Франшиза хатинка (ВкусВілл)

«Хатинка» ( «ВкусВілл») — це велика роздрібна мережа з продажу натуральних екологічно чистих продуктів для здорового харчування. Компанія створена в 2009 році в Москві. Основна концепція підприємства полягає в продажу натуральної продукції в великому мегаполісі, а також в чистому і прозорому механізмі ведення бізнесу.

Про компанію

Це сьогодні компанія є великою популярною мережею з хорошою репутацією і іміджем. Шлях становлення на вітчизняному ринку був непростий:

 • 2009 рік — відкриття першого магазину «хатинка» в Строгіно (Москва). Асортимент складався тільки з молочної продукції, при цьому з 12 позицій було представлено 8 видів сиру. Такий вибір не оцінили жителі району і намагалися обходити магазин стороною. Четверта за рахунком точка була відкрита в Мітіно, до неї творці підійшли відповідально — асортимент був розширений і поліпшений, сервіс — на вищому рівні, панувала світла і приємна атмосфера. В даному випадку спрацювало сарафанне радіо, і нарешті-то потягнулися люди, які шикувалися в чергу за свіжими продуктами і радили заклад своїм близьким.
 • 2010 рік — розробка нового фірмового стилю, відкриття гарячої лінії, просування в інтернеті, кардинально нова концепція.
 • 2011 рік — відкритішою 80 магазинів, які пропонували якісну, свіжу і натуральну молочну продукцію.
 • 2012 рік — функціонування 200 торгових точок «хатинка», які спеціалізувалися на молочної продукції, і відкриття 4 нових магазинів «ВкусВілл», які продавали немолочну категорію.
 • 2013 рік — найскладніший і переломний. Було відкрито ще 4 нових магазини «ВкусВілл», які не користувалися успіхом. За рахунок прибуткових магазинів «хатинка» ледве вдавалося тримати збиткові «ВкусВілл». Керівництво вирішує не закривати їх, а переглянути всю політику — від асортименту до оформлення приміщення.
 • 2014 рік — «ВкусВілл» отримало нове дихання і початок активний розвиток. За рахунок введення ембарго на імпортні продукти асортимент став ще більше цікавити вітчизняного покупця. До кінця року відкрито 40 торгових точок «ВкусВілл».
 • 2015-2016 рік — відкрито понад 300 точок «хатинка» і 100 магазинів «ВкусВілл», компанія зосереджена на контролі якості і розширення асортименту.

Відкриття нових точок — дуже складний процес. Якщо ви не готові працювати з швидкопсувними продуктами, варто задуматися, як відкрити свою пекарню кондитерську з нуля.

Як купити франшизу «хатинка»?

Ідея продажу натуральних свіжих продуктів за доступними цінами завжди актуальна для великих міст, тому пропозиції співпраці і бажання відкрити магазин «хатинка» і «ВкусВілл» по франшизі виникає у багатьох підприємців. Але здійснити задумане не вдасться, так як компанія не передбачає продаж франшизи як таку.

Для того щоб стати партнером мережі і відкрити власну точку продажів натуральної продукції, є можливість звернутися до головного офісу зі своєю пропозицією. Дуже важливо зацікавити представників, які сьогодні не бажають працювати по франшизі. До того ж потрібно бути готовим до здійснення великих інвестицій. Формат магазину передбачає велику площу і широкий асортимент продукції.

Претендент повинен бути зареєстрованим в якості індивідуального підприємця або юридичної особи, знати, чим відрізняється ТОВ від ВП.

Щоб працювати з торговими марками «хатинка» і «ВкусВілл», необхідно мати бездоганну репутацію в ділових колах і переконати представників компанії в бажанні не тільки отримувати дохід і будувати бізнес під їх брендом, але і розуміння важливості дотримання стандартів, слідування концепції організації і строгим правилам логістики та підбору асортименту.

Як правило, найчастіше до претендента ставляться такі вимоги:

 • досвід роботи на посаді керівника, адміністрування торгових точок;
 • вдалий досвід в сфері роздрібних продажів;
 • наявність приміщення в потрібному місці в власності або на правах довгострокової оренди (від трьох років);
 • приміщення для магазину «хатинка» або «ВкусВілл» має перебувати в житловому кварталі, біля соціально-значущих установ, біля зупинок, станцій метро та ін .;
 • достатній рівень власного капіталу не тільки для відкриття магазину по франшизі, а й наявність коштів для організації першого циклу продажів;
 • готовність працювати за встановленими стандартами, регламентам, на основі яких відбувається робота магазинів «ВкусВілл» і «хатинка».

Прямих контактів керівництва або маркетингового відділу компанія не вказує, але вийти на представника можна, зателефонувавши за номером +7 (495) 245-00-12 або набравши телефон гарячої лінії +7 (495) 663-86-02.

Якщо ж перераховані вище умови вам не підходять, можна задуматися про покупку франшизи Бургер Кінг.

Вартість і окупність бізнесу

Ціна входження в цей бізнес не має фіксованої величини. Так як представники компанії «хатинка» і «ВкусВілл» не позиціонують себе продавцями франшизи, то всі фінансові внески встановлюються в індивідуальному порядку.

