Франшизи громадського харчування

Сьогодні в будь-якому місті можна зустріти ресторани і кафе з відомими брендами, відкриті за моделлю франчайзингу. Така тенденція невипадкова — в індустрії харчування все стандартизовано, функціонує за налагодженою схемою. Саме ресторанний бізнес робить співпрацю максимально вигідним: франчайзер отримує можливість розширення мережі, підвищення впізнаваності використовуваної торгової марки, франчайзі — успішну перевірену модель управління, обслуговування, лояльних клієнтів і роботу під відомим брендом.

Міжнародні франшизи громадського харчування

Франшизи іноземних компаній громадського харчування надзвичайно вигідні — вони стабільні, надійні, популярні в багатьох країнах. Материнські компанії дорожать своєю репутацією, працюючи над нею з першого дня відкриття. Схема роботи, продукція, їжа, сервіс, співпраця з партнерами доведені до ідеалу і перевірені часом. Відмітна риса міжнародних франшиз громадського харчування — скрупульозна робота над деталями, відповідність стандартам якості.

Важливо: місцевим підприємцям непросто відповідати заявленим критеріям франчайзера. Але тим, хто долає труднощі на старті і намагається організувати ідеальний сервіс, адаптований до менталітету місцевих жителів, відкриваються великі перспективи. Відповідність міжнародному рівню приносить високу прибутковість і любов клієнтів.

В каталозі франшиз в Росії представлено чимало брендів громадського харчування, але ми розглянемо дохідні і перспективні для вітчизняного ринку.

«Папа Джонс»

«Папа Джонс» — американська компанія, яка входить в ТОП-3 лідерів з приготування і доставки піци в світі. Сьогодні успішно функціонує понад 4,5 тисячі закладів в 36 країнах. У Росії відкрити «Папа Джонс» можна в форматі ресторану з посадочними місцями або у вигляді експрес-точки, яка займається доставкою їжі.

До потенційного франчайзі строгих вимог не висувається. Потрібна наявність капіталу для розвитку бізнесу, активна життєва позиція. Дуже добре, якщо є досвід управління кафе, їдальні або рестораном. Для франчайзера важливо, щоб кандидат любив продаваний продукт.

Фінансові показники співпраці (для відкриття ресторану швидкого харчування):

 • стартові інвестиції — 10-15 млн. руб .;
 • період окупності — від 2 років;
 • щомісячний торговий оборот — від 1,5 млн. руб .;
 • роялті — 6% від доходу;
 • паушальний платіж — 17,5 тис. дол .;
 • інші платежі — 7 тис. дол. за ексклюзивні права (якщо покупець франшизи бажає працювати один в регіоні).

Паушальний платіж включає в себе проведення тренінгу в центральному офісі (Москва), допомога фахівців при відкритті точки, консалтингову підтримку, створення окремої сторінки на офіційному сайті компанії, планування, складання меню, маркетинговий план громадського харчування.

Hesburger

Історія Hesburger почалася в Фінляндії, де в 1966 році був відкритий перший гриль-кіоск. У 80-ті він перетворився в їдальню, потім в ресторан фастфуду. І сьогодні, коли відкрито понад 300 точок Hesburger, дотримується єдиної концепції, заснована на багаторічному досвіді. Загальні стандарти поширюються на системи логістики, маркетингу, менеджменту, сервісу, контролю якості, закупівель устаткування і навчання персоналу.

Стратегія розвитку компанії орієнтується на адаптацію до внутрішнього споживача, надаючи йому продумані і перевірені практикою рішення.

Умови співпраці по франшизі громадського харчування Hesburger:

 • стартові інвестиції — 4-30 млн. руб .;
 • паушальний платіж — 10 тис. євро;
 • відрахування на маркетинг — відсутні;
 • роялті — 6%;
 • період окупності проекту — 2-3 роки.

Франшиза Hesburger характеризується надійної консалтингової підтримкою і системою навчання. Франчайзі може розраховувати на безкоштовне проектування точки, контакти надійних постачальників обладнання та інгредієнтів для приготування їжі, фірмове програмне забезпечення. Якщо робота в сфері громадського харчування не викликає у вас інтересу, рекомендуємо ознайомитися з відгуками про франшизу «СпецТех».

