Дюфастон при кісті яєчника: як приймати для лікування

Лікарі рекомендують приймати Дюфастон при кісті яєчника. На сьогоднішній момент кіста яєчника є найпоширенішим захворюванням серед жіночого населення. З цією проблемою стикаються жінки репродуктивного віку — від 21 року до 55 років. Кіста яєчника — це заповнений рідиною або кров’яними домішками новоутворення, яке утворюється на одному або відразу двох яєчниках.

1 Медичні показання

Анатомічно вона собою являє тонкостенную порожнину у вигляді мішечка, розташовану всередині або на поверхні самого яєчника. Кіста є доброякісним новоутворенням. У медицині виділяють декілька видів кіст в залежності від причини її виникнення, найпоширеніша — це фолікулярна кіста. Її розміри можуть бути абсолютно різними, зазвичай від 2,5 до 10-15 см.

пропонуємо Вам ознайомитися

 • Ефективність «Дюфастона» при затримці місячних
 • Як правильно скасувати застосування препарату дюфастон при вагітності
 • До або після їжі слід приймати Дюфастон?
 • Ефективний засіб, яке допоможе жінці завагітніти!

Фолікулярна кіста з’являється внаслідок того, що у дозрілої яйцеклітини немає можливості покинути фолікул, який розташовується в яєчнику. Цей фолікул починає заповнюватися рідиною, внаслідок чого починає розтягуватися. Через це і утворюється кіста. Ця проблема найбільш гостро виникає під час овуляції. Найчастіше кісти утворюються через гормонального зміни в організмі жінки.

Як здійснюється лікування Дюфастоном? Є кісти, від яких позбутися можна тільки за допомогою хірургічного втручання, але є і такі, які лікуються лікарськими препаратами. Найпоширенішим і ефективним препаратом при лікуванні фолікулярної кісти є Дюфастон. Серед гінекологів він користується найбільшою популярністю. При призначенні комплексного лікування він дає непогані результати. Але призначати його самостійно категорично не можна, тому що лікування залежить від виду та розміру кісти.

Дюфастон — це свого роду заміна жіночого гормону — прогестерону, збільшення якого веде до руйнування утворилася кісти і її зникнення. Він є гормональним препаратом, заповнює бракуючий гормон, дуже часто фолікулярна кіста виникає через гормонального збою в організмі жінки.

2 Загальні інструкції

Прийом Дюфастона веде до того, що збільшення оболонки кісти йде на спад, зменшує її в розмірах. Дюфастон — це пероральний засіб, що надає благотворну дію на стінки матки. Його прийом сприяє відновленню менструального циклу, допомагає уникнути оперативного втручання.

Навіть після проведення операції лікарі призначають пацієнтам Дюфастон з метою профілактики. Його можна використовувати під час вагітності, але строго під наглядом лікаря.

Дюфастон при фолікулярній кісті слід використовувати тільки після призначення лікаря, котрий окреслив дозування і термін лікування. Зазвичай термін лікування залежить від характеру захворювання.

Як правило, зазвичай лікарі призначають приймати Дюфастон по 10-20 мг на добу. Якщо ж доза становить 30 мг на добу, то цей прийом необхідно розділити на 3 рази на день. Препарат приймають всередину, для кращої прохідності таблетку треба запити великою кількістю рідини. Лікування призначають з 11 по 25 день менструального циклу. Прийом Дюфастона зазвичай становить не менше 5-6 циклів, це все залежить від ситуації.

Лікування фолікулярної кісти — досить тривалий процес, але якщо він заходить за норми лікування, встановлені лікарем, то необхідно призначати інший вид терапії, щоб уникнути несприятливих наслідків.

3 Протипоказання і побічні дії

При консервативному лікуванні Дюфастон є безпечним лікарським препаратом. Однак, як і будь-які лікарські засоби, він має свої протипоказання.

До них відносяться:

 • грудне годування;
 • не рекомендується застосовувати жінкам, що страждають синдромами Ротора і Дубина-Джонсона;
 • патології печінки;
 • ниркова дисфункція;
 • наявність злоякісних пухлин;
 • індивідуальна непереносимість дидрогестерона;
 • підвищене згортання крові.

На сьогоднішній момент Дюфастон має в своєму складі такі компоненти, які виключають появу побічних ефектів. Так як Дюфастон — це гормональний препарат, то він може все-таки проявити деякі побічні реакції. Перш ніж починати лікування, бажано ознайомитися з інструкцією із застосування. Найпоширенішими побічними ефектами є:

 1. Головні болі, в тому числі може спостерігатися поява мігрені.
 2. Нудота. Може з’явитися дискомфорт в животі, викликає блювоту.
 3. З боку системи кровотворення може відзначатися гемолітична анемія, але це зустрічається дуже рідко.
 4. Можуть турбувати проривні маткові кровотечі (при збільшенні дози препарату їх можна усунути).
 5. З’являється чутливість в молочних залозах, яка завдає дискомфорт.
 6. Наявність алергічних реакцій на шкірі, які можуть супроводжуватися свербежем, почервонінням, ангионевротическим набряками, досить рідко периферичними набряками.
 7. Може з’явитися слабкість, нездужання, викликані збоєм в роботі печінки.
 8. Досить рідко, але все ж може з’явитися зміна лібідо.

Наявність хоча б одного побічного афекту говорить про те, що все-таки препарат слід застосовувати суворо під наглядом лікаря, самолікування в даному випадку може бути дуже небезпечним.

Так як Дюфастон — це гормональний лікарський препарат, то необхідно мати обережність при прийомі з іншими медикаментами, тому що це може викликати несприятливі наслідки, або, навпаки, деякі препарати можуть знизити ефективність Дюфастона. У таких випадках необхідне втручання з боку лікаря.

Під час прийому препарату рідко, але можуть з’явитися маткові кровотечі, які можна усунути, збільшивши дозування препарату, зазвичай після повишеніч дози Дюфастона ці кровотечі зникають.

Дюфастон не є засобом контрацепції, хоч і вважається пероральним гормональним препаратом. Його прийом не викликає збільшення маси тіла у жінок різних вікових категорій, тому можна не побоюватися цього.

Так як Дюфастон — це все-таки лікарський препарат, то вживання алкоголю під час його прийому небажано. Цей препарат є сильним гормональним засобом, яке впливає на печінку, а при вживанні алкоголю печінки доводиться працювати в посиленому режимі. Це може привести до дисфункції печінки.

Прийом Дюфастона рекомендується тільки після призначення лікарем. Самостійно призначати і відміняти його прийом небезпечно. Скасування Дюфастона проводиться під наглядом лікаря з поступовим зменшенням призначеної дозування.

Ссылка на основную публикацию