Гормони в жіночому організмі: вплив, вироблення, як підвищити жіночий гормон

Якщо порівнювати людський організм з оркестром, то диригентом в ньому виступає ендокринна система. Кількість гормонів визначається миллиграммами, але вони керують всіма життєвими процесами, обміном речовин і статевою функцією.

Саме жіночі статеві гормони надають жінкам фемінні риси, визначають їх поведінку і зовнішній вигляд.

Роль гормонів в організмі жінки

В організмі жінки «працює» безліч найрізноманітніших гормонів. Їх продукують спеціальні залози, серцевий м’яз, печінку, мозок і навіть жирова тканина.

У будь-якому людському тілі присутній весь набір чоловічих і жіночих гормонів. Статеву приналежність визначають їх кількісні показники і баланс. Існують і спеціалізовані речовини, необхідні тільки при виношуванні і зачатті потомства. Вони виробляються, коли запускається процес росту плода.

Чисто жіночими гормонами вважаються естроген, естрадіол і окситоцин. Перші два виробляються в яєчниках і навіть плаценті під час вагітності. Окситоцин продукується залозами. Ці гормони формують фемінні фізичні риси: тонку талію, широкі стегна, груди, м’який овал обличчя і певний набір психологічних характеристик: м’якість, ніжність, поступливість, терплячість.

Чоловічі гормони також присутні в організмі жінки і дуже важливі. Чоловічий гормон тестостерон відповідає за статевий потяг представниць прекрасної статі.

Його низькі показники призводять до того, що жінкам стають зовсім нецікаві, ні чоловіки, ні секс як такої.

Ще одна речовина прогестерон також переважає в ендокринній системі сильної статі, а у жінок з’являється під час вагітності.

Як відбувається вироблення гормонів

Вироблення гормонів — це складний і багатофакторний процес. У ньому беруть участь залози внутрішньої секреції, спеціальні клітини тканин, мозок, нервова система. Самі високоактивні біологічні речовини виробляються в залозах або спеціальних клітинах. Потім вони зв’язуються з білками і таким чином потрапляють в організм через кров або лімфу.

Щоб гормон потрапив в кров, його треба забрати з місця освіти. Значить, в організмі повинні бути спеціальні речовини, витягають і транспортують гормони до органів і тканин. Тому, наприклад, так важливо кількість йоду в організмі. Без йоду тироксин не абсорбується в кров.

Нервові імпульси, що надходять до залоз, регулюють процес секреції. Подаються сигнали знизити або збільшити кровопостачання, тонус судин, що впливає на кількість одержуваного гормону.

Ще більш складна система контролю здійснюється мозком, який виробляє особливі речовини, які є як би гормонами для самих гормонів.

Процес продукування «регуляторів» циклічний і визначається строгими біоритмами. Залози постачають їх мікродозами, невеликими партіями. Одна партія витрачається, виводиться через нирки, шкіру, з диханням або шлунковим соком, а потім надходить наступна.

Щоб гормон зміг впливати на орган або тканину, потрібен спеціальний приймач сигналу — рецептор. Через нього клітини отримують команди і починають діяти. Тому, якщо, наприклад, щитовидна залоза працює погано, команди на окислення жирів немає — метаболізм сповільнюється. Чутливість і кількість рецепторів закладається генетично.

Як впливають конкретні гормони на організм жінки

 естроген

Гормон жіночої краси і молодості. Виробляється яєчниками. Стимулює процеси регенерації. Достатня кількість естрогену в крові робить нашу шкіру пружною, гладкою та еластичною. Впливає на густоту і стан волосся. Створює непрохідний бар’єр для холестеринових бляшок, допомагаючи судинах залишатися здоровими.

При нестачі естрогену спостерігається ріст волосся в недозволених для жінок місцях. Фігура стає більш чоловічий, зокрема жир відкладається нема на стегнах, а на животі, грубіє голос. Шкіра швидко старіє, з’являється в’ялість, втрачається еластичність. У таких випадках креми, сироватки, маски відновити стан шкірних покривів не зможуть.

