Франшиза п’ятірочка — вартість, відгуки про франчайзинг

Продуктові магазини актуальні в будь-який час. І в кризу рівень продажів в таких місцях не падає, а іноді навіть зростає. Тому багато підприємців (і досвідчені, і початківці) замислюються про відкриття бізнесу в даній сфері. Але висока ступінь ризику, жорстка конкуренція не завжди дають можливість розвивати справу на планованому рівні. Багато дрібних точки швидко закриваються, так і не отримавши очікуваного доходу.

Якщо вас цікавить продовольчий ринок і ви бачите в ньому великі перспективи, можна побудувати бізнес за умовами франчайзингу, працюючи під брендом відомої мережі з хорошою репутацією. Однією з таких компаній є «Пятерочка», яка вже більше 10 років займає лідируючі позиції на російському ринку. Укладаючи договір партнерства, франчайзі отримує допомогу в просуванні, закупівлю, мерчендайзинге або підборі товарної структури.

Про компанію

«Пятерочка» — відома торгова мережа федерального рівня, яка працює в форматі «м’який дискаунтер» (магазини з широкою асортиментною лінійкою по ціні нижче середньої по ринку). Торгова марка знаходиться під управлінням X5 Retail Group. Площа поширення мережі «Пятерочка» досить широка і охоплює Москву, Санкт-Петербург, європейську частину Росії і Урал. Це більш 6265 торгових точок, які мають зручне місце розташування і орієнтованих на товари повсякденного попиту. Чистий роздрібна прибуток за 2015 рік за всім федеральним точкам склала 585,4 млн. Рублів.

Асортимент магазинів «Пятерочка» — це продукти харчування та супутня продукція. Тут постійно проходять вигідні акції, на багато позицій діють знижки.

Співпраця за умовами франчайзингу

Франшиза «Пятерочка» дає можливість побудувати надійний і прибутковий бізнес-проект під відомим розрекламованим брендом. Запропонована партнерська програма дозволяє зменшити ризики, пов’язані з процесом оптимізації продажів, передбачає підбір асортиментного ряду і ціноутворення. Придбання франшизи дає можливість не тільки мінімізувати ризики, а й зменшити витрати на відкриття власного магазину під відомим брендом.

Вимоги до потенційного франчайзі

До підприємцю, який бажає працювати за стандартами мережі, особливих вимог не висувається. Кандидат повинен мати стартові інвестиції (власні або залучені кошти) на розвиток, позитивну кредитну історію, а також торгову площу для відкриття магазину.

Вимоги до приміщення:

 • площа від 300 до 1000 м ?;
 • документація, що підтверджує право власності на об’єкт комерційної нерухомості або право довгострокової оренди;
 • вигідне місце розташування — спальні і густозаселених райони, місця з високим рівнем купівельної прохідності;
 • наявність зручних під’їзних шляхів для відвантаження товарів;
 • наявність місця для паркування;
 • можливість паллетной поставки товарів;
 • підведення телефонних ліній, інтернету;
 • хороша вентиляція і система кондиціонування;
 • підведення необхідних комунікацій — водопостачання, електроенергія, каналізація, опалення;
 • установка охоронної сигналізації;
 • можливість помістити велику яскраву вивіску на фасаді будівлі.

Вивіска повинна привертати увагу проходять повз, добре освітлюватися в нічний час доби. Дана пропозиція актуально для тих, хто не знає, який магазин відкрити в селищі.

Обов’язки партнера при укладенні угоди

Купуючи франшизу компанії «Пятерочка», підприємець стає власником готового налагодженого бізнесу під патронажем лідера роздрібної торгівлі в Росії. При цьому франчайзі після вивчення і підписання договору повинен:

 1. оплатити паушальний внесок;
 2. купити або орендувати приміщення відповідно до встановлених стандартів і підготувати його до відкриття;
 3. закупити технічне та торгівельне обладнання;
 4. підібрати торговий і управлінський персонал і забезпечити їм підготовку в Центрі X5 Retail Group, підготувати формулу розрахунку зарплати;
 5. відкрити магазин по франшизі «Пятерочка»;
 6. стежити за роботою персоналу, вести облік торгової точки;
 7. при веденні бізнесу слідувати технологіям мережі і підкорятися письмовим розпорядженням генерального директора;
 8. своєчасно оплачувати комунальні витрати, заробітну плату співробітникам, відрахування на підтримку мережі;
 9. стежити за якістю товару, чистотою магазину.

Підтримка від франчайзера

Купуючи франшизу «Пятерочка», бізнесмен отримує право працювати під відомою торговою маркою, використовувати фірмовий стиль і товарний знак. При цьому франчайзер забезпечує партнера наступної підтримкою:

 • передача відомостей, передбачених договором-концесією (ноу-хау, технології ведення справ, бренд-бук, система ведення документообігу та звітності, інжинірингові розробки та ін.);
 • підключення до внутрішньої інформаційної мережі, періодичне оновлення програмного комплексу;
 • допомога в веденні кадрової політики;
 • навчання співробітників в навчальному центрі;
 • допомога в закупівлі торгового і технічного обладнання;
 • консультування при проведенні ремонтних робіт, підготовки приміщення;
 • організація поставок від постачальників-партнерів мережі за вигідними цінами або з загального розподільного центру;
 • сприяння в організації поставок алкоголю;
 • проведення внутрішньомережевих акцій і інших маркетингових заходів;
 • контроль за процесом ведення торгівлі;
 • постачання фірмовим одягом;
 • оплата агентської винагороди відповідно до умов укладеного договору;
 • підготовка торговельної точки до запуску;
 • консалтинговий супровід на всіх етапах організації бізнесу;
 • плановий аудит і контроль діяльності магазину з періодичністю, зазначеної у франчайзинговому договорі.

