«Дюфастон»: як приймати при плануванні вагітності?

Гормони призначаються жінкам досить часто, особливо під час вагітності та при її плануванні. Наприклад, Дюфастон при плануванні вагітності виписується при недостатньому виробленні організмом прогестерону, що може призвести до викидня.

Якщо жінка вирішила незабаром стати матір’ю, то без консультацій фахівця не обійтися. Кожна представниця прекрасної половини людства звертається до гінеколога на різному терміні вагітності. Однак, якщо раптом з’явилися сумніви в тому, що з організмом все в порядку, потрібно відразу обстежитися.

Тільки після проведення аналізів фахівець поставить правильний діагноз і призначить лікування. Жінці бажано проходити обстеження ще на етапі планування вагітності. Це допоможе вилікувати можливі захворювання без ризику для майбутньої дитини.

Нерідко лікарі рекомендують майбутнім мамам застосовувати препарат Дюфастон. Це гормональне засіб, що сприяє кращому протіканню вагітності. Однак самостійно застосовувати його не варто, як і будь-яке інше ліки. Перед використанням Дюфастона необхідно ознайомитися з інструкцією, а також не забувати про можливі побічні ефекти.

1 Спектр лікувальної дії

Даний лікарський засіб являє собою гормон штучного походження. Це нове сучасне ліки, яке отримало масу позитивних відгуків від фахівців.

пропонуємо Вам ознайомитися

  • Як приймати Дюфастон щоб завагітніти
  • Як приймати препарат Дюфастон при вагітності на ранніх термінах
  • Чи є аналоги препарату «Дюфастон»?
  • Ефективний засіб, яке допоможе жінці завагітніти!

За своїми властивостями Дюфастон схожий з Утрожестаном, але походження гормонів дещо відрізняється. За своєю структурою препарат дуже нагадує природний гормон вагітності, іменований прогестероном.

При прийомі Дюфастона відбувається виборче вплив на маткові рецептори. Аналогічно діє на жіночий організм і природний гормон, але іноді його вироблення жовтим тілом недостатньо активна. Щоб уникнути загрози викидня і проблем з розвитком плоду, призначають замість попередньої гормональну терапію.

Деякі помилково вважають, що Дюфастон є протизаплідним препаратом. Однак, незважаючи на те, що він гормональний, від вагітності ліки не захистить. Його основна дія спрямована на зачаття і збереження дитини.

2 Особливості препарату

Даний засіб є безпечним для майбутньої дитини і матері. Воно не робить впливу на процес овуляції і згортання крові. Більш того, на відміну від багатьох подібних лікарських препаратів, Дюфастон не впливає на печінку і не розвиває вірільний синдром у матері або у малюка. До слова, останній побічний ефект нерідко зустрічається в інших гормональних ліках. В результаті цього змінюється тембр голосу і посилюється ріст волосся у матері і дитини.

Дюфастон рекомендують багато фахівців в області гінекології. За ті роки, що його призначають вагітним жінкам, він показав себе з позитивного боку. Ефективність Дюфастона при зачатті перевірена вже багатьма жінками.

Якщо тест показав довгоочікувані дві смужки, але при цьому жінка не відчуває себе погано, немає сенсу починати використовувати різні лікарські препарати. Інша справа, коли на даному етапі виявиться недостатнє вироблення прогестерону. Цей природний гормон вкрай необхідний для нормального розвитку плода, тому лікар повинен призначити замісну гормональну терапію. Найчастіше в якості основного препарату береться Дюфастон.

Часто Дюфастон для зачаття призначається в разі, коли організм не виробляє необхідну кількість гормону вагітності. Іншими словами, якщо жовте тіло не справляється зі своїм основним завданням, а саме з виробленням достатньої кількості прогестерону, потрібно приймати гормональні препарати. Нерідко Дюфастон не скасовують до третього триместру вагітності. На цьому етапі повністю формується плацента, яка починає виробляти потрібний гормон. Скасовувати прийом гормональних засобів необхідно вкрай обережно. В іншому випадку не виключений викидень або пологи раніше терміну.

3 Безпліддя і викидень

Подібні неприємності — не рідкість у наш час. Однак парам, які тривалий час не можуть зачати дитину, не варто впадати у відчай, оскільки в більшості випадків проблеми можна вирішити.

Найчастіше викидні на ранньому терміні вагітності і безпліддя відбуваються через лютеїнової недостатності. Приблизно половина всіх подібних випадків пов’язана з нестачею гормонів. Причина в тому, що жовте тіло не виконує своїх обов’язків, тобто виробляє занадто мало прогестерону. Це позначається на секреторній функції слизової оболонки матки.

У таких ситуаціях може врятувати Дюфастон. Приймати його потрібно довго і правильно. Якщо все дуже запущено, лікарі призначають більш шести циклів, наступних один за іншим. Таблетки необхідно пити і до, і під час вагітності, поки організм сам не почне виробляти потрібну кількість гормону.

При синдромі звичного викидня мають місце не тільки фізичні, але і психологічні чинники. Саме через постійний стрес і нервове напруження змінюється рівень гормонів. В результаті прогестерону недостатньо для нормального зачаття і закріплення плода в жіночому тілі.

В даному випадку теж допоможе Дюфастон. Щоб позбутися від подібної патології, необхідно починати застосування гормонального засобу до настання вагітності, щоб організм встиг підготуватися до зачаття.

З урахуванням того, що в 90 відсотках випадків причиною викиднів і передчасних пологів стає нестача в організмі прогестерону, прийом Дюфастона вкрай актуальне в першому триместрі вагітності. Він швидко і ефективно усуває прогестеронових недостатність.

