Доплер УЗД при вагітності

Ультразвукове дослідження — це обов’язкова процедура, яку повинна пройти кожна жінка під час вагітності. На УЗД виявляють можливі патології плоду, крім того дивляться його розвиток, стан.

Доплер, або як його ще називають допплерометрия — це додатковий метод УЗД, який оцінює плацентарний кровообіг. Як правило, такий вид ультразвукового дослідження лікар призначає на останніх термінах вагітності і при виявленні будь-якої проблеми негайно починає лікування. Це допомагає врятувати життя, як малюкові, так і його мамі.

Як працює доплер УЗД?

Доплер працює точно так само, як і звичайний апарат УЗД. Однак робиться такий вид УЗД не так часто і зазвичай на останніх термінах.

Основні відмінності УЗД від доплер УЗД полягають в тому, що доплер УЗД може:

 1. Прослуховувати серцебиття плода;
 2. Провести перевірку серця плоду і визначити здорово воно;
 3. Виявити гіпоксію плода на ранніх стадіях;
 4. Побачити, як забезпечуються судини кров’ю.

Види доплер УЗД

Даний вид УЗД може проводитися в дуплексному режимі і триплексному.

При дуплексному режимі детально вивчають сам посудину, його анатомію, кровотік. Тріплексний додає дослідження кольорове зображення. Це дозволяє оцінити ще й прохідність судини. Триплексне дослідження є більш точним.

Як робиться УЗД з доплером під час вагітності

Доплер УЗД і зазвичай УЗД робляться абсолютно однаково. Ви можете навіть не помітити, що вам робили УЗД з доплером, так як всі сучасні апарати вже оснащені цією функцією, тому процес УЗД не доставить вам клопоту.

Однак дії доктора будуть дещо відрізнятися при УЗД з доплером. Для початку лікар на звичайному апараті УЗД дивиться стан матки у жінки, виміряють розміри плода, дивиться його положення, потім знаходить посудину, який його найбільш зацікавив і він хоче розглянути його докладніше, і включає функцію доплерографія. Після чого на екрані можна спостерігати картинку, яка покаже кровотік, а пізніше видасть результат УЗД.

КОМУ і КОЛИ призначають УЗД з доплером.

УЗД з доплером, найчастіше, призначають на більш пізніх термінах, а саме в третьому триместрі і при виявленні будь-яких відхилень можуть направити на УЗД повторно через певний час.

Рекомендується обов’язково проходити дане обстеження:

 • При багатоплідній вагітності
 • При наявності «резус конфлікту»
 • При порушенні згортання крові у жінки
 • при гестозі
 • При проблемах з нирками
 • Якщо погані результати аналізів
 • при гіпертонії
 • При наявності патологій під час попередньої вагітності
 • При цукровому діабеті

Чи шкідливо робити УЗД з доплером при вагітності?

Ультразвукове дослідження з доплером не несе ніякої шкоди як майбутній мамі, так і її майбутній дитині. Цей вид дослідження навпаки дуже навіть корисний, так як його результати можуть допомогти запобігти різним захворюванням. Завдяки своєчасному втручанню лікарів і призначеного лікування плід буде розвиватися, рости і відповідати всім стандартам.

Дослідження при вагітності: УЗД, КТГ, тест ворушіння плода, доплер і ін. (Відео)

Ссылка на основную публикацию