Флай леді на російський лад, прибирання без проблем і турбот

Система флай леді дуже популярна, зародилася вона в Америці в 1999 році, а кілька років по тому перекочувала до слов’ян і стала називатися система флай леді на російський лад.

Але як відомо життя сучасної російської жінки відрізняється від жінок інших країн. Система, яка благополучно зарекомендувала себе на заході, зовсім не підходить для нашого регіону.

Доводиться цю відому систему збирання та ведення домашнього господарства, яку придумала Мерлі Сіллі, адаптувати під нас слов’янських жінок, які днями пропадають на роботі, ввечері, втомлені вдаються додому, вдома на них чекає маса щоденних рутинних занять.

А хочеться не просто бути машинкою для прибирання і заробітку грошей, хочеться бути жінкою.

Така система трохи змінилася, адаптувалася під своїх російських прихильниць, стала називатися система флай леді на російський лад.

Давайте розберемося спочатку в самій системі флай леді, чому її потрібно адаптувати на російський лад, що саме не підходить нам.

Основні принципи системи літаючих домогосподарок це:

  1. Вранці встати, привести себе в порядок, вмитися, зробити зачіску, одягнутися зручно, красиво. Красиво значить чисто і акуратно, а не доставити з шафи краще вечірнє плаття, туфлі, до речі про взуття, у нас буде наступний пункт. З цим пунктом я цілком згодна і міняти б тут нічого не стала
  2. Ну, а ось на рахунок взуття, ось тут я взагалі не згодна, як і багато моїх співвітчизниць. У книзі було сказано, що потрібно одягнути зручне взуття зі шнурками, що б не було спокуси прилягти, і було зручно виконувати роботу по дому. От скажіть мені будь ласка, хто з вас носить таке взуття по дому. Я наприклад ходжу босоніж. У рідкісних випадках одягаю кімнатні тапочки, так що цей пункт взагалі можна опустити, а хто вже хоче слідувати вченням Мерлі Сіллі, тим я пропоную купити нові і красиві кімнатні тапочки, або якісь незвичайні шкарпетки.
  3. Розділити будинок на зони і кожній зоні приділяти 1 тиждень, кожен день витрачати для прибирання зони по 15 хвилин. Ну це нам зовсім не підходить. Підемо далі.
  4. Займатися домашніми справами, коли нікого немає вдома. Ось було б здорово, якби наша російська флай залишалася б на цілий день сама вдома, БЕЗ НІКОГО, то і система б їй зовсім би не знадобилася. Вона б і так все встигла. У нас ситуація зовсім інша. Наша леді прийшла втомлена додому після важкого важкого дня, і притягла зі школи або садочка двох дітей, не встигла відкрити двері, поставити вечерю на плиту як вдається чоловік з роботи …. Яке самотність? Шум гам, капризи кожного. Так що це теж нам не підходить.

У книзі багато подібного не подібностей з нами, я привела лише деякі з них, тому багато жінок навіть не хочуть її дочитувати до кінця, а тим більше щось робити за цією системою, потім що, в такому світлі вона викликає не довіру, а місцями виглядає як мінімум смішно. Але не варто засмучуватися, зараз ми з вами розберемося, навіть перешикуємо цю систему флай леді на російський лад.

Флай леді по-російськи

Щоб систему флай леді, переробити на російський лад, нам потрібно розібратися. Для прикладу візьмемо звичайну сім’ю з чотирьох осіб: мама, тато і двоє діток, родина проживає у невеличкій квартирі, мама працює з 8 до 17, тато так само працює кожен день, трохи довше, ніж мама.

Коли мама приходить додому вона починає готувати їсти, після вечері миє посуд і все … її сили вичерпалися, а вдома ще купа всього що треба зробити. Коли приходять вихідні, всі домашні клопоти увалюються на бідну господиню, а потім знову понеділок, знову робота і так по замкнутому колу.

Тому, систему флай леді, переробляємо її на російський лад і тим самим робимо життя кращим, будинок чистіше, себе і свою сім’ю щасливішою, звільняємо купу часу для себе і своєї сім’ї, вихідні повністю від домашніх справ. У підсумку в нас з’являється купа часу для сім’ї та улюблених занять.

Тут ми поверхнево розглянемо основні принципи системи флай леді на руський лад.

Більш докладно про систему флай леді, ви дізнаєтеся, якщо підпишетеся на розсилку або будете стежити за свіжими статтями на цьому сайті.

Отже, перше, що нам потрібно зробити, це прибрати зі свого життя стереотип робити генеральне прибирання по вихідним. Все вистачить, складаємо план прибирання на кожен день і 5 днів в тиждень робимо по чуть-чуть, а у вихідні відпочиваємо і проводимо час з сім’єю.

План прибирання:

  1. Розділити будинок на 5 зон, як це зробити зручніше буде розглянуто в наступній статті.
  2. Скласти завдання на кожен для кожної зони. Не шукайте приклади завдань на жіночих сайтах, форумах, зробіть свій. Просто візьміть аркуш паперу, ручку, зайдіть в обрану зону (кімнату), перепишіть все що потрібно там зробити зараз або найближчим часом. дуже добре якщо ви з першого дня почнете вести контрольний журнал флай леді, шаблон можна подивитися тут.
  3. Прикиньте скільки часу вам потрібно для кожного завдання.
  4. Розподіліть зони по днях тижня, при цьому враховуйте свою завантаженість в ці дні, інтереси членів сім. Наприклад, їли ваш чоловік по четвергах в залі дивиться футбол або якусь передачу, то не ставте зал саме на четвер, щоб не заважати коханому. У цій кімнаті можна спокійно прибрати в якийсь інший день, а в четвер запланувати, наприклад, прибирання кухні.
  5. Щоранку або вечір на ваш вибір прибираємо гарячі точки. Це там де зазвичай скупчується багато всякого дрібного мотлоху (журнальний столик, кухонний стіл, тумбочка в передпокої). На це йде зовсім мало часу, але після збирання таких зон будинок виглядає гараздо чистіше.

Ось так маленькими кроками ми адаптували систему флай леді для нас на російський лад.

Я думаю все просто. Так само потрібно буде ще приділити час, що б викинути весь непотріб зі свого будинку, тоді дихати стане легше. Головне спочатку не перестарайтеся, робіть все поступово. Так як у мене є досвід скажу, що якщо у вас не вийде згуртується, з системою флай леді на російський лад з першої спроби, не закидати її, засмутяться так само не варто. Починайте все спочатку, ви не помітите як в короткий час ви будете робити все на автоматі, ваш будинок стане чистіше, затишніше, світліше.

Ссылка на основную публикацию