Даний засіб буде дуже корисним і в тому випадку, якщо раніше у жінки спостерігалася завмерла вагітність. Вона виникає при нестачі гормонів. В результаті відбувається сильне гальмування розвитку плода, що призводить до його загибелі в утробі матері. Це дуже небезпечно для жінки, тому необхідно попередити можливі повторення подібної ситуації.

Якщо раніше мала місце завмерла вагітність, то Дюфастон потрібно починати приймати ще при плануванні нової спроби зачаття. Перед цим необхідно проконсультуватися з фахівцем.

4 Вплив на менструальний цикл

У здорової жінки дітородного віку при відсутності вагітності критичні дні повинні приходити кожен місяць. Збої менструального циклу допустимі, якщо вони незначні і непостійні.

Якщо при обстеженні лікар поставив діагноз «вторинна аменорея», при якій місячні відсутні більше півроку, необхідна тривала замісна гормональна терапія. Вона повинна поєднуватися з правильно підібраною дієтою та фізичними навантаженнями. Найчастіше в цьому випадку призначається Дюфастон. При правильному застосуванні препарату менструальний цикл починає відновлюватися, і овуляція відбувається щомісяця. Таким чином, можна позбутися від проблеми, яка раніше не дозволяла жінці завагітніти.

Дюфастон нерідко допомагає позбутися від кровотеч, які відбуваються в середині менструального циклу. Більш того, він досить ефективний при хворобливих місячних, оскільки позитивно впливає на стінки матки, розслаблюючи їх і знижуючи хворобливі відчуття в критичні дні. Однак, щоб домогтися подібного ефекту, необхідно приймати препарат досить довго і регулярно. Дуже важливо перед початком прийому ліків проконсультуватися з гінекологом, який зможе підібрати оптимальне дозування.

Якщо жінка приймала гормональні лікарські препарати, і сталася затримка місячних, саме час скористатися тестом. Побачивши дві смужки, деякі думають про те, що причиною їх появи могла стати не вагітність, а безпосередньо Дюфастон. Насправді це неможливо, оскільки ліки не робить впливу на результати тесту. Всі зміни, які відбуваються з причини прийому даного препарату, стосуються лише гормонального фону.

Вагітність визначається тестом при наявності в жіночому організмі ХГЧ, тобто лХГ. Він з’являється в тілі лише при наявності заплідненої яйцеклітини. Тому тільки в разі вагітності тест покаже дві чіткі смужки.

5 Дозування ліків і його недоліки

Як і у випадку з будь-яким іншим лікарським засобом, особливо гормональних, необхідно знати, як приймати Дюфастон, оскільки лише оптимальне дозування дасть потрібний ефект.

Схема лікування Дюфастоном і дозування визначаються лікарем після обстеження пацієнтки і проведення аналізів. Незважаючи на те, що дане гормональне засіб прекрасно показало себе за довгі роки існування, у нього є побічні ефекти, про які не можна забувати.

Деякі фахівці вважають Дюфастон відмінним засобом для гормональної замісної терапії. Однак тут не виключені побічні ефекти, які можуть виникнути під час прийому препарату. У деяких жінок виникають запори, застій сечі через пригнічення рухових функцій гладкої мускулатури в кишечнику.

У цьому немає нічого страшного, і подібне не є приводом до скасування ліки. Природний гормон вагітності прогестерон діє аналогічно, тому такі симптоми цілком природні.

Крім невеликих проблем зі стільцем Дюфастон може викликати алергічну реакцію. Не можна пити Дюфастон жінкам з індивідуальною непереносимістю препарату. Ліки необхідно приймати дуже обережно при наявності захворювань серцево-судинної системи, нирок, цукровому діабеті, мігрені і алергії.

Майбутніх мам часто хвилює питання про те, який вплив той чи інший препарат, призначений лікарем, може чинити на малюка. Що стосується Дюфастона, тут переживати нема про що, оскільки від нього не залежить розвиток малюка.

Під час виношування плоду пити Дюфастон в прописаної лікарем дозуванні абсолютно безпечно. Однак при годуванні грудьми його варто скасувати, бо надмірна кількість гормонів шкідливо для новонародженого.

6 Як скасувати прийом препарату

Як вже говорилося раніше, прийом Дюфастона не можна переривати дуже різко. Не допускається в один момент взяти і відмовитися від використання штучного гормону вагітності. Рекомендується щодоби знижувати дозування на половину таблетки.

Скасування прийому Дюфастона можлива виключно за призначенням лікаря. Підставою для цього повинні послужити хороші результати аналізів. Схема скасування ліки індивідуальна і залежить від конкретного випадку і стану організму жінки. Різке припинення використання Дюфастона може закінчитися вагінальним кровотечею або викиднем.

7 Різниця між Дюфастоном і Утрожестаном

Ці два гормональні препарати діють на жіночий організм однаково. Різниця лише в тому, що перший є синтетичним засобом, а другий — природним. Обидва засоби дуже ефективні при недостатньому виробленні прогестерону природним шляхом. Дюфастон випускається виключно в таблетках, а Утрожестан можна придбати у вигляді вагінальних свічок.

При лікуванні засобами, які заміняють прогестерон, не можна приймати лікарські препарати, що містять естроген. Це зведе весь позитивний ефект до нуля.

Дюфастон не можна назвати панацеєю від усіх хвороб, але він дав величезній кількості жінок велике щастя — можливість стати матір’ю.

Ссылка на основную публикацию