Гальдрастави — ісландські руни і їх застосування

Гальдрастав в перекладі з ісландського означає «магія» і «знак». Це намальований багатоскладовий магічний символ, який наносили на предмет або магічний амулет. Гальдрастави представляють собою будь-який малюнок або символ, що несе магічний сенс. Іноді гальдраставом називають будь-якої символ, безпосередньо пов’язаний з рунами.

Що таке гальдрастави

У рунічному мистецтві техніка гальдраставов є продовженням розвитку мистецтва визнаних рун. Що таке в’язані руни? Це з’єднання декількох одиночних рунічних знаків в єдиний символ. Наслідком об’єднання декількох одиночних символів в єдине ціле змінює їх власне значення: ми маємо справу з утворенням якоїсь нової сутності, що раніше не існувала.

Навіть при об’єднанні двох рун може відбуватися трансформація. Наприклад, при з’єднанні руни Евас з Лагас ми отримуємо руну Тейвас. Ця трансформація є особливістю магічного застосування рун.

Однак на відміну від визнаних рун гальдрастав може мати велику кількість рунічних символів — до десяти. Другою відмінністю від рунической в’язі є розташування — не завжди вертикальне, іноді поєднує вертикальні і горизонтальні символи. Гальдраставом може називатися і напис, і комбінація декількох малюнків.

Одна з поширених груп гальдраставов є так звані «шоломи жаху». Це рунічні малюнки, які використовували вікінги при атаці ворогів. Шолом жаху є чотирикутний, восьмикутний або двенадцатіконечний символ з руни Альгіс — захисна руна.

Малюнок складається з зображення рівностороннього хреста, який спливає рунами Альгіс. Цей символ мав широке поширення в середньовічній Європі і зберігся на старовинних будівлях і замках.

Гальдрамюнди — це магічні символи, які теж відносять до групи гальдраставов, але вони не мають ніякого зв’язку з рунічних листом.

мистецтво гальдраставов

Мистецтво гальдраставов до кінця не вивчено. Сучасні скандинавські рунологов вважають, що воно зародилося задовго до початку розвитку власне рунічного мистецтва. Найбільшого поширення мистецтво гальдраставов отримало в Ісландії (їх називають — ісландські руни), хоча знаходяться свідоцтва застосування магічних знаків в даній стилізації і в інших країнах північної Європи.

Відомості про мистецтво були надовго втрачені з приходом християнства, проте, збереглися стародавні джерела — магічні книги Galdrabok. Один з цих джерел був опублікований в Англії в 1989 році. Інші джерела дійшли до сучасності у вигляді фрагментів з книг, збережених антикварами і колекціонерами. Примітно, що дані символи прикрашали звичайні поварені книги і інші манускрипти, далекі від магічного мистецтва.

Як працювати з гальдраставамі

Малювання магічного символу на аркуші паперу є магічним дійством, якщо бути свідомі того, що відбувається в тонких світах. Символічно аркуш паперу представляє всесвіт, а графічне зображення — внесення змін до картину всесвіту. В процесі зображення символу маг стає творцем нового світу.

Необхідні предмети:

  • неліновані аркуш паперу;
  • нова ручка або фломастер;
  • лінійка;
  • дві свічки.

Рунічна магія не вимагає особливої ??ритуальної підготовки, як класична обрядова або церемоніальна. Дія відбувається в кімнаті за столом з предметами для графічного зображення — ручкою, папером, лінійкою. Таїнство магії полягає в самому символі і психологічному настрої оператора.

Якщо ви збираєтеся наносити символ на предмет, підготуйте його до ритуалу — очистіть, звільніть від усього зайвого. Наносити символи можна на шкіру, дерево, матеріал.

виконання:

  1. Визначте для себе намір — для яких цілей буде служити обраний символ.
  2. Кличте намір вголос короткою фразою.
  3. Сядьте обличчям на північ (бажано).
  4. Праворуч і ліворуч від аркуша паперу (предмета) поставте свічки і запаліть їх.
  5. Почніть зображати символ, повторюючи про себе:

Коли будете зображувати символ, ваші рухи повинні бути впевненими і плавними. Необхідно відчувати кожну лінію символу, усвідомлювати його магічне призначення. Уявляйте, що лінії проходять крізь всесвіт, залишаючи на ній слід і змінюючи її. У якийсь момент ви повинні відчути, що уявляєте з символом одне ціле, а ваша свідомість охопило весь світ.

Яким кольором потрібно зображати ісландські руни? Зазвичай використовують червоні або чорні чорнило, можна їх комбінувати. Чорний колір застосовують для поглинання енергії (якщо потрібно щось знищити), а червоний — для поширення магічної сили зовні (творення).

Після зображення символу на носії сфокусуйте свою волю в центральній точці малюнка і пошліть магічну енергію, уявляючи, як символ проявляється у всесвіті і починає працювати.

Тепер потрібно «одухотворити» символ своїм духом. Для цього вимовляють заклинання з «Книги Гальдора» або складають свої власні. Це оживляє символ і дає йому чітке керівництво до дії. Заклинання може бути виражено в такій формулі:

Тепер необхідно розмістити гальдрастав. Якщо ви робили захисний амулет, носите його з собою. Якщо вам необхідно внести зміни в певному місці, заховайте його там.

Що робить гальдрастав магічним? Саме заклинання мага, яке він читає після виготовлення символу: без заклинання гальдрастав буде простим малюнком.

Ссылка на основную публикацию