щільності).

Рутин, Фітонутрієнти, виявлений в гречці, є важливим антиоксидантом для серцево-судинного здоров’я. Цей Фітонутрієнти підтримує систему кровообігу і допомагає боротися з кров’яним тиском і високим рівнем холестерину, так само як і високий вміст клітковини в гречці.

Включає антиоксиданти проти хвороб

Харчування гречки містить захисні фенольні сполуки і антиоксиданти, які можуть допомогти боротися з раком або хворобами серця, на додаток до підтримки мозку, печінки і травного здоров’я. Антиоксиданти, що складаються з флавоноїдів, таких як олігомерні проантоціанідіни, виявлені в зернах гречки і насінні, плюс вони присутні в меленої гречаної борошні.

Поліфенольні антиоксиданти гречки діють як терапевтичні представники проти пошкодження вільними радикалами, також звані реактивними видами кисню або «окислювальним стресом». Антиоксиданти підтримують клітинну функцію, захищаючи ДНК від пошкоджень і запобігаючи запалення або утворення злоякісних клітин.

Містить високоусвояемих білок

Харчування гречки є відмінним джерелом рослинного білка і складається з дванадцяти амінокислот — «будівельних блоків білка», які підтримують енергію, зростання і синтез м’язів. По правді кажучи, гречка має більше білка, ніж будь-який вид рису, пшениці, проса або кукурудзи. Гречана крупа складається приблизно з 11-14 грамів білка на кожні 100 грамів, що не так високо, як лобода або бобові та овочі, проте більше, ніж багато цільних зерен.

Якщо ви вегетаріанець або веган, гречка — це приголомшлива їжа, яку ви можете регулярно включати в свою дієту, тому що вона поставляє два типу незамінних амінокислот — типи, які ви не можете приготувати самостійно і які необхідно отримувати з продуктів, які ви їсте.

Харчування гречки містить незамінні амінокислоти, звані лізин і аргінін. Що важливо в цьому? Ці специфічні амінокислоти невідомі в багатьох інших типових зернових або цільних зернах, тому їх отримання з гречки гарантує вам покриття цілого ряду важливих білків, які необхідні вашому організму.

Високий вміст клітковини допомагає поліпшити травлення

Харчування гречки поставляє близько шести грамів дієтичного волокна в кожну чашку порції, що допомагає заповнити вас і прискорити проходження їжі через травний тракт (необхідний для контролю дефекації). Гречка може навіть захистити травні органи від раку, інфекції та інших негативних симптомів, уникаючи окисного стресу в травному тракті. Все це тільки по Милості Аллаха.

Коли дослідники з Департаменту продовольства і харчування в Університеті Бучхон в Кореї протестували вплив гречки в дослідженнях на тварин, вони спостерігали більш високі антиоксидантні активності в печінці, товстій кишці тварин, які брали гречку. Захисні глутатіонпероксидази і глутатіон-S-трансферази антиоксиданти були виявлені в травних системах тварин, які отримували гречку.

Коли гречана крупа ферментує для отримання окремих видів закваски, вона також може постачати цінні пробіотики, які живлять травний тракт шляхом перенесення здорових бактерій в кишкові рослини.

Дослідження показують, що використання ферментованих гречаних продуктів може підвищити рівень рН тіла або баланс між рівнем кислотності і лужністю, який запобігає утворенню шкідливих бактерій і хвороб.

Може допомогти запобігти діабету

У порівнянні з багатьма іншими вуглеводами і цілими зернами гречка є низькою за глікемічним індексом. Складні вуглеводи, виявлені в харчуванні гречки, повільно всмоктуються в потік крові, які допомагають вам відчувати себе повноцінними довше і підтримувати стійку енергію. Це допомагає боротися з дисбалансом в рівнях цукру в крові, що може призвести до запалення, втоми, а також до діабету або метаболічного синдрому.

Наукові дослідження виявили, що при діабетичних пацієнтів, взятих в гречці протягом двох місяців, у них спостерігалося поліпшення контролю цукру в крові і зниження резистентності до інсуліну без будь-якого типу ліків.

