Гіпоменорея: що це таке, причини і лікування

Гіпоменорея, причини виникнення якої будуть описані далі, являє собою зниження інтенсивності менструальних виділень. Вона може виникати під впливом різних факторів, які мають фізіологічний або патологічний характер. Гіпоменорея спостерігається у молодих дівчат, чий менструальний цикл ще не встановився. Це абсолютно нормальне явище, яке не потребує спеціального лікування. Протягом 6-12 місяців після менархе виділення будуть не тільки мізерними, а й нерегулярними. Загальна тривалість циклу може збільшуватися до 6-8 тижнів, а кровотечі присутні протягом 2-3 днів. Через рік менструальний цикл повинен прийти в норму, в іншому випадку мова буде йти про те чи іншому захворюванні репродуктивної системи.

Фізіологічної вважається гіпоменорея в період пременопаузи, яка передує згасання дітородних функцій і триває 2-5 років. Зменшення інтенсивності щомісячних виділень спостерігається не в усіх випадках. Воно нерідко має патологічні причини. Гіпоменорею поділяють на первинну і вторинну. Саме остання найчастіше змушує жінок звернутися до гінеколога. Розвитку ідіопатичною форми сприяють вроджені аномалії статевих органів, затримка психофізичного розвитку. В даний час все частіше діагностується гіпоменорея, що виникає на тлі критичного зниження ваги. Цьому сприяють суворі дієти, анорексія, підвищені фізичні навантаження, прийом деяких лікарських препаратів. Естрогени, відповідальні за функціонування статевих органів, накопичуються в жирових тканинах.

1 Патологічні причини гіпоменорее

Дане захворювання може розвиватися під впливом різних факторів. Найбільш поширеними серед них є:

  • стеноз шийки матки, що перешкоджає виходу крові назовні;
  • перенесені раніше хірургічні втручання і травми статевих органів.

Недостатня товщина ендометрію також впливає на кількість менструальних виділень. Гіпоменорея виникає після резекції матки і вискоблювання, при тривалому перебігу запальних процесів. Негативно впливають на стан репродуктивної системи ендокринні розлади. До них можна віднести різкий набір або втрату ваги, постійні стреси і вплив психотравмуючих чинників, авітаміноз, метаболічні порушення, анемію.

пропонуємо Вам ознайомитися

  • Причини чорних виділень при менструації
  • Причини та лікування болю яєчників під час і після менструації
  • Чому у жінок бувають місячні без згустків?
  • Ефективний засіб, яке допоможе жінці завагітніти!

Застосування гормональних протизаплідних засобів, наприклад, спіралі також може привести до розвитку гіпоменорее. При цьому скорочується тривалість місячних, або вони зовсім припиняються. Це пов’язано з тим, що наявність спіралі і виділяються нею гормони гальмують дозрівання ендометрія. Його відторгнення не спостерігається, кровотечі в період менструації виявляються незначними. При тривалому перебуванні чужорідного тіла в матці, ускладненнях хірургічних втручань і абортів або інфекційних захворюваннях виникає стійкий запальний процес — ендометрит. Основним симптомом хронічної форми цієї патології є гіпоменорея. У такому випадку лікування призначають тільки після гістологічного аналізу вмісту порожнини матки. Після постановки остаточного діагнозу призначається антибактеріальна терапія.

Ранній клімакс — не менше поширена причина зниження інтенсивності менструальних виділень. У такому випадку жінка повинна звернутися до гінеколога, який підбере препарати замісної гормональної терапії. Гіпоменорея може бути ранньою ознакою настав зачаття, особливо якщо кровотечі з’явилися після затримки. Якщо жінка помітила інші ознаки вагітності, що з’явилися після незахищених статевих контактів, вона повинна зробити тест. При отриманні позитивного результату необхідно звернутися до лікаря.

Гіпоменорея не завжди є ознакою будь-якого захворювання. Ця ознака може свідчити про зміну гормонального фону. Через деякий час менструації нормалізуються. Спеціального лікування не потрібно при нормальних результатах аналізів.

2 Як лікують недугу?

Будь-яка форма патології вимагає негайного відвідування лікаря, навіть в тому випадку, якщо жінка вважає причини розвитку цього стану безпечними. При гіпоменорее лікування необхідно починати з виявлення та усунення провокуючого фактора. Обстеження пацієнтки починається з гінекологічного огляду, проведення аналізу крові на гормони і інфекції, УЗД органів малого таза. У деяких випадках необхідне проведення діагностичного вискоблювання з наступним гістологічним дослідженням. Схема лікування підбирається в залежності від результатів обстеження. При гіпоменорее, викликаної стресами, психоемоційними перевантаженнями або неправильним харчуванням необхідно переглянути спосіб життя. Починають терапію з складання правильного режиму праці і відпочинку, збалансованого раціону.

При інфекційних і запальних захворюваннях органів малого таза призначаються антибактеріальні засоби. Психотерапевтичні методики застосовуються при появі супутніх симптомів: головного болю, депресії, загальної слабкості. Гіпоменорея, що виникає в період статевого дозрівання, грудного вигодовування або пременопаузи лікування не вимагає.

Ссылка на основную публикацию