Фотобанки для заробітку

Фінансові проблеми змушують людей розглядати всілякі варіанти заробітку. Сьогодні все частіше користувачі цікавляться, як заробити в Інстаграме, в інтернеті з телефону і т.д. Тобто в наш час популярним джерелом доходу служить всесвітня павутина. Між іншим, кожен з нас трохи фотограф, людям подобається робити красиві знімки і розміщувати їх в соціальних мережах. Однак мало хто замислюється над тим, що нині в моді не постановочні фото, зроблені професійними фотографами, а ті, які несуть в собі емоції. Аматорські знімки користуються великим комерційним попитом, а значить, люди, які цікавляться фотографією, можуть непогано заробляти в мережі, продаючи унікальні зображення через спеціальні сервіси — фотобанки.

особливості заробітку

Фотобанки (фотостоки) — це веб-сайти, банки зображень, які виступають посередником у продажу фотографій, аудіо- та відеороликів, векторних ілюстрацій і інших зображень між виконавцем і покупцем. Користувачі, які потребують унікальних якісних знімках, купують фото на спеціальних ресурсах, автор же, в свою чергу, отримує з кожного продажу винагороду у вигляді енної суми грошей.

Продаж фотознімків не є складним процесом, хоча й може зайняти деякий час. Фотобанки популярні як серед професійних фотографів, так і серед любителів. У кожного фотостоку є свої особливі вимоги, що висуваються до фотографій і ілюстрацій. Тому перед завантаженням власних робіт необхідно уважно ознайомитися з кожним пунктом, після чого до кожної фотографії потрібно додати ключові слова.

Порада: чим більше кількість ключів, тим вище шанс багаторазової продажу зображень. Ключі присвоюються відповідно до тематики ілюстрації (фотографії) і можуть мати як російське, так англійське написання (в залежності від інтерфейсу і вимог фотостоку).

Після успішного завантаження зображень і перерахування ключових слів Фотобанку потрібен якийсь час для перевірки робіт на унікальність і відповідність всім вимогам. На це може піти від двох до чотирнадцяти днів. Тільки після закінчення цього часу фотографія пройде публікацію і стане доступною для продажу.

Як почати заробляти на фотобанках?

Фотостоки надають прекрасні можливості для заробітку. Але щоб отримати хороший дохід, потрібно багато працювати. При завантаженні всього лише одного зображення на місяць навряд чи вдасться отримати велику винагороду. А тому нові роботи повинні з’являтися якомога частіше, при цьому відповідати популярним тематикам, що враховує наближаються свята, актуальні для суспільства питання і інші аспекти. Бажано щодня виставляти свіжі фото. Але перш знімки необхідно обробити, а для цього доведеться попрацювати фотошопер.

Всі фотографії, виставлені на продаж, можуть відповідати двом критеріям.

 1. Royalty-Free — дозволяє багаторазове використання виставлених фотографій. За кожне скачування автор отримує премію.
 2. Rights-Managed — дозволяє лише одноразове використання знімків, підтверджуючи тим самим їх унікальність і ексклюзивність.

На перших порах заробіток буде дуже низьким, але це лише тимчасове обставина. Комісійні з одного знімка зазвичай складають 20-30%. На перший погляд може здатися, що це занадто мало. Але якщо продавати кожну фотографію велику кількість разів, то в день можна отримувати по 20 $.

Популярні фотобанки

У мережі існує безліч різних фотостоков. Бажано працювати з зарубіжними ресурсами, тому як люди в Росії ще не звикли платити гроші за знімки. Звичайно ж, такі клієнти теж є, але їх дуже мало. В Америці і європейських країнах фотографії купуються щодня, причому у великих кількостях.

Крім того, іноземні користувачі готові платити хороші гроші за вподобані знімки. За одне скачування автору може бути нараховано винагороду в розмірі 3-5 $. А адже подібних завантажень може бути необмежена кількість.

Нижче наведено список популярних і затребуваних фотобанків (російських і закордонних). Необов’язково реєструватися на кожному з них, достатнім буде вибрати для себе кілька зручних сайтів.

