Дебетова карта з нарахуванням відсотків на залишок

Сьогодні банківські розрахункові карти, на залишок яких нараховуються відсотки, користуються великою популярністю серед російських громадян, які звикли робити безготівкові платежі. Дебетовий пластик вони використовують ще і як скарбнички, яка дозволяє отримувати регулярний пасивний дохід. Презентовані на вітчизняному фінансовому ринку розрахункові карти серій MasterCard і Visa активно використовуються по всій території Російської Федерації, а також в деяких країнах ближнього і далекого зарубіжжя.

Чому росіяни замість депозитів вибирають такі дебетові карти?

Вивчаючи банківські продукти, з яких можна отримувати дохід, багато росіян стали віддавати перевагу дебетових картках, за якими на залишок коштів нараховуються відсотки. Це пов’язано в першу чергу з тим, що депозитні програми багато в чому обмежують вкладників. Довіривши свої заощадження фінансовій установі, фізичні особи протягом усього терміну дії договору не можуть вільно знімати гроші, навіть в разі крайньої необхідності. Вирішивши в односторонньому порядку розірвати депозитний договір, вкладники втратять практично весь пасивний дохід, заради якого і робилися інвестиції.

Що стосується дебетових карт, на залишок яких нараховуються відсотки, то тут ситуація відрізняється кардинально. Поклавши свої заощадження на банківський пластик, російські громадяни мають можливість безперешкодно здійснювати покупки в усіх регіонах Російської Федерації. При цьому варто відзначити, що в кінці кожного місяця на залишок по картці банки нараховують відсотки, які в кінцевому підсумку підсумовуються до основних засобів.

Порада: дебетові карти з послугою нарахування відсотків на залишок коштів володіють великою кількістю переваг. Вони незамінні для людей, які звикли робити безготівкові платежі. Їх легко поповнювати і з них можна в будь-який момент знімати готівку.

Банківські картки з нарахуванням відсотків на залишок

В даний час багато кредитно-фінансові установи, що працюють на території Російської Федерації, пропонують фізичним особам різні варіанти дебетових карт, які між собою відрізняються за статусом, відсотковими ставками і умовами обслуговування:

 • золоті;
 • платинові;
 • стандартні.

Порада: плануючи оформити дебетовий пластик, російські громадяни можуть на свій розсуд вибирати, в якій валюті вони будуть проводити розрахунки і здійснювати накопичення. Такі картки відкриваються як в російських рублях, так і у валюті інших держав (в американських доларах, ЄВРО).

Багато кредитно-фінансові установи пропонують своїм клієнтам по дебетових картках не тільки відсотки, що нараховуються на залишок коштів, а й Кешбек. Завдяки цій послузі власники розрахункового пластика отримали можливість отримувати назад деяку суму відсотків після скоєння безготівкових платежів. Деякі російські банки пропонують фізичним особам при оформленні дебетових кар паралельно відкривати ще один рахунок, який буде використовуватися для накопичення або заощадження процентного доходу.

Доступні пропозиції російських банків

Сьогодні для російських громадян доступні різні банківські продукти, багато з яких дозволяють отримувати пасивний дохід. Більшість фізичних осіб при виборі дебетового пластика в першу чергу звертають увагу на величину процентних ставок. Найбільш затребуваними фінансовими продуктами є пропозиції наступних банків:

Назва банку Процентні ставки
Російський Стандарт 4,00% — 8,00%
Тінькофф 4,00% — 8,00%
Россельхозбанк 1,00% — 7,00%
відкриття 2,00% — 6,00%

При нарахуванні процентного доходу фінансові установи враховують в першу чергу те, яка сума коштів залишилася на картковому рахунку фізичної особи на кінець місяця. Якщо грошових коштів буде багато, то, відповідно, клієнт фінансової установи отримає більший прибуток. Варто відзначити, що російські банки використовують таку схему нарахування відсотків тільки до того моменту, поки залишок коштів не буде перевищувати встановлений ліміт. Якщо фізична особа не зверне увагу на встановлені обмеження і вирішить заробити якомога більше процентного доходу, то його в кінцевому підсумку може очікувати розчарування. У кращому випадку банк все ж нарахує на суму залишку відсотки, але їх розмір буде знижений до мінімуму. У гіршому випадку приватний інвестор взагалі не отримає процентного доходу, тому всі його старання заробити виявляться марними.

Найбільш затребуваними розрахунковими картами, до яких відкриваються додаткові рахунки, є продукти наступних фінансових установ:

Назва банку Розмір відсотків
Русский Іпотечний від 5,00% до 9,75%
інтерактивний до 8,01%
Зв’язковий Розмір відсотків залежить від залишку на рахунку
Росбанк Розмір відсотків залежить від залишку на рахунку
Альфа Банк Розмір відсотків залежить від залишку на рахунку

Порада: якщо російські громадяни прагнуть до отримання максимально високого пасивного доходу зі своїх заощаджень, то їм слід віддавати перевагу або золотому, або платиновому пластику.

