Ерозійний гастрит: симптоми і лікування — у дорослих: жінок і чоловіків

Одним з поширених захворювань, на сьогоднішній день є гастрит. Кожна його різновид за своїм негативно відбивається на роботі шлунка. Серед них є і ерозивнийгастрит. Його руйнівна дія проявляється на слизової оболонки шлунка. Повільно, але впевнено, це захворювання, поглинаючи все більшу площу оболонки шлунка, згодом дає про себе знати яскраво проявляються симптомами гастриту.

Різновиди і причини появи хвороби

Ерозивнийгастрит за течією хвороби розділяється на кілька видів:

  • Гострий гастрит;
  • геморагічний;
  • антральний;
  • Рефлюкс — гастрит.

Поява гострого гастриту відрізняється високою швидкістю поширення захворювання по поверхні слизової шлунка. Цей різновид захворювання є найважчою і рідкісною. Найчастіше вона виявляється у пацієнтів ненавмисно або навмисно вжив всередину отрута, хімікат або концентровану кислоту. Також на присутність цього захворювання часто вказує блювота, що має в своєму складі елементи крові і баріться стілець. Для підтвердження цього діагнозу, пацієнт проходить ендоскопічне обстеження.

Ерозивнийгастрит найчастіше з’являється у людей, активно вживають нестероїдні препарати, які зазнали вірусної інфекції. Також ураження слизової ерозивні гастритом є частим захворюванням і у людей, страждаючих хворобою Крона. В інших випадках виявлене це захворювання має діагноз ідеопатіческій ерозивнийгастрит. Зазвичай це захворювання проявляється рідкісною нудотою. Саме з цієї причини, зазвичай це захворювання діагностується лише при виявленні кровотечі в шлунково — кишковому тракті.

Ерозивний антральний гастрит у більшості випадків вражає нижню частину шлунка. Він відноситься до одних з найбільш поширених видів ерозивного гастриту, причиною тому є Helicobacter pylori. Поширюючись в основному в нижній частині шлунка, вона провокує одночасно і збільшення ерозивного антрального гастриту.

Ерозивний рефлюкс гастрит, вважається найскладнішим захворюванням. Він глибоко вражає стінки шлунка, утворюючи на його поверхні виразки різного діаметру. Під час процесу рубцювання виразок канал стравоходу піддається звуження, після чого він вже не повертається до свого початкового стану.

Симптоми ерозивного гастриту

У більшості випадків перші ознаки даного захворювання не приваблюють до себе особливої ??уваги. Здуття живота, запор, відрижка з присмаком кислоти і навіть пронос, можуть вказувати на початок розвитку ерозивного гастриту. У багатьох випадках, діагностування захворювання відбувається тільки під час його загострення, коли поверхня шлунка починає покриватися більше серйозними пошкодженнями. Тільки при появі сильних больових відчуттів в області шлунка людина вирішується звернутися за допомогою до лікаря.

Єдиною різновидом цієї хвороби, що відрізняється яскравою симптоматикою є гострий ерозивний гастрит. Крім періодичної печії, нудоти і відчуття тяжкості в області шлунка після прийняття їжі, він може проявитися і більш серйозними симптомами у вигляді блювоти з кров’яними елементами і нестабільним стільцем, також з наявністю крові. Всі симптоми при цьому захворюванні можуть з’явитися в будь-який момент, абсолютно несподівано. Тому, пропустити появу гострого ерозивного гастриту ніяк не вийде.

методи лікування

Під час першого етапу лікування відбувається усунення причини провокують появу захворювання.

Якщо у вигляді основної причини появи гастриту буде виявлена ??бактерія Хелікобактер пілорі, то уникнути застосування в лікуванні захворювання антибіотиків неможливо.

Незважаючи на те, що антибіотики негативно впливають на імунну систему організму людини, переривати лікування з їх застосуванням не рекомендується. Бактерії Хелікобактер при найменшій можливості почнуть знову активно розмножуватися, тим самим провокуючи повторна поява захворювання. У цьому випадку хвороба може перейти в хронічну форму.

Після усунення причини появи хвороби, настає наступний етап лікування — відновлення рівня вироблення шлункового соку. Всі уражені захворюванням ділянки слизової шлунка, необхідно максимально захищати від найменшого впливу на них шлункового соку. У дуже складних випадках застосовуються для цього деякі коректувальні методи, які надають певний вплив на хімічний склад шлункового соку. Зазвичай в таких випадках застосовуються препарати, які відносяться до групи антацидних, що знижують рівень кислотності. Від впливу цих препаратів шлунковий сік втрачає свої якості. Для поліпшення травлення лікар виписує препарати, які посилюють секреторні функції.

На останньому етапі лікування хвороби відбувається процес регенерації поверхні слизової шлунка. Застосовувані для цієї мети препарати збільшують надходження кисню в пошкоджені ділянки слизової, тим самим провокуючи прискорення з регенерації.

Правильне харчування прискорює процес одужання

Під час лікування гастриту не варто забувати і про харчування. Кращим помічником тут буде спеціальна дієта, що складається в основному з перших страв. Обов’язково необхідно виключити смажені, солодкі, солоні, копчені і мариновані продукти.

Не рекомендується під час лікування вживати також міцний чай, газовані напої і алкоголь. Незважаючи на всю корисність натуральних соків, при лікуванні гастриту, вони категорично протипоказані.

Весь раціон на момент лікування повинен бути легко засвоюваним шлунком. Зазвичай використовуються легкі супчики, що складаються з м’яса і овочів. З каш підходять геркулесовая, гречана, перлова. Також для хворого буде корисно і картопляне пюре, тільки без масла. Без обмежень можуть вживатися будь-які кисломолочні продукти, єдина вимога, це мінімальний відсоток в них вмісту кислоти. Також з меню доведеться виключити і молоко, так як воно провокує збільшення газоутворення.

Для підтримки в організмі потрібний рівень білка, можна вживати відварну рибу і яйця. Особливо корисно буде для шлунка сире яйце, особливо перед початком вживання обіду. Яйце робить позитивний вплив на слизову шлунка, щільно огортаючи її, він перешкоджає будь-якому негативному впливу інших продуктів.

Але не тільки раціон важливий під час лікування гастриту, що не менше вплив на ефективність боротьби із захворюванням надає, і частота прийому їжі. Вживати їжу бажано малими порціями, прийом їжі рекомендується здійснювати не більше 5 раз в день. Пережовування їжі необхідно виконувати більш ретельно, так як будь-який великий шматочок їжі може завдати додаткову травму слизової шлунка.

Ссылка на основную публикацию