Франшиза продуктового магазину

Щоб домогтися успіхів у бізнесі, недостатньо просто відкрити торгову точку. Потрібно постійно досліджувати попит, відповідати запитам покупців, продавати якісну продукцію, коригувати цінову політику. Незважаючи на високий попит товарів для широкого кола споживачів, основна складність полягає у великій кількості конкурентів, які мають досвід і знають, яку стратегію обрати для швидкого розвитку.

На ринку споживчих товарів сьогодні «утриматися» новачкові вкрай складно, тому багато підприємців розглядають варіант покупки франшизи. Така модель ведення бізнесу дає можливість отримати досвід роботи, вистояти в конкурентній боротьбі.

Франшиза продуктового магазину — вигоди для підприємця

Великим плюсом для російського бізнесмена є затребуваність товарів, так як продукти харчування купують щодня, незалежно від кризи чи сезонності.

Росіяни давно відвикли від черг і дефіцитів, вважаючи за краще якісні продукти за помірну ціну, і довіряють лише знайомим і перевіреним брендам, наприклад, «Додо Піца». Більшість торгових точок пропонують своїм покупцям метод самообслуговування, що оптимізує витрати магазину і полегшує процес здійснення покупки. Такий спосіб дає покупцям корисну інформацію про асортимент, цінову політику, зміцнює позиції торгових марок.

Плюси співпраці по франшизі при відкритті продуктового магазину:

 1. продуктовий магазин реалізує товари за доступною вартості, що дає можливість знижувати ціни для зростання конкурентоспроможності та підвищувати їх на інші товари;
 2. можливість проведення акцій може залучити клієнтів не тільки з найближчих будинків, але і з інших районів, які приїдуть купити продукти на тривалий термін;
 3. в середньому виручка продуктового магазину на 500 м? становить 2 млн. рублів на місяць;
 4. покупець франшизи отримує відпрацьовану модель управління і ведення основних бізнес-процесів, чого катастрофічно не вистачає «першовідкривачам»;
 5. всі товари аналізуються центральним офісом, тому франчайзі отримує сформований асортимент, який затребуваний серед широких мас населення;
 6. франчайзі надається спеціалізоване програмне забезпечення, технічна підтримка;
 7. більшість торгових мереж, що пропонують франшизу, надають інструкцію, навчальні матеріали, маркетингову інформацію, що дає можливість ефективно вести свій бізнес.

Усього перерахованого вище позбавлений підприємець, що бажає відкрити рибний магазин з нуля. У підсумку на старті він може допустити помилки, які приведуть до серйозних збитків.

Як відкрити продуктовий магазин по франшизі?

При виборі франшизи громадського харчування або продуктової точки багато хто шукає відомі мережі, які характеризуються хорошою репутацією серед населення. Великі торгові марки сьогодні пропонують два варіанти відкриття — невеликі точки «біля будинку» або великі супермаркети, які крім продуктів харчування реалізують непродовольчу продукцію. Через різних форматів відрізняються умови покупки франшизи:

 1. розмір стартових інвестицій — 5-30 млн. рублів;
 2. роялті — 2-8% від виручки;
 3. паушальний платіж — 0,3-2,5 млн. рублів;
 4. ліцензія на реалізацію спиртних напоїв і тютюнової продукції — від 300 тис. рублів;
 5. площа приміщення — 100-1500 м ?.

Подібна модель ведення бізнесу при грамотному організаційному підході приносить прибуток в розмірі 0,5-4 млн. Рублів на місяць і окупає себе за кілька років роботи.

Стартові інвестиції потрібні для:

 • проведення будівельних та ремонтних робіт, підготовки приміщення;
 • покупки торгового, холодильного обладнання, програмного забезпечення — 3-9 млн. руб .;
 • придбання і розробки рекламної продукції (вивіски, банери, просування) — 50-500 тис. рублів.

При виборі партнера франчайзер звертає увагу на приміщення, в якому франчайзі планує організувати торгівлю.

Порада: при відкритті продуктового магазину «біля дому» або міні-маркету краще вибирати спальні райони, можна розмістити точку на першому поверсі багатоквартирних будинків.

Незалежно від формату, вибране місце має бути прохідним, бути у власності або довгостроковій оренді. Важлива можливість облаштування парковки, під’їзних шляхів для розвантаження товару, а також необхідна наявність комунікацій для роботи магазину.

