Гармонозаменяющая терапія при клімаксі (менопаузі): препарати, свічки

Гармонозаменяющая терапія при клімаксі препаратами призначається лікарем за певними показниками. Початок згасання репродуктивних функцій багатьох жінок змушує звертатися до лікаря через погане самопочуття, яке в більшості випадків виникає через дефіцит гормонів. У цій ситуації дуже важливу допомогу надає гормональна замісна терапія — ГЗТ.

1 Загальна характеристика

У багатьох жінок виникає питання про те, чи не небезпечно за допомогою медикаментів проводити відновлює курс і не принесе це шкоди організму.

Фахівці стверджують, що гормональна терапія при клімаксі ніяк не впливає на тривалість життя. А ось старіючому організму надає сили за допомогою статевих гормонів, і в першу чергу естрогенів. Спочатку створені препарати були синтетичними, і через них часто виникали ускладнення, але сучасна медична промисловість зробила крок далеко вперед. Сучасні медикаменти, які мають корисні компоненти, дуже ефективні. Нерідко трапляється, що організму необхідні гормони, що вводяться в організм штучним шляхом, щоб впоратися з проблемою.

пропонуємо Вам ознайомитися

 • Ефективні ЗГТ препарати нового покоління при клімаксі
 • Гормональний засіб «Клімаланін»: інструкція із застосування і аналоги
 • Ефективність застосування лікарських трав при клімаксі
 • Поки варикоз не перетворився на тромбофлебіт і рак потрібно …

Наприклад, при клімаксі менструальний цикл може порушитися, виникнуть маткові кровотечі. У цьому випадку без гормональних препаратів не обійтися. Незамінні вони і тоді, коли виявлена ??гіперплазія ендометрію. У даній ситуації лікар найчастіше призначає терапію з гестагенами. При ранньому клімаксі, який у деяких жінок починається до 40 років, теж прописують ГЗТ.

Відсутність потрібної кількості естрогенів для жінок старшого віку дуже небезпечно, так як здатне викликати такі стани:

 1. Починається дефіцит кісткової маси, що часто призводить до переломів. Кальцій для поліпшення кісток в цьому випадку не особливо допомагає.
 2. Може розвиватися остеопороз, особливо якщо спосіб життя малорухомий або є генетична особливість — тонкі кістки.
 3. Знижується пам’ять.
 4. Піхву стає сухим, а це суттєво позначається на статевих відносинах з партнером, так як сексуальне життя викликає болю.
 5. Може різко виникати почервоніння обличчя. Це з’являються так звані припливи. Вони повторюються постійно і можуть турбувати жінку протягом багатьох років. Вегетативна дисфункція робить представницю прекрасної статі дратівливою і неспокійною.

ГЗТ необхідна, так як завдяки лікам-гормонів кісткова маса відновлюється, поліпшується пам’ять, знімається проблема нетримання сечі, а ще помічено, що гіпертонію та ішемічну хворобу серця естрогени здатні уповільнити.

Значно зменшується ризик придбати такі небезпечні патології, як:

 • рак кишечника (при цьому знижується ймовірність захворюваності та деякими іншими формами онкології);
 • хвороба Альцгеймера.

Але для лікаря важливо підібрати необхідні ліки, яке підійде конкретній жінці і в потрібній дозі. Зазвичай при виробництві все гормональні препарати орієнтовно розраховуються на середній показник, але таблетки все частіше випускаються в меншій дозі. Це дуже зручно, так як не кожній жінці потрібно занадто інтенсивна терапія.

Останнім часом найбільше приділяють увагу саме гестагенним складовим, так як вони дозволяють успішно боротися з набряками особи і зайвими кілограмами.

2 Період проведення гормональної терапії під час менопаузи

Лікарі визначили оптимальний термін, коли можлива гормональна терапія при менопаузі. Він становить не більше 5 років, якщо необхідно застрахувати себе від остеопорозу. Якщо потрібно позбутися від припливів, то лікування триватиме від 1 до 2 років. Починається курс з меншої дози, яку в міру необхідності збільшують.

Багатьох жінок хвилює питання про те, коли можна починати лікування: при прояві всіх симптомів клімаксу або після закінчення менструацій. Тут необхідно орієнтуватися на думку лікаря. Перш ніж починати курс терапії, жінка зобов’язана здати кров, щоб фахівець оцінив рівень гормонів. Якщо естроген знижений, а ФСГ — підвищений, значить, є всі підстави для призначення ГЗТ.

Але якщо рівень естрогену не викликає побоювань, то препарати можна і не вживати. В даному випадку краще підтримувати організм в клімактеричний період за допомогою вітамінів, антидепресантів та інших засобів, які підкаже лікар.

Однак така ситуація, коли всі симптоми клімаксу загострилися і місячні давно відсутні, вимагає особливої ??уваги і, швидше за все, прийому гормональних препаратів. Бажано звертатися до медиків в той період, коли менструації припинилися лише кілька місяців тому. Після того як пацієнтці виповнилося 60 років, схему лікування і замісний курс підібрати набагато складніше.

Не всім підходить гормонзамісної терапія при клімаксі препаратами на основі естрогенів, гестагенів та інших речовин, є тут і ряд протипоказань. Дані медикаменти не можна використовувати в разі якщо:

 • є проблеми з серцем;
 • виявлено передраковий стан;
 • є варикозне розширення вен;
 • виявлена ??схильність до підвищеної згортання крові, для чого потрібно провести коагулограму;
 • виникли проблеми з ендометрієм, але для цього проводять УЗД, береться біопсія;
 • молочні залози викликають побоювання;
 • спостерігаються аномалії щитовидної залози;
 • є цукровий діабет;
 • відзначаються кровотечі з матки невідомої природи (в цьому випадку гормональні препарати провокують ракові захворювання);
 • виявлені камені в жовчному міхурі (медикаменти можна використовувати після їх видалення);
 • є ожиріння, так як згортання крові у таких людей підвищена.

3 Відповідні препарати

Препарати, що заповнюють недолік гормонів, призначає лікар. Зазвичай жінкам після 40 років, у яких бувають місячні, рекомендують використовувати:

 • фемоден;
 • марвелон,
 • Силест.

Жінкам старшого віку необхідні ліки, які замінять відсутні гормони естрадіол і прогестаген. Серед них виділяють:

 • кліогест;
 • Трісеквенс.

Тим пацієнткам, у яких видалено матку, призначають засоби:

 • Прогінова;
 • Дивігель;
 • Клімара.

Більш універсальними препаратами, які рекомендуються на будь-якій стадії клімактеричного періоду, є:

 • Дивина;
 • Клімонорм.

Перш ніж лікар призначить лікування, підбере той чи інший тип медикаментів, має бути проведено велику комплексне обстеження. Але і під час здійснення терапії потрібно бути під постійним медичним наглядом. Перший час (приблизно раз в 3 місяці) необхідно відвідувати поліклініку, а кожні півроку робити УЗД малого таза, обстежитися у гінеколога.

Знадобиться і здача біохімічного аналізу крові. Грунтуючись на даних результатах, особливо важливо буде простежити, як працює печінка, наскільки нормально здійснюється згортання крові. Для запобігання проблем з грудьми 1 раз в рік необхідно проходити мамографію.

Ссылка на основную публикацию