Як бонус багато кредитно-фінансові установи пропонують своїм клієнтам безкоштовне обслуговування. Якщо на картковому рахунку фізична особа буде тримати велику суму грошових коштів, що перевищує 30 000 рублів, то воно може бути залучено до участі в різних акційних заходах:

 • дисконтні програми;
 • клубні програми;
 • бонусні програми.

Нюанси при оформленні дебетового пластика

Як правило, більшість кредитно-фінансових установ, що працюють на території Російської Федерації, пропонують для фізичних осіб дебетові карти, прибутковість яких коливається в діапазоні від 0,01% до 10,00%. Сьогодні на вітчизняному ринку можна зустріти і такі пропозиції, за якими розмір процентної ставки, що нараховується на залишок коштів, досягає показників прибутковості традиційних депозитів.

Варто зазначити, що для отримання максимально високого процентного доходу російським громадянам, що оформляє дебетові карти, доведеться виконати ряд умов банку. В даному випадку мова йде про наявність на картковому рахунку мінімальної суми залишку, забезпеченні щомісячного обороту по розрахунковому пластику в установленому діапазоні і т.д. Кожен приватний інвестор, який вирішив за допомогою дебетових карт отримувати регулярний пасивний дохід, повинен розуміти, що чим вище буде прибутковість, тим більше йому доведеться витратити коштів на обслуговування картки:

 • комісії за переведення в готівку коштів, які в кілька разів збільшаться при знятті грошей через банкомати інших фінансових установ;
 • річне обслуговування;
 • додаткові послуги, що підвищують рівень комфортності при використанні банківського пластику;
 • смс-повідомлення і т.д.

При підписанні договору з банком кожен клієнт повинен уважно вивчити його умови. Особливо варто звернути увагу на наявність пункту, який дозволяє кредитно-фінансовій установі в односторонньому порядку змінювати величину відсоткової ставки. Багато банків користуються такою можливістю і максимально знижують ставки, навіть не попереджаючи про це своїх клієнтів.

Все дебетові карти, на яких російські громадяни зберігають будь-які суми коштів і які вони використовують в якості витратно-поповнюються депозитів, в обов’язковому порядку підлягають страхуванню. Ця вимога Федерального законодавства повинно виконуватися всіма російськими банками, які беруть участь у спеціальній Державну програму. При настанні форс-мажорній ситуації власники розрахункових карт, на яких зберігалися і примножувалися грошові кошти, отримають страхові виплати, розмір яких не може перевищувати 700 000 рублей.

Через існуючого обмеження на суму страхового відшкодування фахівці в галузі фінансів рекомендують російським громадянам не тримати в одному банку занадто багато заощаджень. Найкраще відкрити дебетові карти для наступних депозитних накопичень в декількох великих фінансових установах. Навіть якщо вони одночасно збанкрутують, власники кар отримають по кожній з них покладені страхові виплати в розмірі до 700 000 рублів (ця сума залежить від того, якого розміру буде залишок на розрахунковій картці на момент дефолту банку).

Дебетова карта з нарахуванням відсотків від Ощадбанку

Серед російських громадян великою популярністю користуються дебетові карти від Ощадбанку. Це кредитно-фінансова установа з регулярною періодичністю презентує на вітчизняному ринку нові банківські продукти, які фізичні особи активно використовують для депозитних накопичень. Сьогодні росіяни можуть за допомогою інтернету замовити дебетову карту Ощадбанку, завдяки чому зекономлять час на походах по відділеннях фінустанови.

Сьогодні найбільш затребуваним дебетових пластиком є ??карта «Соціальна». Її використовує як молодь, так і люди похилого віку, особливо ті, яким не вистачає на життя пенсії, що виплачується державою. До головних переваг цієї дебетової картки можна зарахувати наступне:

 • фізичним особам безкоштовно оформляється банківський пластик;
 • один раз в квартал банк нараховуватиме процентний дохід (3,50% на залишок коштів);
 • обслуговування дебетової картки абсолютно безкоштовне;
 • фізичні особи отримують можливість паралельно з дебетових пластиком оформити ще кілька додаткових карт, якими згодом будуть користуватися близькі родичі
 • переведення в готівку коштів відбувається на вигідних умовах і т.д.

Отримати дебетову карту від Ощадбанку можуть російські громадяни, яким на момент подачі заявки виповнилося 18 років. Фізична особа має мати право на отримання пенсійних виплат на території Російської Федерації. Якщо дебетовий пластик планує отримати громадянин іншої держави, який проживає в Росії, то у нього в обов’язковому порядку повинна бути місцева реєстрація. На гарячій лінії фінустанови фізичні особи можуть дізнатися пільговий період по кредитній карті Ощадбанку.

