Дифузне випадання волосся

Одна з форм облисіння — дифузне випадання волосся. За статистикою, цей вид недуги все частіше з’являється у сучасних людей. Причому він зустрічається як у жінок, так і у чоловіків. Дифузна алопеція характеризується порідіння волосся, які стають гладкими. У жінок недуга зустрічається частіше, ніж у чоловіків. Починати лікування слід після виявлення перших ознак хвороби, щоб не допустити ускладнень.

Косметологи вважають, що дифузне випадання волосся зустрічається у багатьох людей, просто не всі відразу звертаються до лікаря. Тривогу викликає тільки інтенсивне випадання локонів, через що залишається гола голова. При виникненні захворювання багато хто не сприймає його всерйоз, що сприяє розвитку хвороби до складних форм. В цьому випадку лікувати недугу буде набагато складніше.

Дифузне випадання зазвичай виникає через розвиток іншого захворювання. Через це недуга має інше, більш точне, найменування — сімптомальная дифузна алопеція.

Дифузне випадання волосся у жінок

Захворювання у жінок зазвичай з’являється через високу чутливості фолікулів локонів до дигидротестостерону. Практично 95% відвідувачів лікарень мають саме цю причину недуги.

Постановка діагнозу для лікарів нескладна, так як ця патологія проявляється чітко. Щоб встановити вид алопеції, лікар-трихолог створює знімок голови. На основі зібраних результатів набагато зручніше проаналізувати ситуацію і встановити точний діагноз.


Існує багато видів дифузного облисіння у жінок. Знайти їх можна в спеціальній таблиці Людвіга. Обласна ділиться на основі андрогенетичного типу, по смужках і гнізда. При прогресуванні захворювання настає повне облисіння, коли волосся на голові майже немає.

Дифузна алопеція травматичного виду виникає через механічного видалення волосся, аж до їх навмисного усунення. Також воно називається дифузним випаданням волосся негормональной етіології. В цьому випадку потрібно відповідне лікування. Косметичний вид захворювання з’являється через регулярних укладок і сушок феном. На локони негативно позначається використання інструментів для завивки, випрямлення і закріплення пасом. Низький вміст естрогену, що говорить про недостатню діяльності яєчників, є причиною випадання локонів у жінок.

Дифузне випадання, види

Зустрічається два види захворювання — телогенового і анагеновой. Поділ діє через виду ушкодження. У здорового волосся є 3 етапи розвитку:

 • анагеновой — активність;
 • катагеновой — проміжний;
 • телогенового — спокій.

Всі пасма живуть незалежно від інших. У періоді активності знаходиться приблизно 85%, а в спокої — 1%. Через це волосяний покрив оновлюється регулярно, людина цього навіть не помічає. Телогенового розвиток передбачає затримку росту волосся через факторів. Тому деякі волосяні цибулини йдуть на спокій рано, а це призводить до випадання волосся. При анагеновой формі волосся під впливом сильних чинників не проходять адаптацію і відразу випадають. Телогенового розвиток передбачає випадання волосся, коли потрібно лікувати недугу.

причини

Дифузне випадання волосся може мати різні причини. Серед них — іонізуюче випромінювання, проникнення отрут і ліків. Всі причини діляться на гормональні і негормональні.

Гормональні причини включають:

 • недуги залоз внутрішньої секреції;
 • у жінок можуть відбуватися фізіологічні збої в період вагітності і лактації.

Негормональні причини включають:

 • постійні стресові ситуації;
 • затяжні хвороби хронічного характеру;
 • важкі хвороби і інфекції;
 • ускладнення після травм і операцій;
 • після застосування деяких препаратів;
 • неправильне харчування. Часто виникає при дотриманні дієт.

Які б причини не були виявлені, потрібно грамотне лікування.

виявлення

Дифузна алопеція виникає після великого випадання волосся. Багато хто не помічає масштабності явища. У чоловіків захворювання видніше, адже у жінок через довгого волосся складно помітити явище. Якщо є схильність до захворювання, необхідно уважно ставитися до свого здоров’я. Це стосується як чоловіків, так і жінок. Буде потрібно постійне лікування, призначене лікарем. Необхідно звертати увагу на такі моменти, як:

 • після процесу розчісування є пучки локонів;
 • випадання волосся, які залишаються на одязі;
 • під час витирання багато пасом залишається на рушник.


Інтенсивне лікування потрібно, якщо відбувається сильне випадання волосся. В результаті може сильно виднітися шкіра голови. Навіть при простому розчісуванні відбувається випадання пасом.

ефективне лікування

Найкраще при виявленні ознак облисіння звернутися до лікаря. Якщо вчасно відвідати лікарню, то лікар призначить ефективне лікування, і в підсумку можна вчасно усунути недуга. Зазвичай захворювання ховається в якійсь іншій хвороби або вживанні лікарських препаратів. Так як виявити недугу людина не в змозі, то буде потрібно медичне обстеження.


Потім настає етап усунення причин, якщо це можна зробити. Жінки після пологів або під час лактації, якщо у них відмічено випадання волосся, повинні вживати спеціальні вітамінні ліки. Тільки засіб повинен бути прописано лікарем, інакше собі можна нашкодити. Їх харчування теж повинно бути повноцінним і різноманітним. Меню повинно складатися із зелені, свіжих овочів і фруктів, м’яса і риби.

Спеціальні поради будуть потрібні для людей, у яких були операції або кото перенесли інфекцію. Буде потрібно живлення волосяних цибулин, завдяки чому покращується ріст волосся. Щоб ефект був краще, потрібно застосування стимуляторів росту. У народній медицині існують перевірені рецепти, які покращують зростання і живлять волосся. Буде потрібно регулярне використання масок, шампунів.


Жінкам, які користуються контрацептивами, буде потрібно консультація у гінеколога. Лікар встановить, чи впливають препарати на появу облисіння. Якщо саме вони викликають недуга, то фахівець випише безпечні засоби.

Навіть після регулярних процедур не варто очікувати швидкого результату, після чого волосся знову почнуть рости. Якщо ж приступити до посиленого лікування, то поступово буде видно перші результати. В результаті почнеться посилений ріст волосся. Чим раніше буде виявлено випадання волосся, тим легше буде проводитися відновлення. Краще використовувати перевірені ефективні засоби, що володіють поживним дією. Тільки з ними можна очікувати повного усунення захворювання.

Ссылка на основную публикацию