Франчайзинг в Росії — пропозиції

Малий бізнес — рушійний механізм економічного розвитку Російської Федерації. Франчайзинг як вид комерційної діяльності дає можливість новачкові в бізнесі істотно спростити процес організації власної справи, забезпечити його розвиток в довгостроковій перспективі, стати успішним і багатим.

Тенденції розвитку франчайзингу в Росії

Франчайзинг — один з найдинамічніших і активно зростаючих ринків в Москві і Росії в цілому. Швидке зростання демонструють багато галузей, але лідирують сфери громадського харчування та рітейлу.

Однією з ключових тенденцій розвитку франчайзингу є вихід на регіональні ринки як міжнародних, так і національних торгових марок.

Не існує офіційної статистики, яка вказує дані про розвиток франчайзингу, так як цей напрямок не виділяється в окремий вид бізнесу. Багато компаній ведуть свої каталоги з пропозиціями співпрацювати по франшизі, але зазначена інформація не відображає реальну структуру. Відомо, що загальний обсяг російського ринку франчайзингу оцінюється в 5 млрд. Дол.

У першій половині 2016 року найбільше половини компаній, що працюють за пропозиціями франчайзингу, були пов’язані з торгівлею. Далі по популярності йде громадське харчування, побутове обслуговування, сфера послуг, авто, здоров’я і медицина.

На думку експертів, в 2017 році буде спостерігатися стрімке зростання сервісу В2В (економічне і інформаційну взаємодію, орієнтоване на отримання вигоди від надання послуг, реалізації продукції іншим фірмам, де об’єкт угоди — товар, а суб’єкт — компанія, що працює в ринковій сфері). Вже сьогодні Росія в області В2В «йде в ногу» з усім іншим світом.

Пропозиції франчайзингу в Росії

Знайти гроші на бізнес непросто, ще складніше — побудувати прибутковий проект в Росії. Для мінімізації ризиків багато підприємців шукають пропозиції співпраці по франшизі. Але і тут існує певна частка ризику.

Порада: партнер може виявитися нестабільним, що не надати підтримку, яка була заявлена ??в комерційній пропозиції. Щоб цього не сталося, рекомендується ретельно підійти до вибору франчайзера.

Розглянемо найперспективніші та прибуткові пропозиції в Росії за підсумками 2016 року.

Рітейл

Роздрібна торгівля або ритейл — це продаж певного товару кінчені споживачеві. Лідерами в цій галузі стали:

  1. Франчайзингова пропозиція магазину Фікс Прайс. Специфіка компанії заснована на продажу широкого асортиментного ряду за єдиною ціною — 45 рублів. Демократичні ціни приваблюють велику кількість покупців, а великий асортимент (товари для всієї родини, побутова хімія, продукти харчування, косметика) не залишають байдужим жодного мимо проходить людини. Купуючи франшизу Фікс Прайс, партнер отримує не тільки можливість працювати під відомим брендом, але і повністю готовий бізнес з налагодженими механізмами роботи. Розмір стартових інвестицій для відкриття магазину в Росії — 4-6 млн. Руб., При цьому розмір паушального внеску становить 300 тис. Рублів, роялті — 4% від обороту компанії.
  2. Франшиза Yves Rocher — пропозиція щодо реалізації рослинної косметики. Компанія самостійно виробляє всю свою продукцію, використовуючи сучасний досвід і багаторічні традиції. Це всесвітньо відомий бренд, який характеризується відмінною репутацією. Франчайзер пропонує всебічну надійну підтримку. Для організації бізнесу необхідні інвестиції розміром 3,5 — 4,5 млн. Рублів.
  3. TOM TAILOR — вертикально-інтегрований холдинг міжнародного рівня. Основна діяльність компанії — реалізація якісного одягу для всіх категорій населення і вікових груп, орієнтована на споживачів із середнім доходом. Тим, хто розглядає пропозицію співпраці за умовами франчайзингу від TOM TAILOR, слід враховувати великий плюс — відсутність роялті, паушального внеску і рекламних відрахувань. Франчайзер гарантує надійну підтримку в момент запуску проекту і в подальшому веденні бізнесу (від допомоги при виборі місця і юридичного оформлення до розробки бізнес-плану та мерчендайзингу). Стартові інвестиції для запуску даного проекту складають 6-10 млн. Рублів.

Якщо ви шукайте більш доступну франшизу, зверніть увагу на «Генетик тест».

