Фракційний фототермоліз: альтернатива підтяжкам особи

Для тих, хто шукає альтернативу хірургічних способів підтяжки обличчя, з’явився відмінний варіант — фототермоліз, здатний усунути явні дефекти і вікові зміни шкіри. Яка суть процедури, показання, протипоказання, що необхідно враховувати в період відновлення і інші цікаві факти ви знайдете в нашій статті.

Суть фракційного фототермоліза в обробці окремих зон шкіри обличчя променем лазера

У чому принцип дії методики

Процедура фракційного фототермоліза була розроблена в 2004 році і передбачає створення на шкірі окремих зон, оброблюваних лазерним променем з високою температурою, що межують з непошкодженими областями. За рахунок таких незачеплених ділянок поверхню епідермісу досить швидко починає відновлюватися.

Апарати для здійснення фракційного термолізу удосконалилися, завдяки чому стало можливим змінювати енергію лазерного променя і характеристику мікротермальние зон (оброблюваних ділянок шкіри). За рахунок цього процедура допомагає досягати різних завдань в області косметології.

Дія фракційного фототермоліза полягає в використанні мікроскопічних пучків лазерного випромінювання, які точно спрямовуються на проблемні зони епідермісу.

Таке опромінення підвищує температуру окремих ділянок шкірної поверхні і самої дерми, що в свою чергу викликає нагрів міжклітинної рідини і руйнування клітин. Ці процеси активізують всі відновлювальні та регенераційні механізми, що сприяють синтезу гіалуронової кислоти, колагенових волокон і подальшого появи нових клітин епітелію з підвищенням щільності епідермісу і розгладженням зморшок.

Поверхневий шар шкіри відновлюється протягом 2 діб, а зруйновані клітини повністю відшаровуються протягом 2 тижнів.

За рахунок точкового лазерного впливу на шкірі зберігається запас здорових, неушкоджених клітин, службовців основним джерелом для появи нових епітеліальних структур.

Великою перевагою цієї процедури є виключення освіти пигментаций у людей зі смаглявою шкірою за рахунок того, що меланоцити не руйнуються, а перерозподіляються, роблячи колір обличчя рівним і рівномірним.

Основні переваги методики

Дерматологи виділяють цілий ряд плюсів фракційного фототермоліза, серед яких:

 • мінімальна кількість побічних ефектів і безпеку маніпуляції;
 • відсутність проколів шкірної поверхні і неможливість зараження небезпечними інфекціями (ВІЛ, гепатитом та іншими) в ході сеансу;
 • комфортні умови для пацієнта і простота виконання процедури для косметолога;
 • можливість підбору індивідуальної програми обробки шкіри для кожного окремого клієнта;
 • відсутність хворобливих відчуттів;
 • можливість спрямованого впливу на ділянки епідермісу з вираженими дефектами;
 • відсутність протипоказань для людей з будь-якими видами пігментації;
 • висока ефективність процедури без вікових обмежень;
 • короткий реабілітаційний період.

Фото до і після проведення процедури фракційного фототермоліза для проблемної шкіри

Кому рекомендується процедура

Методика фракційного термолізу показана всім, у кого є такі проблеми / дефекти шкірної поверхні:

 • вікові зміни епідермісу;
 • наявність глибоких зморшок і складок;
 • пігментні плями різного розміру і природи освіти;
 • мімічні зморшки, в тому числі в області століття;
 • надмірно збільшені пори;
 • наслідки вугрової висипки і акне;
 • рубці, шрами, нерівномірність рельєфу.

Коли методика не проводиться

Не всім можна виконувати таку маніпуляцію, оскільки є наступний перелік протипоказань:

 • період вагітності та годування груддю;
 • наявність онкологічних процесів в організмі;
 • захворювання на епілепсію;
 • тривалий прийом антибіотиків, глюкокортикоїдів, цитостатиків, імунодепресантів;
 • прийом препаратів групи ретиноїдів (попередників вітаміну А);
 • присутність на шкірі грубих келоїдних рубців (наприклад, після сильних опіків, операцій), які свідчать про низьку регенераційної здатності;
 • періоди загострення псоріазу;
 • гострі інфекційні, грибкові та вірусні ураження, особливо що знаходяться в гострій стадії.

Перераховані вище стану пов’язані з повільним відновленням шкіри, а також можуть супроводжуватися утворенням рубців, є небезпека приєднання інфекцій, що супроводжуються серйозними ускладненнями.

Порядок виконання маніпуляції

Цю процедуру має здійснювати лікар-косметолог, який має відповідний диплом і дозвіл.

За 2 тижні до дня призначеного сеансу необхідно відмовитися від застосування засобів, що ушкоджують поверхневий епітелій (пілінги, скраби).

Тимчасово не можна використовувати препарати з ретинолом, саліцилової і гліколевої кислотами. Хід сеансу виглядає наступним чином:

 1. Спочатку косметолог очищає шкірну поверхню обличчя пацієнта ватним диском з подальшим нанесенням знеболюючого крему, що містить анестетики.
 2. Потім на епідерміс накладається шар мазі, що полегшує ковзання насадки апарату.
 3. Далі починається процес фракційного фототермоліза, який передбачає вплив на шкіру лазерного променя, що генерується насадкою пристрою. Обробка відбувається по наміченої сітці і супроводжується слабким поколюванням епідермісу. Тривалість процедури залежить від площі оброблюваної ділянки і складає близько півгодини.

Якщо маніпуляція здійснюється на апараті Фраксель, то вона може виконуватися в 4 режимах, що відрізняються різною глибиною проникнення лазерного променя під шкірну поверхню:

 1. Fine — з м’яким поверхневим дією, оптимально підходить для відновлення шкіри повік і інших ділянок з чутливою і тонкою шкірою.
 2. Repair — впливає на дермальную структуру, що запускає регенерацію всього внутрішнього шару шкіри. Він допомагає позбавлятися від широких пір, судинних зірочок, глибоких зморшок, рубців.
 3. Restore — найбільш популярний режим, що забезпечує усунення неглибоких зморшок, дрібних рубців після вугрової висипки і починаються вікових змін.
 4. Restore Dual — режим, що володіє подвійним дією за рахунок одночасного використання Туліїв і ербіевого лазера для безпечного застосування при всіх дефектах.

Максимальний результат отримують при проходженні 3 — 8 сеансів з періодичністю в місяць. Кількість необхідних процедур визначається лікарем для кожного пацієнта, залежно від ступеня ураження / зміни його шкірної поверхні і оброблюваної ділянки.

Особливості відновного періоду

Косметолог, який проводив маніпуляцію, зобов’язаний детально розповісти пацієнту правила догляду за шкірою після лазерної обробки.

У відновний період необхідно дотримуватися запобіжних заходів:

 • забороняється протягом 5 днів після процедури спати обличчям вниз — тобто на животі. В цей же період слід тричі на день наносити на оброблену шкіру зволожуючий крем з пантенолом.
 • Уникайте прямого сонячного випромінювання протягом 2 місяців після методики і обов’язково наносите на шкіру сонцезахисні засоби з високим фактором захисту.
 • Відмовтеся від куріння, так як воно уповільнює процес відновлення і регенерації тканин.

Відео: Що таке фракційний фототермоліз

Відмінних вам результатів!

Ссылка на основную публикацию