Зарубіжні фотостоки

 1. Shutterstork. Лідер продажів і найбільш високооплачуваний сайт. Крім того, це один з небагатьох стоків, які платять за залучення рефералів. Замовник може купити фотографії по підписці, що дозволяє завантажувати певну кількість зображень на добу. При реєстрації потрібно заповнити анкету, завантажити скан закордонного паспорта і відправити 10 якісних знімків для підтвердження своєї майстерності. Якщо сайт схвалить хоча б 7 фотографій, то ці роботи будуть автоматично опубліковані в галереї автора для продажу. У разі провалу пройти іспит знову можна буде лише після закінчення одного місяця. Середня вартість за скачування становить 25 центів. Але після подолання рубежу заробітку в 500 $ досягає 30 центів.
 2. Fotolia. Ідеальний варіант для новачків. Має доступний і зручний інтерфейс. При реєстрації не потрібно проходження іспиту. Але для того, щоб отримати можливість продавати свої фотознімки, необхідно відправити копію документа, що посвідчує особу (паспорт, посвідчення водія). Фотобанк висуває прості вимоги до робіт, а тому починати кар’єру тут набагато простіше. Заробіток тут трохи нижче, ніж на інших сайтах, зате автори отримують до 60% від вартості проданих робіт.
 3. Istockphoto. Один з найбільших в світі фотостоков. Сервіс висуває дуже високі вимоги до якості і тематиці робіт. Для того щоб отримати можливість продавати фотографій на даному сайті, необхідно успішно пройти теоретичний іспит і завантажити три якісних знімка. Також можливі проблеми з написанням ключів. Однак це дуже надійний і перевірений сайт з високими цінами і стабільно великим попитом.

російські фотобанки

 1. Depositphotos. Популярний російський сайт з простими умовами реєстрації (від виконавця потрібно всього лише завантажити скан паспорта / водійського посвідчення і пройти іспит, відправивши п’ять авторських знімків). До завантаженні приймаються фотографії, векторна графіка, відео і репортажні знімки. Купувати всі ці роботи можна за кредити або по підписці. Дохід автора залежить від кількості проданих зображень, в зв’язку з цим на сайті передбачено п’ять рівнів з певними розмірами виплат. Мінімальна сума для виведення грошей — 50 $.
 2. Лорі. Найбільший російський фотостік. У його розпорядженні більше 20 мільйонів зображень і понад 340 тисяч відеороликів. Правила роботи тут такі ж, як і на інших стоках — виставляти тільки власні роботи, що відповідають вимогам сайту. Кожен автор отримує 30-50% від загальної суми зароблених коштів. На відсоток виплат впливає розмір проданого фото і тип ліцензії, по якій даний знімок був куплений.
 3. Photogenica. Галерея фотобанку містить понад 13 мільйонів якісних знімків. Крім фотографій тут можна придбати векторні зображення, аудіо- та відеоролики. Сайт працює за типом інтернет-магазину, покупка проводиться в лічені хвилини. Гонорар автора становить 40% від реалізації фотографій, при цьому його роботи можуть продаватися необмежену кількість разів. Мінімальний поріг виплат становить 100 $.

Поради новачкам

Дуже часто новачки вважають, що, почавши працювати на фотостоці, вони відразу ж стануть заробляти по 1000 рублів в день, а то і більше. І пропрацювавши деякий час, не досягнувши бажаної суми, опускають руки. А, між іншим, такий дохід цілком реальний, але, як і в будь-якому іншому справі, тут потрібен особливий підхід і, звичайно ж, час:

 1. Перш за все потрібно пройти реєстрацію відразу на декількох сайтах і розмістити там свої фотографії. Можливо, що з десяти розміщених знімків конкретний фотобанк схвалить лише один. У той час як інші стоки дозволять опублікувати все. Траплялося, що на одному сайті автор отримував відмову в продажу своєї роботи, а на інших ресурсах те ж саме фото користувалося величезною популярністю. Для початку достатньо зареєструватися на 5-6 сайтах.
 2. Мало розмістити авторський знімок, його ще потрібно правильно назвати і прописати мета-теги. Адже в кожному розділі міститься величезна кількість фотографій. А тому замовнику зручніше і простіше скористатися пошуком по темі, а після вибрати найбільш підходящі варіанти з представлених. Будь-яке зображення, яким би чудовим воно не виявилося, без правильного опису приречене загубитися серед собі подібних.
 3. Щоб фотознімки користувалися попитом, необхідно працювати з популярними і затребуваними темами (автомобілі, спорт, бізнес, діти, туризм).
 4. Важливо постійно нарощувати базу знімків. Адже робити ставку на 10-30 фотографій дуже нерозумно. Краще регулярно публікувати свіжі знімки. Може бути й таке, що ті роботи, які, на перший погляд, здаються кращими, будуть користуватися меншим попитом, ніж ті, що простіше.
 5. Обов’язкова умова — якість фотографій. Перед розміщенням все знімки краще редагувати в програмі Photoshop.

Збережіть статтю в 2 кліка:

Заробляти на продажі фотографій в інтернеті під силу кожному, особливо якщо це заняття приносить задоволення (зрозуміло, мова йде не про продаж, а про сам процес створення знімків). Адже це здорово, коли улюблена справа приносить додатковий прибуток, а іноді стає основним і дуже хорошим джерелом доходу.

Ссылка на основную публикацию