Громадське харчування

Франчайзинг кафе, кав’ярень, ресторанів і точок громадського харчування в який рік підтверджує свою ефективність: 3

  1. «Сабвей» по праву можна назвати «старожилом» міжнародного ринку франчайзингу. Компанія і в 2017 році не збирається здавати свої позиції в Росії, використовуючи багаторічний досвід роботи на ринку фаст-фуду. Висуваючи комерційну пропозицію, франчайзер говорить про можливість дізнатися всі аспекти ресторанного бізнесу. Щоб стати партнером, потрібно зареєструватися на офіційному сайті компанії «Сабвей», таким чином вдасться отримати доступ до закритих даних, які покажуть специфіку роботи по франчайзингу і ефективність обраної моделі. Паушальний внесок становить 300-600 тис. Рублів, роялті — 8% від доходу і витрати на рекламу — 3,5% від торгового обороту. Для відкриття ресторану «Сабвей» необхідно інвестувати 4-6 млн. Руб.
  2. «Крихітка Картопля» — російська компанія, якій вдалося домогтися стрімкого зростання і популярності за рахунок з’єднання смачних страв, швидкого харчування і якісних інгредієнтів. Перша точка харчування з’явилася в Москві, сьогодні у компанії 118 власних точок і 147 кафе, що працюють за умовами франчайзингу. Пропозиція компанії дає можливість партнеру не тільки грамотно інвестувати гроші, а й примножити їх за рахунок відпрацьованої моделі управління, перевіреної часом концепції і професійних консультацій з експертами. Для цього потрібно заплатити паушальний внесок розміром 500 тис. Рублів і щомісяця оплачувати 5% від торгового обороту. Стартові інвестиції для запуску проекту складають 1,8 — 6,6 млн. Рублів.
  3. «Шоколадниця» — одна з найдинамічніших компаній в області ресторанного бізнесу. Географія франчайзингу компанії охоплює не тільки Москву і великі міста, а й країни СНД. Завоювати велику аудиторію вдалося за рахунок створення теплої затишної атмосфери і якісного сервісу. Для гостей розташована велика вітрина, де можна замовити вподобаний десерт і поспілкуватися з бариста — фахівцем по приготуванню кавових напоїв. Франчайзингова пропозиція заснована на сплату вступного внеску розміром 2,5 млн. Рублів і роялті — 7% від виручки. Загальні витрати на організацію бізнесу по франшизі «Шоколадниця» складають 6-15 млн. Рублів.

Франчайзинг в Москві — пропозиції

Розвиток ринку франшиз в Москві має свої особливості і специфіку, які слід враховувати при організації власного бізнесу.

Розвиток франчайзингу в Москві

Незважаючи на вихід і розвиток франчайзингу в регіонах, в Москві він розвивається набагато швидше. Така тенденція не видається дивною, оскільки бізнес в столиці має свої плюси:

  • Великий споживчий ринок. Світогляд жителів Москви відрізняється бажанням знайти і спробувати щось нове, тому франшиза має більше шансів на виживання і зростання. У провінції до всіх нових напрямків люди ставляться з обережністю, наприклад, до нового шоуруму, не поспішаючи змінювати звичний спосіб життя і улюблені торгові марки.
  • Жорстка конкуренція, яка витісняє нерентабельні франчайзингові проекти, в результаті чого на ринок надходять тільки перевірені часом пропозиції, які можуть вивести підприємця на новий, прибутковий рівень.
  • У Москві більш вдалі умови для ведення власного бізнесу — кваліфікований персонал, розвинена інфраструктура і банківська система.

Вигідні пропозиції

За результатами фінансової діяльності, періоду окупності вкладених грошей лідируючі позиції в Москві зайняли наступні пропозиції:

«Клаустрофобія»

«Клаустрофобія» — це квест, який заснований на перенесенні комп’ютерної гри в реальність. Гравці на деякий час (як правило, 1 година) закриваються в кімнаті, їх завдання — знайти з неї вихід. Для цього їм потрібно пройти ряд завдань. У Москві розмір роялті становить 15%. Для організації ігрової кімнати необхідні інвестиції від 4 млн. Рублів. Найприбутковіші компанії, що працюють по франшизі «Клаустрофобія», заробили 22,4 млн. Рублів за рік, а це 15 млн. Рублів чистого прибутку.

Tea Funny

Tea Funny — це кафе, в якому продається тайванський напій «Бабл ти» (суміш чаю, солодкого фруктового сиропу, молока і желейних кульок, які наповнені соком). Бізнес знайшов велику популярність за рахунок використання новинок, відмінного сервісу і пропозиції роботи в різних форматах. Франчайзі може відкрити повноцінне кафе в окремій будівлі, організувати торгівлю в мобільному кіоску або в модульної точці. У перший рік роботи роялті не стягується, розмір інвестицій починається від 800 тис. Рулів.

«Відкривачка»

Сутність проекту «Відкривачка» — організація дитячих свят в формі наукового шоу. Організатори показують різні експерименти, які підтверджують закони фізики і хімії, при цьому можуть зацікавити навіть найменших глядачів. Потенційна аудиторія — діти віком 4-16 років. Велика перевага — мінімальні вкладення (від 500 тис. Руб.), Швидка окупність проекту.

Збережіть статтю в 2 кліка:

Франчайзинг в Росії — перспективний напрямок, що дозволяє знизити ризики на старті. Завдяки активному розвитку купити цікаву для франшизу можна в будь-якій сфері.

Ссылка на основную публикацию