Фен шуй квартири — як визначити зони, важливі моменти

Правильно організований фен шуй квартири — це ціла філософія. За давнім східним вченням, енергія, яка циркулює по кімнатах, прямим чином впливає на життя людини. Тому, змінюючи простір, ви можете кардинально змінити все, що відбувається навколо вас.

Фен шуй квартири: важливі моменти

Згідно з китайським вченням фен-шуй, весь простір житла поділяється на зони, кожна з яких відповідає за певні сфери життя людини. У кожному секторі свої правила організації простору і своя енергія, що підкоряється силам чотирьох стихій.

Щоб створити в будинку або квартирі сприятливу енергетичну обстановку, важливо дотримуватися таких правил:

 1. Кожна річ повинна зберігатися на своєму місці. Необхідно постійно підтримувати порядок, вчасно протирати пил, мити підлогу і посуд. Бруд і безлад перешкоджають вільній течії енергетичних потоків і притягують негатив в життя людини.
 2. Не можна зберігати вдома зіпсувалися і зламані речі, які вже неможливо використовувати. Тому регулярно «расхламляйтейтесь» — викидайте все непотрібне і що відслужило свій термін на смітник.
 3. Дуже важливо, щоб в будинку було достатньо світла. Тому, перед тим, як вибрати квартиру перед покупкою, переглядайте сонячні варіанти. Штучне освітлення теж має бути досить яскравим. Чим темніше в будинку, тим більше в ньому негативної енергії.
 4. Регулярно оновлюйте ремонт: тріщини на стінах, брудний стелю і відклеїлися шпалери також створюють перешкоди для вільного руху позитивної енергії.
 5. Віконні і дверні отвори не можна захаращувати. Не можна зберігати речі на підвіконнях, ставити перед входом в кімнати великогабаритну меблі.
 6. За правилами фен-шуй двері в санвузол повинна відкриватися назовні, а всі інші — всередину кімнат.
 7. Простір над ліжком має бути порожнім: не потрібно вішати світильники і декорації, прикріплюючи їх до стелі.
 8. Не рекомендується у великих будинках залишати кімнати порожніми, необжиті. Кожне з приміщень повинно використовуватися за призначенням, щоб енергія в них не застоювалася.

Якщо дотримуватися цих простих правил, обстановка в будинку завжди буде благополучною, а домочадці будуть почувати себе спокійно. Зменшаться конфлікти, припиняться сварки. Житло перетвориться в потужне джерело енергії і достатку для всієї родини.

Як визначити зони фен-шуй в квартирі

До того, як ви почнете облаштовувати простір в будинку, потрібно розділити його на зони. Це роблять за допомогою квадрата Багуа і компаса.

Вам потрібно показати на схемі квартири всі сторони світу, а також відзначити центр. Сектори наступні:

 1. Південний схід — це зона багатства. За матеріальне благополуччя відповідає енергія води, тому в даному секторі потрібно оформляти інтер’єр в «водному стилі». Колірна гамма — відтінки синього, картини — із зображенням морських пейзажів. Для декорацій годяться кімнатні фонтани, акваріуми і грошові східні талісмани.
 2. Південь — зона слави і популярності. У ній можна розміщувати всі нагороди, грамоти, медалі та будь-які інші предмети, що підтверджують ваші досягнення, заслуги. Правильно організований простір в цій зоні допомагає отримати визнання оточуючих, поліпшити репутацію і підвищити свій авторитет.
 3. Південний захід — сектор любові. Його наповнюють парними предметами: фігурками тварин, птахів, янголят. Важливо, щоб їх було парне кількість. Також сюди ставлять червоні ароматичні свічки, прикрашають стіни картинами з зображеннями сімейних пар, щасливих закоханих.
 4. Захід — ідеальне місце для дитячої. Тут сконцентрована енергія, яка відповідає за розвиток, розкриття творчого потенціалу та інтелектуальних здібностей.
 5. Північ — зона роботи і кар’єри. Тут теж панує водна стихія, тому даний сектор можна оформляти так само, як і зону багатства.
 6. Північний схід — зона мудрості. Ідеальне простір для організації робочого місця, кабінету, бібліотеки. Тут можна зберігати книги, конспекти, навчальні матеріали.
 7. Схід — зона сім’ї. Щоб енергія цього сектора була «живою» в ній повинні знаходитися кімнатні рослини, картини з квітковими натюрмортами. Можна прикрасити стіни фотографіями родичів, дітей, домочадців, домашніх тварин.

Подивіться відео про те, як розділити приміщення на зони по фен-шуй:

кухня

Кухня — це місце, де панує яскрава і жива стихія Вогню. Це приміщення символізує домашнє вогнище. Якщо правильно облаштувати інтер’єр, то приготована їжа буде не тільки живити домочадців, а й наповнювати їх світлою, активною енергією досягнень і успіху.

Тут доречні будь-які символи вогненної енергії: яскраві насичені відтінки червоного, сімейні фото з посиденьками біля багаття, картини із зображенням сонця, що сходить.

Також посилять вогняну енергію декорації з натуральних матеріалів: дерева, глини. Бажано, щоб кухонний гарнітур не була пластиковим, а дерев’яним. Металеві ж предмети потрібно зберігати в закритому доступі.

спальня

Ще одне важливе місце в будинку, яке наповнене енергією любові. Щоб не було проблем в особистому житті і самотності, потрібно дотримуватися правил фен-шуй при організації простору.

Бажано, щоб ліжко було двоспальним, а навколо неї знаходилося досить вільного простору. Ноги сплячої людини не повинні дивитися в дверний отвір, а над узголів’ям спального місця можна повісити ловця снів.

вітальня

Під вітальню потрібно відвести найбільшу кімнату в будинку. Тут необхідно створити яскраве освітлення. У центр стелі повісьте велику люстру або світильник зі скла. Меблі краще вибирати з плавними, округлими, м’якими обрисами.

У вітальні повинне бути багато живих квітів. Їх ставлять в зони з «неживої» енергетикою — поруч з побутовими приладами і електронікою (телевізором, музичною системою і так далі).

Ссылка на основную публикацию