Надлишок призводить до появи характерних жирових відкладень на стегнах, сідницях і внизу живота. При цьому талія значно не страждає. Велика кількість естрогену призводить до міоми матки.

естрадіол

Регулятор менструального циклу і скульптор жіночої фігури. Відповідає за дозрівання яйцеклітини. За його участю формуються всі характерні особливості жіночого тіла: широкі стегна, повні груди і тонка талія. Перешкоджає появі зайвої волосяного покриву.

окситоцин

Гормон жіночої дбайливості і прихильності. Найбільша кількість окситоцину продукується після народження малюка. Можна сказати, що він наділяє жінок безумовною любов’ю і терпінням, які допомагають перенести всі тяготи і складності материнства.

Окситоцин виробляється і під час сексу. Тому після сексуального контакту між людьми виникає куди більша близькість, ніж до цього. Допомагає впоратися зі стресами, є анестезією для всякого роду дрібних неприємностей.

прогестерон

Гормон успішного виношування плоду. Вважається чоловічим, так як він у великій кількості присутній в організмі чоловіка. У жінки процес продукування прогестерону запускається виходом яйцеклітини з фолікули і появою жовтого тіла. Коли цього не трапляється, гормон не виробляється.

При недостатній кількості, матка не в змозі утримати плід — трапляється викидень. Особливо це характерно для ранніх строків. Тому при загрозі, часто призначають аналогічний гормональний препарат.

тестостерон

Гормон сексуальної поведінки. Це теж чоловічий гормон і в жіночому організмі його вкрай мало. Тому дамам так важко нарощувати м’язову масу і позбавлятися від зайвого жиру. Тестостерон відповідає за цілеспрямованість, вольові якості, але головна його функція — стимулювати сексуальний потяг. Його надлишок може перетворити жінок в німфоманок, а недолік викликає фригідність.

У середній формі надлишкового присутності речовини в крові, проявляється як джерело зайвої дратівливості, запальності і агресивності.

тироксин

Гормон високого інтелекту і хорошого метаболізму. Виробляється щитовидною залозою. Впливає на всі обмінні процеси в організмі. При достатній кількості, можна їсти булочки кілограмами і не поправлятися.

При нестачі, повніють в буквальному сенсі від води, важко зосередитися, страждає пам’ять, розумові здібності, не виходить завагітніти і виносити дитину.

норадреналін

Гормон бійцівського характеру. Викидається залозами в разі небезпеки. На фізіологічному рівні проявляється різким посиленням кровообігу і розширенням судин. На психологічному — усуває відчуття страху, породжує впевненість у своїх силах і сміливість.

Допомагає долати будь-які перешкоди, швидко реагувати на виклики і не давати себе в образу.

інсулін

Гормон енергії. Розщеплює все вуглеводи на глюкозу, яка суть енергія. Надлишкова ж глюкоза, яка надходить від зловживання солодощами, не засвоюється організмом. Це той самий жир і холестерин, що забруднює судини і організм.

соматропін

Гормон м’язового тонусу і зростання. А ще він гормон красивою і привабливою жіночих грудей, так як відповідає за здоров’я і еластичність зв’язок. При його достатній кількості у нас добре нарощуються і працюють м’язи, зв’язки міцні, а жири спалюються своєчасно. При його недоліку, м’язи швидко старіють, в тому числі і лицьові, і жінка передчасно старіє.

Соматропін цікавий тим, що впливає на зростання кісток протягом усього життя. При вагітності гіпофіз виробляє його більше ніж потрібно самій жінці. Саме тому у неї можуть вирости, укрупнитися ніс і ступні, змінитися риси обличчя.

Норма гормонів в організмі жінки

Будь-які збої в жіночому організмі вимагають перевірки гормонального фону. Дисбаланс в кількості не менше одного гормону призводить до проблем у здоров’ї і самопочутті. Тому при зверненні за лікарською допомогою представниці слабкої статі насамперед одержують направлення на аналіз гормонів.