GrillMaster

GrillMaster — міжнародний франчайзинговий проект, який максимально адаптований до російського ринку і завойовує популярність серед вітчизняних споживачів громадського харчування. Асортимент ресторанів включає запечене м’ясо, бургери, німецькі ковбаски, курку гриль, картопля фрі, кукурудзу в качанах, салати, морозиво і різноманітні напої.

Відкрити заклад громадського харчування можна в форматі ресторану в окремому приміщенні (180-200 м?) Або у вигляді фудкорту (60-80 м? На території торгового центру).

Фінансовий план відкриття точки по франшизі громадського харчування GrillMaster:

 • стартовий внесок — 300 тис. руб .;
 • початкові інвестиції — від 4-4,5 млн. руб .;
 • роялті — 4% від торгового обороту;
 • період окупності — 1,5-2,5 року.

Купуючи франшизу GrillMaster, партнер може розраховувати на допомогу при підборі приміщення, навчання персоналу, консультації при проведенні маркетингових заходів і виборі управлінського складу. Після підписання договору в обраний регіон направляється команда фахівців, яка допомагає реалізувати проект. Вигоди співпраці з GrillMaster по франшизі очевидні: партнер отримує перевірену бізнес-модель і право працювати під впізнаваною торговою маркою в сегменті громадського харчування.

Основний недолік міжнародного франчайзингу полягає в необхідності вкладати великі інвестиції. Ефективна модель управління і впізнаваність мінімізує ризики, але далеко не всі можуть зібрати стартовий капітал на розвиток. У такому випадку рекомендується звернути увагу на франшизу інтернет-магазину.

Національні франшизи громадського харчування

Російські компанії, які почали роботу на вітчизняному ринку і показали ефективну модель управління, більш пристосовані до внутрішнього споживчого ринку. Часто такі франчайзери не вимагають великого капіталу від партнерів. Якщо ви новачок і не маєте багатомільйонними інвестиціями, пропонуємо розглянути доступні і перспективні франшизи від російських компаній.

Hotdogger

Hotdogger — ресторан швидкого харчування, в якому готуються і продаються смачні американські хот-доги. Всі торгові зали оформляються в стилі олдскул 80-х років. Hotdogger — це готовий проект з усіма напрацюваннями. Період початку проекту не перевищує 1 місяця. Всі схеми управління і логістики ретельно відпрацьовані і показують позитивну динаміку розвитку, як і у франшизи «Додо Піца».

Фінансова модель:

 • мінімальний розмір інвестицій — 400 тис. руб., включаючи паушальний платіж — 159 тис. руб .;
 • чистий прибуток 1 точки громадського харчування — 50-120 тис. руб .;
 • середня маржа — 50-60% виручки;
 • середній чек — 130-165 руб .;
 • прохідність — 70-120 покупців в день.

Укладаючи угоду, франчайзі отримує юридичну та бухгалтерську допомогу, підтримку при виборі приміщення, при проведенні ремонтних робіт, маркетинговий супровід.

«Батя»

Відкриття торгового фудкорту або кіоску — найдоступніший варіант організації бізнесу для новачків. Основні переваги франшизи громадського харчування — унікальний формат, невисокий стартовий поріг інвестування, особлива рецептура страв і наявність CRM-системи для обліку контролю продажів.

Франчайзі може заробляти на продажу їжі (сендвічі, хот-доги, натуральна кава) або на виїзному обслуговуванні різних заходів (міські свята, концерти, фестивалі та ін.).

Бізнес-модель партнерства по франшизі хот-дог закусочної «Батя»:

 1. Розмір початкового капіталу — 150-300 тис. Рублів. У цю суму включені паушальний платіж, оренда, ремонтні роботи, оформлення вивіски і придбання продуктів для роботи.
 2. Період окупності — 2-5 місяців.
 3. Щомісячний товарообіг — 180-400 тис. Руб.

При цьому франчайзі отримує право використовувати торговельну марку, готовий бренд-бук, відео-інструкції з приготування їжі, технічні карти продукції, керівництво по укладанню контрактів з постачальниками. Також відмінним варіантом організації бізнесу з швидкою окупністю можна назвати франшизу «Суші Вок».