Каталог франшиз продуктового магазину

Щоб не боятися, що поряд з вашим продуктовим магазином відкриється великий супермаркет, який переманить клієнтів, краще купити готовий бізнес у мережевих гігантів. Розглянемо популярні франшизи, які показують позитивну динаміку зростання.

«Пятерочка»

«Пятерочка» — федеральна мережа супермаркетів, яка орієнтована на швидкі покупки. Відмінними характеристиками можна назвати демократичні ціни, крокову доступність, широкий асортимент продовольчих товарів. Дані точки позиціонують себе як магазини для людей з помірним достатком. Купивши франшизу «Пятерочка», партнер отримує консалтингову та юридичну підтримку, дизайн-проект і планограмму майбутньої точки, асортиментну матрицю, систему ведення документації.

«Копійка»

«Копійка» — точки самообслуговування крокової доступності, які залучають зручним розташуванням, широким асортиментом (від 3 тисяч артикулів), вигідними цінами. Укладаючи контракт, франчайзі отримує централізовані поставки з одного розподільного центру, при цьому він може продавати товари власного виробництва (максимум 20% всіх поставок), програмне забезпечення, систему обліку та контролю, рекламну підтримку на всіх етапах роботи. На кожну нову торгову точку призначається менеджер, який буде допомагати організовувати торговий процес, супроводжувати під час укладання договорів з постачальниками, орендарями і т.д.

«Перехрестя»

«Перехрестя» — одна з перших федеральних торгових мереж в Росії, функціонує на вітчизняному ринку з 1995 року, в 2011 році була запущена програма по франчайзингу. Даний бренд не один рік входить в ТОП франшиз Росії.

При покупці франшизи «Перехрестя» відкривається можливість працювати під відомим брендом, надаються напрацьована система бізнес-технологій, прямі мережеві поставки, система ведення обліку продукції, інструкції для ефективної побудови проекту.

«Ферма.рф»

«Ферма.рф» — мережа магазинів натуральних фермерських продуктів вітчизняного виробництва. Сьогодні вона працює в Москві і Підмосков’ї, а також у вигляді інтернет-магазину з доставкою додому. Всі товари користуються попитом у широкого кола споживачів, так як проходять перевірку якості в лабораторіях.

Купуючи франшизу продуктового магазину «Ферма.ру», бізнесмен отримує готову модель успішного проекту, можливість швидко окупити стартові витрати, маркетингову підтримку, стовідсоткове постачання товаром і професійне навчання торгового і керуючого персоналів. Середній торговий оборот в місяць діючих точок становить близько 4 млн. Рублів.

«Зорька і Мілка»

«Зорька і Мілка» — мережа магазинів натуральної продукції, яка характеризується відбором тільки свіжих якісних товарів і високими стандартами обслуговування. Компанія почала працювати по франшизі з 2015 року, сьогодні за цією моделлю партнерства функціонують 19 підприємств в Москві і Московській області.

Укладаючи контракт, франчайзі отримує унікальний асортимент, можливість навчати персонал в тренінг-центрах мережі, програмне забезпечення, просування бренду. Всі умови співпраці прозорі і не припускають прихованих комісій.

«Квасоля»

«Квасоля» — мережа продуктових магазинів, яку розвиває відомий мережевик METRO. Сьогодні бренд представлений в Московській і Калузької областях, в Казані. Надалі планується експансія в сусідні регіони Росії. Для відкриття бізнесу по франшизі «Квасоля» будуть потрібні невелике приміщення (50-150 м?), Обов’язкові закупівлі на суму від 300 тис. Рублів на місяць із запропонованого асортименту (понад 600 товарних позицій). Компанія «Квасоля» сьогодні не передбачає роялті та паушальний внесок.

Якщо ж продаж продуктів харчування вас не цікавить, можна придбати одну з франшиз дитячого розвиваючого центру.

Збережіть статтю в 2 кліка:

Франчайзинг продуктового магазину може позбавити від рутинних процесів, мінімізувати ризики в період відкриття. З великими мережами працює більшість постачальників, надаючи знижки та систему лояльності. Через великих партій закупівель мережі можуть встановлювати низькі конкурентні ціни, залучаючи велику кількість покупців. Як правило, продавець франшизи бере на себе розробку проекту і супровід магазину, надає систему ведення обліку та маркетингову підтримку.

Ссылка на основную публикацию