Евродрова — виробництво, обладнання, ціна

Не секрет, що велика частина вирубаних дерев Росії йде на відходи. В середньому 35% обробленої деревини — це тирса. Як показала практика, використовувати їх для обігріву невигідно — вони швидко згорають, так і не виділяючи достатньої кількості тепла. Але сучасні технології і обладнання дають можливість спресовувати тирса, формуючи деревні гранули, які сьогодні називають Евродрова.

Завдяки наявності отвори всередині такого брикету, він горить без виділення диму, шкідливих випарів, неприємних запахів. Гранули відмінні в плані пожежної безпеки, так як при згорянні або іскор, їх використовують для котлів, камінів, печей.

Особливості виробництва евродров

Евродрова виготовляють з відходів деревообробних підприємств — гілок, тирси, кори, стружки. Існують компанії, для яких такі відходи вимагають додаткових витрат на утилізацію. До них відносяться меблеві фабрики, столярно-будівельні компанії, фірми по первинній обробці деревини. При організації бізнесу по виробництву евродров з метою економії витрат на сировину можна домовитися з такими компаніями і отримувати відходи деревини безкоштовно, вивозячи їх на своєму транспорті.

Етапи виробництва евродров:

 1. подрібнення гілок, соломи, тирси до нормативного розміру;
 2. просушування сировинного матеріалу;
 3. пресування під високим тиском методом екструзії в брикети заданої форми;
 4. просушування готових виробів за допомогою спеціального обладнання.

Порада: в процесі виробництва евродров абсолютно не важлива порода дерева.

Для отримання якісної продукції європейського рівня і досягнення оптимальної ефективності використовуваного обладнання необхідно враховувати деякі тонкощі:

 • бажано не перемішувати тирсу і стружку;
 • фракція деревини повинна бути не більше 3 міліметрів;
 • для одного циклу виробництва бажано не змішувати різні породи дерев;
 • при виготовленні брикетів рівень вологості в приміщенні не повинен перевищувати 15%;
 • досягти найвищої продуктивності можна за рахунок використання твердих порід деревини.

Готова продукція є брикет у вигляді циліндра довжиною 0,2-0,3 метра і діаметром від 0,1 метра. Реалізують евродрова упаковками по 12 штук в кожній, перевозять на піддоні по 96 пачок. Вага такого піддону складає приблизно тонну. Віддача тепла брикету така ж, як у кам’яного вугілля. При цьому зола безпечна, її можна використовувати як добриво.

Застосовуються евродрова для обігріву будівель різного призначення — домогосподарства, промислові підприємства, птахофабрики, консервні заводи. Якщо даний бізнес здається вам нерентабельним, дізнайтеся про виробництво паливних брикетів.

Устаткування для виробництва евродров

Лінія з виробництва евродров призначена для переробки відходів лісозаготівельних і деревообробних підприємств. Вона складається з наступного обладнання:

 • Рубильная машина. Устаткування, яке необхідно для подрібнення великих деталей. Складається з приймального отвору, куди надходить деревина, потім прямує в зону подрібнення, де по всьому периметру розташовані зубчасті вальці і ножі, які виконують калібрування матеріалу. Після обробки виходять тріски розміром 10-35 міліметрів.
 • Теплогенератор. Устаткування для сушіння сировинного матеріалу повітрям.
 • Брикетуюча машина. Устаткування для пресування роздроблених і просушених відходів в брикети. Матеріал через фільєру під тиском видавлюється і нарізається на брикети заданої довжини. Після цього готовий виріб поміщається на склад. Зберігати евродрова потрібно в герметичній упаковці в закритому приміщенні.

Особливості організації бізнесу

Попит на евродрова постійно зростає — як в європейських країнах, так і в Росії. Така тенденція обумовлена ??економічністю, безпекою, зручністю транспортування і зберігання. Процес організації бізнесу має свої тонкощі і підводні камені.

Фінансовий план

Виробництво евродров при правильній організації та вірної стратегії розвитку може дати високий дохід підприємцю, але і витрати на старті будуть великі (як і при виробництві газобетонних блоків). Розглянемо приблизний бізнес-план.

Початкові витрати:

 • покупка лінії по виробництву евродров — 5 млн. руб .;
 • перевезення і монтаж обладнання — 500 тис. руб .;
 • покупка дизельного навантажувача — 800 тис. руб .;
 • сировинна база — 500 тис. руб .;
 • інші платежі — 200 тис. руб.

Щомісячні витрати:

 • оренда виробничої площі і складу — 75 тис. руб .;
 • фонд заробітної плати — 300 тис. руб .;
 • податкові платежі — 50 тис. руб .;
 • адміністративні витрати — 35 тис. руб .;
 • інші витрати — від 50 тис. руб.

Якщо ціна евродров складе 7500 рублів за тонну, при реалізації 150 тонн компанія отримає дохід розміром 1,125 млн. Руб. Чистий дохід складе 640 тис. Руб. У такому випадку період окупності не перевищить року — це менше, ніж при відкритті заводу з переробки макулатури в Росії.

Ринок збуту та шляхи реалізації

Велика частина паливних брикетів, виготовлених в Росії, експортується в країни Євросоюзу. Але після зростання цін на енергоресурси починає збільшуватися внутрішній попит. Евродрова купують власники заміських ділянок і котеджів для опалення камінів і котлів. Також вони актуальні для промислових підприємств, птахофабрик і ін. Їх застосування може бути самостійним або через систему централізованого опалення (за допомогою котельні).

Шляхи реалізації евродров:

 • в інтернеті;
 • співпраця з будівельними магазинами;
 • укладення договору з супермаркетами, торговими мережами;
 • експорт в країни СНД і ЄС.

Збережіть статтю в 2 кліка:

Виробництво паливних брикетів — перспективне і прибуткова справа. Ідея актуальна для тих, хто не знає, як заробити в кризу. Витративши чималі інвестиції, можна протягом року окупити витрати і вийти на точку беззбитковості. В успішності організації велику роль відіграє укладання контрактів з торговими мережами, вихід на міжнародний ринок.

Ссылка на основную публикацию