Дитячі сварки

Дитина знову посварився з друзями? На цей раз йому образили і він прийшов додому з зіпсованим настроєм або навіть зі сльозами? Знову вихователька незадоволена його поведінкою? Природно, що будь-якому батькові це може вибити з колії, адже кожен хоче для своєї дитини найкращого. Скільки ж можна нервувати і не знати як же вирішити всі ці та подібні до цього питання. У психологів є відповіді на такі питання і вони готові допомогти недосвідченим батькам розібратися в кризових ситуаціях в житті своїх дітей.

Дитина і суспільство

У будь-якому віці, в будь-якому життєвому етапі кожна людина і дорослий, і дитина зустрічається з проблемами пов’язані з навколишнім середовищем. На жаль зустрічі з такими труднощами починаються ще з раннього дитинства, з дитячого садка. Коли дитина починає ходити в дитячий сад і зустрічає в групі багато однолітків, які так відрізняються від себе і один від одного. Часто виникає запитання, а в силі дитина самостійно вирішити питання і суперечки виникли з однолітками. Відповідь тут очевидний, звичайно ж не може. Адже часто дитині не вистачає не досвіду, чи не вміння вирішити конфлікти і в цьому йому може допомогти тільки батьки. А для цього дуже важливо, щоб батьки знали етапи розвитку дітей і знали чого очікувати від кожного етапу і як допомогти дитини в кожному окремому етапі.

Дитячий садок

Приблизно в 3 роки дитина виявляється в дитячому саду. Цей вік збігається з першим віковим кризою. У 3 роки у дитини з’являється свідомість того, що у нього є бажання, вираз «я хочу» ставати його улюбленим, а от вираз «ти повинен» не знайоме йому. З цього і починаються проблеми.

 1. Дитина сваритися — для цього достатньо, щоб він був чимось незадоволений. Якщо його ненавмисно ображають або ж не дають іграшку, яке він хоче цього буває достатньо, щоб дитина почала «з’ясовувати» стосунки за допомогою кулаків.
  Тут грубою помилкою батьків буде якщо той буде сварити дитину. Пам’ятайте дитина має право злитися і захищати свої права. Тут батьки повинні тільки направляти дитину і навчити вирішувати питання ні з допомогою кулаків, а за допомогою слів. Можна вдома створити такі ситуації, в яких у нього спрацює уяви.
 2. Дитина починає помститися — Коли друзі беруть його іграшки, він починає війну проти них. Часта помилка батьків тут в тому, що вони не дозволяють своїх дітей захищати своє «майно». Не завжди правильно вчити дитині поступитися своїм, адже тільки захищаючи своє він починає розуміти що «моє», а що «твоє».
 3. Вередує — Якщо проблеми виникли з виховательками, то батько повинен в першу чергу розмовляти з нею. А часто буває навпаки і батько починає лаяти свою дитину. Справа в тому, що у виховательки інший підхід і цей підхід часто відрізняється від батьківського, до якого так звик дитина. Тому в цих випадках потрібно обговорити ці питання з виховательками.

Проблеми виникли в дитячому саду, не такі вже й глибокі. Так що тут особливо хвилюватися нема про що.

початкова школа

У школі дитина 5-7 років повинен підкоряться новими правилами і це часто робить дитину більш агресивним і конфліктним. Тут діти починають по новому сприймати навколишній світ і починають збирати досвід.

 1. Дитина знущається над однокласниками — в класі можуть бути різні діти слабкі, товсті або каліки. Якщо дитина починає ображати їх, то потрібно поговорити з ним і пояснити, що такі діти можуть бути набагато краще дітей без будь-яких дефектів. Розкажіть їм про знаменитих людей, у яких були схожі проблеми. Розкажіть які труднощі їм доводиться щодня подолати. Такими розмовами можна виховати в дитині повагу до таких людей.
 2. Дитина влився в погану компанію і підпорядковується груповим діям — Часто слабкі діти йдуть на поводу в класі більш сильним і починають вести себе буйно, не слухатися вчителів і відрізнятися поганою поведінкою за їхньою вказівкою. Не гнівайтесь і не сваріть дитину. Говоріть з ним і якщо потрібно приєднаєте до цих робіт вчительку і батьків інших однокласників.
 3. Дитина стала цапом-відбувайлом — Часто буває так, що у вчительок є любимчики в класі і всі проблеми і суперечки в класі вирішуються на користь цих улюбленців. А як же діти, які не входять до цього списку улюбленців і все бачать? Адже це ставати психологічним ударом для дітей. Якщо після розмови з вчителькою питання не вирішується, то потрібно думати про те, щоб міняти клас або навіть школу.

Середня школа

Тут дитина вже став підлітком. У нього вже інший вікова криза і в цьому віці він думає, що його батьки і вчителі нічого не розуміють в житті. У цьому віці теж батьки повинні впливати, але це повинні робити дуже делікатно.

 1. Підліток копіює погану поведінку однокласника — Часто буває, що дитина з вихованої сім’ї дружити з дитиною з неблагополучної сім’ї і починає наслідувати його. Живучи так, підліток хоче самоствердитися і відчути себе кращим. Тут розмови не допоможуть, так як підліток просто не слухає своїх батьків, так як в цей період батько вже не авторитет для своєї дитини. Тут допоможе записані дитини в різні кружечки, найкращим рішенням буде який-небудь спорт. Тут підліток може самоствердитися і добитися успіху.
 2. Дитина починає вимагати дорогі речі — в цьому немає нічого дивного, адже на сьогоднішній день матеріальне так дорого цінуватися, що дитина бачать що то у своїх однолітків, буде вимагати того ж і у своїх батьків. Тут важливо говорити з підлітком. Він повинен знати ваше фінансове становище і йому повинен бути зрозуміло, чому ви не можете подарувати йому той чи інший річ.
 3. Дитина закохався — У цей період підліток вперше закохується і часто це буває не взаємною. Дитина починає страждати і приховувати свої почуття від батьків. Не треба «душити» підлітка своїми порадами. Тут вам може допомогти людина, яка авторитет для вашої дитини, це може бути його дядько, тітка, друг батька, дідусь. Попросіть йому поговорити з дитиною і допомогти подолати ці труднощі.

Труднощі бувають і будуть на протягу всього життя. Але для кожного важливо, щоб поруч була людина розуміє і готовий допомогти. А хто краще за батьків може це зробити?

Ссылка на основную публикацию