Франшизи фаст-фуду в Росії

Люди будуть витрачати гроші на їжу завжди, навіть за часів найглибшої кризи. Тому відкриття точки харчування актуально в будь-який час. І якщо з черговим фешенебельним рестораном краще почекати, то невелику точку фаст-фуду можна сміливо відкривати.

Не витрачати великі гроші на рекламу, почати працювати з хорошою репутацією і вже з моменту відкриття мати клієнтів — хіба не про це мріє будь-який підприємець у Росії, особливо новачок? Зробити це можна, використовуючи вже відомий бренд, який зарекомендував себе на ринку. Не потрібно для цього просто копіювати вивіску, так як такі дії загрожують штрафами. Потрібно придбати франшизу впізнаваною компанії в сфері фаст-фуду, яка дає багато переваг бізнесменам.

Огляд ринку франшиз фаст-фуду в Росії

Серед підприємств Росії, що працюють в сфері фаст-фуду і пропонують купити франшизу, можна відзначити наступні:

 • торгові марки зі світовою популярністю, які мають свої представництва практично у всіх куточках світу ( «Макдоналдс», «КФС», «Бургер Кінг», «Сабвей»);
 • вітчизняні компанії, які успішно функціонують у багатьох регіонах Росії (різні франшизи з продажу гонконзьких вафель, компанії «33 Пінгвіна», «Шоколадниця», «Крошка-Картошка»);
 • торгові марки, впізнавані на місцевому рівні, які функціонують усередині певного міста чи області (не пов’язані з роботою кіоски з продажу кави, гамбургерів, хот-догів, морозива та інших видів фаст-фуду).

Крім репутації торгової марки і охоплення території вони класифікуються за специфікою діяльності. Деякі заклади пропонують солодкі десерти, інші — повноцінні обіди або снеки для перекусу. Деякі ресторани швидкого харчування з каталогу франшиз від Ощадбанку використовують свої запатентовані технології приготування, пропонують вже «культові страви», інші ж, навпаки, працюють за стандартною налагодженою методикою.

Згідно з дослідженнями міжнародної консалтингової групи TGI, Росія займає останнє місце з 16 країн, в яких розвинена дана система харчування.

Тільки третина населення (33%) періодично відвідує заклади фаст-фуду. На думку рестораторів, такі тенденції склалися через те, що ринок швидкого харчування в Росії ще молодий, як і франчайзинг в Україні, і багато мереж тільки починають активну експансію в регіони.

Фактором соціальної спрямованості, що сприяє зростанню фаст-фуду в Росії, стало прискорення темпів життя людей. Усе більше росіян готові періодично харчуватися «поза домом», віддаючи перевагу ресторанам швидкого харчування. Особливо яскраво така тенденція простежується в великих містах Росії.

Огляд актуальних франшиз швидкого харчування

У той час як 70% нових закладів громадського харчування, відкритих в 2015 році, на сьогоднішній день зупинили свою діяльність, ринок фаст-фуду процвітає. Тільки за минулий рік він збільшився на 17% (за даними Федеральної служби державної статистики). Саме час відкривати точку швидкого харчування по франшизі. Динамічно розвивається бізнес, продаж продукції, що не має аналогів, забезпечить вам велику аудиторію молодих активних людей і стабільний заробіток. Розглянемо компанії, які функціонують у сфері фаст-фуду і пропонують співпрацю по франшизі в Росії.

Pizzabombs

Pizzabombs — це проста бізнес-модель, яка не раз доводила свою ефективність. Вона не вимагає великих інвестицій і складного обладнання. На працюючу точку фаст-фуду поставляються напівфабрикати, які потрібно приготувати і реалізувати.

Pizzabombs представляє три нові продукти, про які ще не чули в Росії. Це піццабомби (коржі з тонкого тіста з начинками стандартних піц) і піццабайти (невелика піца розміром на один укус). Також новинкою для вітчизняного покупця стало блюдо піццагоу, що складається з основи, яка готується за допомогою спеціальної форми з різноманітними наповненнями, і дозволяє перекусити прямо на ходу.

Для організації бізнесу в Росії необхідно укласти договір по франшизі Pizzabombs, який передбачає:

 • окупність — 6-12 місяців (залежить від обраного формату, регіону розвитку);
 • собівартість продукції — 30-35%;
 • рівень націнки — до 200%;
 • середній чек — 250 руб .;
 • можливість роботи в одному з трьох форматів — вуличний кіоск, острів в торговому центрі або повноцінне кафе;
 • обсяг початкових капіталовкладень — 550 тисяч рублів (в цю суму входить покупка франшизи фаст-фуду Pizzabombs в Росії, устаткування і витратних матеріалів);
 • щомісячний торговий оборот — близько 350 тис. руб .;
 • паушальний платіж — 250 тис. руб .;
 • роялті — 5 тис. руб. (Франчайзі не оплачують даний внесок протягом першого року роботи).