Якщо підтримка франчайзера здається вам недостатньою, можна розглянути інші ідеї для бізнесу, наприклад, відкрити кафе з нуля.

Франшиза п’ятірочка — вартість

Для відкриття магазину по франшизі «Пятерочка» бізнесмен повинен вкласти кошти в проведення ремонтно-будівельних робіт (від 500 до 2,5 млн. Руб.), В оплату паушального платежу (від 700 тис. До 1 млн. Руб.), Закупівлю торгового обладнання (від 1 млн. руб.), холодильних камер і технічного обладнання (2-5 млн. руб.), оплатити інші витрати (1-5 млн. руб.). У підсумку на відкриття магазину «Пятерочка» по франшизі необхідний стартовий капітал від 6-9 млн. Рублів. Для порівняння — франшиза компанії «Генетик-тест» вимагає набагато менших інвестицій.

Щомісяця франчайзі отримує від компанії 13-17% від щомісячного обороту. З них 5% доходу спрямовані на оплату заробітної плати, 1% — на комунальні платежі, 1% — на втрати і 1,5% складають інші витрати. В результаті бізнесмен отримує від 4,5 до 7,5% від загального товарообігу.

Визначити конкретний рівень доходів франчайзі досить складно, як і будь-який франшизи аптеки, так як показник залежить від конкретної торгової точки. Франчайзер в своєму комерційній пропозиції показує обсяг чистого доходу не менше 300 тисяч рублів на місяць. Як бачимо, це високі показники рентабельності.

Порада: судячи з відгуків діючих партнерів мережі, в перші місяці роботи досягти високого прибутку буде складно. Надалі за умови вдало обраного місця рівень доходу підприємця може перевищити 1 мільйон рублів на місяць.

Франшиза «Пятерочка» — відгуки

Максим:
З недавнього часу відношу себе до успішних бізнесменів, ось і вирішив залишити відгук. Довго працював представником московської компанії, але потрапив під скорочення. Трудитися «на дядю» більше не було бажання, випадково побачив інформацію про франшизу «Пятерочка». У моєму районі якраз бракувало подібної точки, тому, не довго думаючи, почав шукати відповідне приміщення. Потім зв’язався з відділом франчайзингу, позичив відсутню суму і перейшов до дій. Франчайзер допоміг з ремонтом, облаштуванням магазину, оформленням вивіски. Надали бренд-бук, програмне забезпечення, допомогли вирішити всі юридичні питання. Вже через три місяці я побачив свій перший дохід. Така ідея здалася виграшною в усіх відношеннях.

Володимир:
У мене було вільне торгове приміщення, тому починати бізнес по франшизі «Пятерочка» було простіше. Начитався відгуків діючих партнерів і вирішив спробувати самостійно. Сьогодні у мене вже два магазини, відкритих по франшизі «Пятерочка», які приносять стабільний прибуток. Проект складний, але франчайзер постійно підтримує і допомагає у вирішенні будь-яких питань. Після того як «підняв» перший магазин, найняв фахівців, яким делегую свої повноваження.

Ростислав:
Не раз чув негативні відгуки про франшизу «Пятерочка»: в продовольчій сфері працювати складно, багато юридичних нюансів, які швидко псуються, жорстка конкуренція і т.д. Дуже шкода, що погоджувався з такими песимістичними доводами тривалий час. Одного разу вирішив щось змінити в своєму житті і наткнувся на франшизу «Пятерочка». Поставлені умови прийнятні, рівень стартових інвестицій хоч і великий, але окупається в досить швидкі терміни. Відкрив магазин в своєму місті і не планую на цьому зупинятися.

Василь:
Про франшизі і магазинах «Пятерочка» в цілому чув і негативні, і позитивні відгуки. Будь-яка торгова марка має своїх прихильників і опонентів. В їх магазинах сам іноді купував продукти, все подобалося. Нещодавно став франчайзі компанії. Це відмінний досвід і непоганий старт. Прибуток стабільна і досить висока, що не може не радувати. Сьогодні розробляю нові ідеї розширення і розвитку.

Збережіть статтю в 2 кліка:

Франшиза «Пятерочка» може зацікавити підприємців, які мають великі торгові приміщення у власності, а також досвідчених і перспективних бізнесменів, здатних вкласти в просування магазину 6-9 мільйонів рублів. З огляду на перспективність ніші і приклади реалізації планів по даній франшизі, термін окупності складе 1-1,5 року, після цього торгова точка буде приносити високий стабільний прибуток своєму власникові.

Ссылка на основную публикацию