Для оформлення платіжної картки фізичним особам знадобляться наступні документи:

 • паспорт;
 • пенсійне посвідчення;
 • ідентифікаційний податковий номер.

Зібравши мінімальний пакет документації, інвестор повинен відправитися в найближче відділення Ощадбанку (його офіси розташовані практично у всіх населених пунктах Російської Федерації). Заповнивши заяву-анкету, фізична особа підписує відповідний договір, і йому через певний проміжок часу вручається дебетова карта з пін-кодом (його слід одразу змінити). Щоб внести гроші на свій картковий рахунок, клієнт банку може скористатися будь-яким зручним способом:

 • внести кошти через банкомат або термінал самообслуговування;
 • зробити переказ грошей через мобільний банк або інтернет-банкінг;
 • скористатися для поповнення дебетового рахунку телефоном, на який попередньо було встановлено спеціальний додаток;
 • внести гроші через касу Ощадбанку.

У 2016 році для російських громадян Ощадбанком були запропоновані наступні види дебетових карт (по ним зараз не нараховується процентний дохід, за винятком карти Соціальна, призначеної для пенсіонерів):

 • мильні;
 • благодійні картки;
 • класичні;
 • золоті;
 • платинові;
 • карти миттєвої видачі.

Тримачі розрахункового пластика є почесними клієнтами фінустанови, тому в будь-який момент можуть отримати гроші до зарплати на карту Ощадбанку.

Рейтинг найбільш популярних дебетових карт з нарахуванням відсотків на залишок

Найменування кредитно-фінансової установи

Назва дебетової картки Щорічний процентний дохід

Особливості, щоденний незнижуваний залишок

Локо-Банк Gold 9,00% 20 000 рублів; крім незнижуваного залишку держатель платіжної картки повинен щомісяця здійснювати покупки на суму 20 000 рублів. Якщо фізичні особи не виконають вимог банку, то сума щомісячної плати за обслуговування складе 350 рублів
Platinum 11,00% 40 000 рублів; крім незнижуваного залишку держатель платіжної картки повинен щомісяця здійснювати покупки на суму 40 000 рублів
МТС Гроші опція Накопичувальна 7,50%

 

до 300 000 рублів

 

6,00% понад 300 000 рублів

 

процентний дохід буде нараховуватися, якщо на рахунку буде щоденний залишок в 1 000 рублів (незнижуваний)
Східний експрес-банк Карта номер один 7,50%

 

від 10 000 до 500 000 рублів

 

2,00% більше 500 000 рублів
Уралсиб скарбничка 4,00% від 15 000 до 50 000 рублів

5,00%

 

від 50 000 до 100 000 рублів

 

6,00%

 

від 100 000 до 300 000 рублів

 

7,00% понад 300 000 рублів
Хоум Кредит Гарні новини 7,50% до 500 000 рублів
3,00% більше 500 000 рублів
Евросеть Кукурудза 4,00% до 30 000 рублів
5,00% більше 30 000 рублів
Рокетбанк затишний космос 8,00% відсутні вимоги до незнижуваного залишку та щомісячного обороту
Російський Стандарт Банк в кишені 7,00% від 30 000 до 500 000 рублів
Tinkoff Black MasterCard 8,00% якщо сума залишку не перевищує 300 000 рублей
4,00% якщо сума залишку перевищує 300 000 рублей
0,50% якщо на дебетовом рахунку зберігаються заощадження в іноземній валюті в сумі, що не перевищує 10 000 у. е.
Якщо фізичні особи будуть тримати постійно на карті не менше 30 000 рублів / 1 000 євро / 1 000 доларів, то річна плата за обслуговування буде відсутній (в іншому випадку доведеться платити щомісяця 99 рублів / 1 євро / 1 долар). Тримачі дебетового пластика можуть в будь-який момент обміняти біткоіни на рублі

Вибираючи розрахунковий пластик, наприклад, дебетову карту ВТБ24, російські громадяни повинні уважно вивчити всі доступні пропозиції. Особливу увагу варто приділити таким нюансам:

 • сума незнижуваного залишку;
 • величина процентного доходу;
 • наявність плати за обслуговування;
 • наявність бонусів;
 • Додаткові вимоги.

Збережіть статтю в 2 кліка:

Дебетову карту російські громадяни можуть використовувати в повсякденному житті, для проведення розрахунків як в торгових точках, так і в віртуальних магазинах. Для них така пропозиція банків є унікальною можливістю примножити свої заощадження. У більшості випадків процентний дохід за таким видом банківського пластику нараховується один раз на місяць, але є і такі фінансові продукти, за якими відсотки розраховуються один раз в квартал або в кінці року.

Ссылка на основную публикацию