Франшиза Pizzabombs забезпечує консалтингову підтримку франчайзі, допомога у виборі місця і підписання довгострокового договору оренди, брендбук, стандарти роботи і якісний сервіс, відкритий доступ до автоматизованої системи продажів, унікальну рецептуру приготування страв, дизайнерський супровід протягом трьох місяців роботи точки фаст-фуду.

Ванчік

Франшиза «Ванчік» надає унікальну концепцію на ринку громадського харчування, яка орієнтована на продаж кардинально нового продукту — хрусткого вафельного стаканчика з різноманітними наповнювачами. Для приготування страв не використовуються хімічні добавки та барвники. Вся їжа в «Ванчіке» зроблена з любов’ю з вітчизняних інгредієнтів.

Компанія «Ванчік» надає можливість працювати за новою концепцією, яка враховує регіональні особливості Росії. Вартість і фінансові показники франшизи:

 • початкові капіталовкладення — від 330 тис. руб .;
 • паушальний платіж — 150 тис. руб., який включає проведення ремонтних робіт, закупівлю торгового обладнання, стартове замовлення продуктів, маркетингові матеріали та зовнішню рекламу;
 • щомісячний товарообіг — близько 350 тис. руб .;
 • період окупності — від 3 місяців;
 • середній чек — 120 рублів;
 • роялті — відсутня;
 • можливість працювати в одному з форматів:
  1. фуд-корт (пристінний формат) — загальна площа 4-10 м ?, розташування в спортивних комплексах, вокзалах, аеропортах, вищих навчальних закладах;
  2. острів — загальна площа 4-10 м ?, розташування в кінотеатрах, вузах, торгових центрах;
  3. юніт — площа 5-10 м ?, розташування в торгових і розважальних центрах, вокзалах, скверах, стадіонах, парках, вулицях з високим рівнем пешеходопотока;
  4. кіоски — площа 6-12 м ?, розташування в бізнес-центрах, скверах, парках, стадіонах, вокзалах, біля автобусних зупинок, входу в метро, ??на центральних вулицях.

Купивши франшизу компанії «Ванчік», франчайзі може розраховувати на вигідні умови поставки сировини, тижневе навчання торгового персоналу, рекламну підтримку, роботу по простому технологічному процесу.

HotDogger

HotDogger — це компанія, що працює в сфері фаст-фуду і припускає продаж хот-догів за найкращими рецептами. У Росії вона функціонує з 2013 року, почала продавати франшизи з 2014 року.

HotDogger — це місце, в якому відвідувач може швидко перекусити і скористатися безкоштовним інтернетом. Інтер’єр в стилі old school, найширший асортимент хот-догів, приємна атмосфера і швидкий якісний сервіс привертають велику кількість відвідувачів, а простота організації, низький поріг входження і прибутковість проекту оцінили вже багато підприємців Росії, які працюють за франшизою HotDogger.

Бізнес-модель франшизи фаст-фуду HotDogger:

 • обсяг стартових вкладень — 350-440 тис. руб .;
 • паушальний платіж — 159 тис. руб .;
 • чистий прибуток — 50-120 тис. руб. щомісяця (за прикладами діючих підприємств в Росії);
 • швидке відкриття торгової точки — приблизно 1 місяць;
 • середня маржа на продажу Панін і хот-догів — 50-60%, на напоях — 60-70%;
 • середній чек покупця — 130-170 рублів (в залежності від регіонального розташування).

Купуючи франшизу, партнер по бізнесу отримує:

 • право використовувати бренд HotDogger в своїй діяльності;
 • ведення бухгалтерії;
 • збір пакета дозвільної документації;
 • реєстрацію бізнесу;
 • проведення ремонтних робіт;
 • Підбір обладнання;
 • автоматизовані системи ведення обліку;
 • допомога в наймі персоналу, навчання;
 • маркетингову підтримку.

Хот-доги — це відомі і всіма улюблені закуски, які завжди будуть популярні серед жителів Росії. HotDogger підійде і для великого мегаполісу, і як недорога франшиза для маленького міста, якщо розташувати точку в жвавому місці.

Comedy Cafe

Comedy Cafe — новий проект, що пропонує працювати по франшизі від відомого впізнаваного в Росії бренду з торговим оборотом від 130 млн. Дол. На рік.

При оформленні інтер’єру і формуванні маркетингової політики використовується символіка, фото і відеофайли резидентів продюсерського центру Comedy Club. Популярність такого бренду, який успішно функціонує на ринку Росії, можна назвати причиною успіху і швидкої окупності проекту. Продаж франшиз стартувала в 2016 році.

Відкрити бізнес можна в двох форматах. Найпопулярніший — це фаст-фуд в різних модифікаціях (фуд-корт, острів, кіоск і ін.). Меню, представлене в таких закладах, складається з піци, картоплі фрі, хот-догів. Всі страви готуються на очах клієнтів протягом 5 хвилин. Сам процес приготування страв максимально автоматизовано.

Більш дорогий формат — це ресторани Comedy Cafe, які пропонують страви європейської кухні та елітні напої.