франшиза їдальнею

Такий вид громадського харчування, як їдальня, користувався великою популярністю в минулому, але і сьогодні може успішно функціонувати, приносячи дохід засновнику. Основна відмінність від західних закладів полягає в широкому асортименті напоїв та їжі. Організувати цей бізнес тепер можна по франшизі.

«Тарілка Їдальня»

Мережа закладів «Тарілка Їдальня» — це перша мережа в сегменті їдалень, яка пропонує співпрацю по франшизі. Великою перевагою можна назвати власне виробництво, яке дає можливість економити ресурси і продавати тільки якісну продукцію.

«Тарілка Їдальня» орієнтується на клієнтів, які бажають швидко і ситно поїсти, пропонуючи широкий асортимент домашньої їжі. Меню закладу щотижня оновлюється. «Тарілка Їдальня» бере за основу російські національні традиції, занурюючи своїх відвідувачів в затишну домашню атмосферу.

Купуючи франшизу громадського харчування, партнеру надаються:

 • підготовлене меню з сезонним оновленням;
 • дизайн закладів;
 • відома торгова марка;
 • швидкий старт;
 • готові бізнес-рішення — логістика, маркетинг, закупівля обладнання;
 • конкурентоспроможний формат, який не раз доводив свою ефективність;
 • консультації з вибору приміщення;
 • навчання персоналу в тренінг-центрі.

Для відкриття закладу громадського харчування «Тарілка Їдальня» необхідні стартові інвестиції розміром 10 млн. Рублів, як і при покупці франшизи алкогольного магазину. Як показала практика роботи діючих точок, вкладення окупаються за 20 місяців. Середній торговий оборот в місяць становить 3,5 млн. Рублів.

«Знімання слона»

Франшиза «Знімання слона» — це відмінна можливість почати бізнес по готової концепції, яка показала свою ефективність. Мережа їдальнею включає 25 закладів громадського харчування в Абакані і Красноярську, власну фабрику-кухню з приготування смачної їжі.

Сьогодні компанія шукає партнерів по всій Росії. Для відкриття їдальнею «Знімання слона» необхідно сплатити паушальний внесок розміром 1 млн. Руб. Також щомісяця франчайзеру потрібно перераховувати роялті, яке становить 3% від доходу.

Загальні інвестиції розподіляються наступним чином:

 • 34% — закупівля технологічного обладнання;
 • 34% — проведення монтажних і будівельних робіт;
 • 13% — маркетинг, декорування залу;
 • 10% — установка програмного забезпечення;
 • 7% — закупівля форми для офіціантів і кухарів, посуду, робочого інвентарю;
 • 2% — навчання кадрів.

Популярність і велику прохідність столових мережі забезпечує орієнтація на всі верстви населення — пенсіонери, студенти, діти, офісні співробітники, сім’ї з дітьми.

При виборі партнерів франчайзер важливу роль приділяє приміщенню, яке повинно відповідати технічним і географічним параметрами:

 1. площа — від 150 м ?;
 2. електричне підключення — від 80 кВт;
 3. холодна і гаряча вода, каналізація;
 4. наявність комунікацій — телефон, інтернет;
 5. наявність двох окремих входів;
 6. місце для розміщення фірмової вивіски;
 7. висновок вентиляції на фасад;
 8. можливе розміщення їдальні:
  • перетин транспортних шляхів;
  • місця з високим показником прохідності;
  • перша лінія будинків;
  • ділові квартали, бізнес-центри;
  • близькість до транспортних розв’язок, аеропортів, вокзалів, навчальним закладам;
  • перші поверхи (в торгових центрах допустимо на 2-3 поверсі).

Після укладення договору і оплати паушального внеску франчайзер надає дизайн-проект, погоджує меню їдальні, контролює проведення ремонтних робіт, проходять стажування персонал і займається просуванням бренду.

Збережіть статтю в 2 кліка:

Бізнес, пов’язаний з відкриттям закладів громадського харчування, має багато ризиків і підводних каменів. Більшість з них можна дізнатися на власному досвіді, а можна співпрацювати з партнером, який тривалий час працює в цій сфері і показує позитивну динаміку зростання. Відкриття закладу громадського харчування по франшизі — перспективний бізнес, який при грамотній організації може стати високоприбутковим.

Ссылка на основную публикацию