Кількісні показники залежать від менструального циклу. Під час овуляції гормональний фон значно відрізняється від першого або кінцевого етапів циклу. При цьому різні гормони показують різні граничні показники в залежності від виконуваних функцій.

Наприклад, фолікулостимулюючий гормон найбільші показники має в період менопаузи — 31-130, естрадіол основну активність виявляє в період овуляції — 90-299, прогестерон дорівнює своїм максимальним показниками при виході яйцеклітини в третій фазі — 6,99-56,43.

Чоловічий гормон тестостерон досягає піку під час менопаузи. Цим, до речі, і пояснюється підвищена дратівливість жінок під час і перед менструацією, поява прищів і вугрової висипки на обличчі в цей період циклу.

З огляду на нерівномірність кількості гормонів протягом циклу, аналізи призначаються в залежності від того, який саме гормон хоче подивитися лікар. Перевищення або дефіцит можуть вказувати на різні проблеми в організмі: дисфункцію яєчників, полікістоз, пухлини.

Як підвищити жіночий гормон: ознаки дефіциту жіночих гормонів

Дефіцит жіночих гормонів завжди позначається на зовнішньому вигляді, здоров’я і психологічному самопочутті. Підозрювати у себе зниження естрогену і естрадіолу можна, якщо ви спостерігаєте у себе:

 • ознаки передчасного старіння;
 • шкіра втратила еластичність;
 • м’язи починають набувати в’ялість;
 • з’являються волоски там, де їх не повинно бути;
 • хворобливі менструації, хоча до цього такого не спостерігалося;
 • жирові відкладення за чоловічим тип.

Причин зниження статевого гормону багато: перевтома, стреси, недостатній сон, вік після сорока років. Все це веде до того, що яєчники перестають справлятися зі своєю ендокринної функцією і жінка відчуває наростаючий дискомфорт. Поліпшити гормональний фон можна, але доведеться міняти свій спосіб життя.

 1. Повноцінний відпочинок. Дві години в день жінка повинна залишати на догляд за собою, хобі, прогулянки на чистому повітрі.
 2. Восьмигодинний сон.
 3. Живлення. Для вироблення гормонів важливо достатню кількість якісного білка. Корисні і фрукти з овочами. Здобу, цукор, рафіновані продукти бажано максимально виключити.
 4. Боротьба зі стресами.
 5. Фізична активність. 2-3 заняття фітнесом, бігом, будь гімнастикою в тиждень відновлять згаслу ендокринну функцію яєчників.
 6. Народна медицина радить застосовувати відвари шишок хмелю, а також збір липи і м’яти.
 7. Темне пиво в помірних кількостях.
 8. Ягоди: малина, полуниця, ожина, суниця і фейхоа.
 9. Соки гранатовий, яблучний і апельсиновий.
 10. Соя, лляне масло і насіння льону.

Універсальним засобом для підвищення жіночих статевих гормонів є успішні відносини і повноцінна сексуальне життя.

Як зменшити чоловічі гормони в жіночому організмі

Перевищення чоловічих гормонів в жіночому тілі призводять до вельми неприємних результатів. Надлишок тестостерону може спровокувати припинення менструацій, але це трапляється в крайніх випадках і вимагає медикаментозного втручання.

Якщо на тлі нормального циклу, ви підозрюєте у себе зайвий тестостерон, скористайтеся народними засобами:

 1. Насіння льону. Можна їсти окремо або додавати в салати.
 2. Чай з головок червоної конюшини.
 3. Тимчасово перейдіть на вегетаріанство або споживайте мало жирів і вуглеводів.
 4. Секс без презерватива. Використовуйте інші протизаплідними засобами, чоловічий гормон в спермі активізує вироблення естрогену.

Таким чином, від гормонального фону цілком і повністю залежить зовнішній вигляд, психологічне самопочуття і навіть характер жінки. Баланс гормонів визначає всі процеси в організмі. Особливо важлива правильна робота жіночої ендокринної системи під час вагітності.

Ссылка на основную публикацию