Фінансова модель компанії Comedy Cafe для формату фаст-фуд:

 • термін окупності — від 8 місяців;
 • роялті — 3% від товарообігу;
 • паушальний платіж — відсутня;
 • розмір стартових вкладень — 2,2 млн. руб.

Така сума потрібна для покупки торгового і кухонного обладнання, програмного забезпечення, маркетингу, акредитації, розробки дизайн-проекту та технічної документації, навчання кадрів.

До потенційних франчайзі строгих вимог не висувається. Все, що потрібно, — це наявність стартового капіталу і готовності працювати відповідно до стандартів мережі. Той, хто бажає співпрацювати перед тим, як скласти комерційну пропозицію, повинен зважити всі «за» і «проти», так як для невеликих міст дана пропозиція неактуально.

Grillmaster

Grillmaster — це франшиза німецької компанії, в Росії поширюється на ексклюзивних правах. Примітно, що перший ресторан швидкого харчування був відкритий в Санкт-Петербурзі в 1994 році. Це був перший міжнародний франчайзинговий бізнес в Росії в сфері харчування.

На сьогодні Grillmaster є активно розвивається мережа, яка дозволяє відкрити точку фаст-фуду будь-кому. Меню компанії повністю адаптовано під вітчизняного покупця.

Головна відмінність Grillmaster полягає у вдалому поєднанні трьох напрямків фаст-фуду — піца, гамбургери і гриль-меню. Окрім шашлику, німецьких ковбасок, різних бургерів і ароматної піци клієнти можуть насолодитися картоплею фрі, кукурудзою в качанах, свіжою випічкою, молочними коктейлями та салатами. Крім соків і газованої води в меню є кілька сортів розливного пива, що також привертає додаткових клієнтів.

Якщо ж ви бажаєте працювати з різними алкогольними напоями, зверніть увагу на франшизу «Червоне і Біле».

Затишна атмосфера, примітний яскравий дизайн, а також наявність дитячих ігрових майданчиків робить кафе актуальним для сімейного відвідування.

Бренд Grillmaster доступний для вітчизняних франчайзі в двох форматах — ресторан швидкого харчування (200-250 м?) І фуд-корт (60-80 м?).

Купуючи франшизу Grillmaster, партнер отримує наступні можливості для свого бізнесу:

 • робота під відомим брендом;
 • використання готової успішної моделі ведення бізнесу;
 • допомога при виборі приміщення;
 • навчання персоналу, впровадження комерційної схеми роботи;
 • введення нових технологій, що робить приготування страв і ведення обліку простим;
 • можливість купувати обладнання та сировинну базу за спеціальною вартістю всередині системи Grillmaster;
 • обмін досвідом між учасниками системи Grillmaster, постійне живе спілкування.

Фінансова бізнес-модель роботи по франшизі фаст-фуду Grillmaster в Росії:

 • початкові вкладення — від 5 млн. руб .;
 • період окупності — 1-1,5 року;
 • щомісячний оборот — від 2 млн. руб .;
 • роялті — 4% від товарообігу;
 • паушальний платіж — 320 тис. руб .;
 • інші поточні внески — відсутні.

Переваги та недоліки франшизи швидкого харчування для російських регіонів

Схема ведення бізнесу по франшизі фаст-фуду в Росії проста:

 • відпрацьовані механізми виробництва і купівлі страв мінімізують витрати;
 • прибутковість збільшується за рахунок впровадження перевірених логістичних схем;
 • робота з надійними постачальниками якісної продукції за вигідними внутрішньомережевих цінами;
 • використання ефективних систем менеджменту.

Купуючи франшизу фаст-фуду, підприємцю залишається тільки працювати за вказаною схемою, створюючи діючу копію рентабельного закладу.

Недоліки франчайзингової моделі фаст-фуду полягають в дорожнечі, так як партнер повинен при укладанні контракту сплатити паушальний внесок, а при веденні бізнесу щомісяця відраховувати гроші у вигляді роялті та додаткових платежів на розвиток мережі. Корпоративні стандарти деяких мереж дуже строгі, складні для початківців рестораторів.

Порада: найсприятливішими регіонами розвитку ринку фаст-фуду можна назвати мегаполіси і великі міста. Тут можна знайти покупця на будь-який специфічний продукт різних цінових категорій.

Рішення відкрити точку фаст-фуду повинно бути зваженим, так як навіть люди знають ім’я франчайзера не завжди гарантує стовідсотковий успіх. Заявлений в комерційній пропозиції оборот може бути так і не досягнуть через невдалий співвідношення зовнішніх і внутрішніх факторів.

Збережіть статтю в 2 кліка:

Ринок фаст-фуду в Росії ще не насичений, що свідчить про великі перспективи для підприємців-початківців. Але сфера швидкого харчування, як і франшиза пекарні, пов’язана з різними труднощами і ризиками, тому сподіватися на запаморочливий успіх навіть при успішній моделі управління не варто. Тільки глибокий аналіз всіх аспектів роботи по франшизі і можливостей для просування цього бізнесу допоможе прийняти виважене рішення.

Ссылка на основную публикацию