Але навіть якщо за покупку франшизи «хатинка» або «ВкусВілл» платити нічого не потрібно, підприємцю необхідно враховувати високий поріг входження в цей бізнес. Для відкриття роздрібного магазину необхідні інвестиції на суму не менше 1 мільйона рублів. Вони будуть спрямовані на:

 • оплату оренди приміщення, проведення ремонтних та будівельних робіт, розробку дизайну, оснащення приміщення — близько 30% від загальних витрат;
 • придбання торгового обладнання, касових апаратів, програмного забезпечення — 20% всіх витрат;
 • покупка продукції на продаж — 40% загальних витрат;
 • набір персоналу, витрати на організацію — 10%.

Аналізуючи роботу точок продажів, можна говорити про високу рентабельність. Якщо домогтися високої відвідуваності магазину «хатинка» або «ВкусВілл», стартові витрати можна окупити приблизно за рік робіт. Також на прибутковість проекту, як і при роботі з франшизою Старбакс, впливає підібраний асортимент, цінова політика, дотримання стандартів якості та рівень обслуговування.

Порада: не забувайте про щомісячні витрати, в число яких входить заробітна плата працівникам, оплата податків, оборотні активи на покупку продукції, амортизаційні витрати.

При оплаті франшизи «хатинка» або «ВкусВілл» партнерський пакет включає:

 1. роботу під торговою маркою «хатинка» або «ВкусВілл»;
 2. користування репутацією, іміджем компанії, яка працювала над цим роками;
 3. допомога в підборі приміщення, в організаційних моментах, при покупці торгового устаткування;
 4. підбір асортиментного ряду;
 5. програмне забезпечення магазинів «хатинка» або «ВкусВілл»;
 6. регулярна допомога при запуску проекту і під час подальшої роботи;
 7. контроль якості, проведення експертизи;
 8. можливість купити продукцію на пільгових умовах;
 9. підбір кадрів, навчання торгового персоналу.

Чому компанія не продає франшизи?

Менеджери компанії «хатинка» і «ВкусВілл» часто отримують пропозицію працювати по франшизі, особливо кількість таких запитів зростає після публічних виступів. Але на сьогодні засновники твердо стоять на своєму: «Усім підприємцям ми відповідаємо однаково — ні». Переваги франшизи очевидні — можливість розширити мережу, збільшити дохід з-за фінансових внесків (роялті та паушальний платіж), більш міцно утвердитися на ринку споживчих товарів.

Але незважаючи на такі доводи, засновники компанії продовжують відкривати магазини «хатинка» і «ВкусВілл» своїми силами, іноді підписуючи договір про співпрацю, але без продажу франшизи.

Причини відмови від франшизи:

 1. Робота зі швидкопсувної продукцією має багато підводних каменів і особливостей — потрібно контролювати кожен етап зберігання і доставки (від температурного режиму до розвантаження). Такий складний процес засновники можуть довірити тільки своїм фахівцям.
 2. Продаж франшизи — це зовсім інший вид бізнесу. Компанія не має позитивного досвіду в цій сфері (на відміну від франшизи Макдоналдс) і вважає за краще працювати над тим, що у неї добре виходить, не витрачаючи зусиль на інші проекти.
 3. Натуральні продукти — це далеко не «золота жила» і не самий рентабельний вид малого бізнесу, як часто вважають молоді недосвідчені бізнесмени. Куди більше можна заробити на продажу алкогольних напоїв та тютюнових виробів. Охочі купити франшизу навіть не уявляють, скільки магазини «хатинка» і «ВкусВілл» витрачають на списання продуктів.
 4. Всі роблять помилки, торгові точки «ВкусВілл» і «хатинка» — не виняток. Але контролюючи кожен магазин, такі помилки можна швидко виправити, чого не можна сказати про компанії, що працюють по франшизі.

До того ж для бажаючих стати частиною мережі сьогодні відкриті вакансії (від продавця до регіонального менеджера). Крім офіційного працевлаштування співробітник отримує соціальний пакет, оплачуване стажування, яка дасть корисні навички управління і роботи з натуральною продукцією. Середня заробітна плата в магазинах «хатинка» і «ВкусВілл» становить 40-45 тисяч рублів на місяць.

Збережіть статтю в 2 кліка:

Компанія «хатинка» і «ВкусВілл» на перше місце в своєму розвитку ставить свою репутацію, тому на сьогодні повністю зосереджена на внутрішньому розвитку — розширення асортименту, поліпшення якості за рахунок більш суворого контролю. У 2016 році керівництво не має наміру розширювати мережу. Але так як концепція розвитку і формат магазинів давно прижився серед багатьох жителів, пропозиції про партнерство надходять практично щодня. Тому не виключено, що в майбутньому проект по відкриттю нових точок по франшизі все-таки буде запущений. Сьогодні стати партнером можна, зв’язавшись з керівництвом компанії безпосередньо і запропонувавши вигідні умови, від яких вони не зможуть відмовитися.

Ссылка на основную публикацию