Не містить клейковини і не є алергенним

Гречка дійсно порівнянна за смаком, зовнішнім виглядом, розміром і текстурі з ячменем, але гречана їжа має ту перевагу, що вона не містить глютен. Гречка безпечна для людей з целіакію або чутливістю клейковини і може стояти замість глінтсодержащіх зерен, таких як пшениця, зерна пшениці, ячмінь, жито і овес, які заражені клейковиною.

Пам’ятайте, гречка навіть не зерно, це дійсно насіння! Гречка і пшениця з абсолютно різних ботанічних сімейств, але можуть використовуватися декількома способами. Попередження утворення клейковини зерен і перемикання на гречку швидше можуть допомогти запобігти порушенням травлення, такі як здуття живота, запори, діарея і навіть синдром негерметичной кишки.

Важливі вітаміни і мінерали

Гречана крупа і борошно є фантастичним джерелом енергії, стимулюючої вітаміни групи В, а також мінерали, включаючи марганець, магній, цинк, залізо і фолієву кислоту. Поставка гречки магнієм може додатково допомогти поліпшити травлення, допомогти в розвитку м’язів і відновленні, а також запобігти негативному впливу стресу на організм.

Вітаміни B, марганець, фосфор і цинк допомагають здоровому кровообігу і функції кровоносних судин, а також необхідні для передачі сигналів нейротрансмітера в мозок, який бореться з депресією, занепокоєнням і головними болями.

Шкода гречки відсутня у більшості людей, можливо індивідуальна непереносимість.

Як приготувати гречку

Гречка — універсальне зерно і використовується в багатьох різних видах їжі — все від гранола до японської локшини соба. У Франції гречка часто робиться в млинці. По всій Азії, він використовується для приготування локшини Соба, які популярні в супах і жаркому. І в США, гречана мука популярна для виготовлення кексів, печива, хліба та інших ласощів з високим вмістом білка і клітковини, проте без клейковини.

У супермаркеті можна знайти численні види гречки. Гречані зерна, крупи і борошно тепер з’являються на багатьох ринках по всій території Сполучених Штатів. Якщо можливо, знайдіть цільні зерна, підсмажені, знежирені і сушені крупи, готові до приготування.

Необроблені насіння мають товсту коричнево-чорну зовнішню оболонку, яку потрібно позбутися до їстівності. Якщо ви купуєте гречану муку, її потрібно зберігати в холодильнику або морозильнику і використовувати протягом короткого часу, так як вона містить масла, які можуть швидко псуватися.

Постарайтеся знайти ці типи гречаної продукції, які легко доступні в більшості великих супермаркетів:

Сира крупа гречана

Це зернисті зерна гречки, які не оброблені і висушені. Виявите їх у великій кількості розділів для сипучих продуктів в продуктових магазинах за ціною нижче, ніж покупка упакованої гречки. Вони ідеально підходять для салатів, чилі або приготування солодких страв, таких як гречка, кокосове молоко і каша з насіння Чіа.

«Вершкова гречка»

Дуже добре підходить для приготування каші для сніданку, як вівсянка. Об’єднайте їх з фруктами, горіхом, йогуртом і будь-яким з ваших улюблених гарнірів для сніданку.

гречана мука

Корисно для випічки, інтегруючи його або з вирощеної на 100 відсотків борошном з цільної пшениці, або з сумішшю муки без клейковини. Ви можете також подрібнити сиру гречану крупу в кавомолці, щоб приготувати свою власну свіжу гречане борошно.

Гречана каша

Це різновид смаженої гречаної крупи, яка найбільш популярна в Росії. Використовуйте його в супи, рагу або в поєднанні з овочами як гарнір, наприклад, з грибами, капустою або цибулею.

гречана локшина

«Соба» позначає гречку на японській мові. Вони можуть використовуватися замість будь-якої іншої локшини, але особливо гарні для приготування серцевих овочевих супів. Багато марки складаються з клейковини в залежності від борошна, з якої вони виробляються, тому ретельно перевіряйте етикетку інгредієнтів, якщо ви уникаєте клейковини.

Успіхів! Гарних вихідних!

Ссылка на основную публикацию