Де краще взяти кредит на машину — відсотки по автокредитах в різних банках

Замислюючись над тим, що краще — автокредит або споживчий кредит на машину, люди повинні уважно вивчити умови цих двох програм. Слід робити акцент на таких параметрах, як термін, ставка, розмір початкового внеску, пакет документів і вимоги до претендентів. У деяких банках сьогодні можна оформити автокредит за двома документами без підтвердження доходу, але при цьому слід очікувати максимально високої процентної ставки.

На яких умовах видаються автокредити?

Для багатьох людей машина є не розкішшю, а предметом першої необхідності, який використовується як в повсякденному житті, так і для роботи. Далеко не кожен може відкласти з зарплати потрібну суму, щоб згодом зробити покупку. Для такої категорії клієнтів російські банки пропонують автокредити, за якими встановлені гнучкі умови і невисокі процентні ставки.

Практично всі фінансові установи висувають перед претендентами на участь в автокредитуванні наступні вимоги:

 1. Кредитоспроможний вік. Отримати позику на покупку машини можуть тільки повнолітні особи, яким на момент подачі заявки виповнилося 18-21 рік. На момент погашення заборгованості клієнтам повинно бути не більше 65 років.
 2. Прописка на території Російської Федерації або документально підтверджена реєстрація.
 3. Наявність громадянства РФ.
 4. Постійне джерело доходу (цієї суми повинно вистачати, щоб робити обов’язкові платежі). Важливу роль в цьому питанні відіграє здатність клієнта документально підтвердити регулярну заробітну плату. Наприклад, такі фінустанови, як ВТБ24 і Ощадбанк, приймають до розгляду заявки тільки від осіб, здатних пред’явити довідку про доходи.

Зверніть увагу: якщо банк сумнівається, що претендент здатний буде зі своєї зарплати вносити щомісячні платежі, його можуть попросити залучити поручителів або позичальників.

Які вимоги пред’являються до автомобілів?

Деякі банки вважають за краще співпрацювати з офіційними дилерами автовиробників. Також є фінансові установи, які активно працюють з різними автосалонами, які продають як нові, так і колишні в експлуатації машини. Варто відзначити, що при оформленні автокредиту на старий транспорт багато часу йде на обстеження і діагностику.

Процедура оформлення позики на покупку нового автомобіля передбачає кілька етапів:

 1. Клієнт відвідує салон і вибирає відповідну за ціною і технічними параметрами машину. Співробітник виписує рахунок-фактуру на оплату, який потрібно передати в банк.
 2. Після отримання позитивного рішення від кредитора позичальник відправляється в салон і підписує договір на покупку автомобіля, а також на місці оформляє страховку. Для керування транспортним засобом достатньо мати обов’язковий поліс ОСАГО, але деякі банки вимагають ще й оформлення КАСКО.
 3. Всі зібрані документи передаються до фінансової установи, з яким підписується кредитний договір і угода про заставу. У більшості випадків цю функцію виконують машини, придбані за позикові кошти (автопозики під заставу ПТС). Але є банки, які вимагають і майнову заставу.
 4. Після підписання всіх документів фінустанова переводить на розрахунковий рахунок автосалону всю суму грошових коштів. За деякими автокредитам передбачений початковий внесок, який обчислюється в процентному співвідношенні до вартості машини. У цьому випадку клієнт робить оплату при підписанні кредитного договору.
 5. Останній етап для клієнта найприємніший і довгоочікуваний — він може забрати з салону свій автомобіль.

Особливості оформлення кредиту на старі авто

Якщо людина планує взяти позику на покупку машини, була в експлуатації, то до нього кредитор може пред’явити ряд додаткових вимог. В першу чергу не кожне старе авто може бути прийнято банком в якості застави, тому доведеться йому передавати особисте майно на час дії програми. По-друге, до такого транспорту пред’являються досить жорсткі вимоги:

 1. Вік машини не повинен перевищувати 8 років на дату погашення кредиту.
 2. Пробіг авто повинен бути не більше 100 000 км.
 3. Якщо купується транспорт іноземного виробництва, то власник або автосалон повинен мати документи, що підтверджують факт розмитнення.
 4. Коли машина купується у приватної особи, то для оформлення програми буде потрібно посередник, роль якого має виконати юридична особа.

Страхування при оформленні автопозик

Автокредити представляють собою фінансові операції, що вимагають заставного забезпечення. Незважаючи на те, що після оформлення документів і постановки транспорту на облік в ГИБДД оригінал ПТС передаються кредиторам, вони примушують позичальників оформляти страхові поліси КАСКО. У цьому випадку банк не понесе збитків, якщо машину поженуть або вона буде пошкоджена в результаті ДТП, так як всі витрати покриватиме страховка. Деякі фінансові установи тісно співпрацюють зі страховиками, тому нав’язують своїм клієнтам саме їх послуги. Люди повинні знати, що на території Російської Федерації страхування проводиться тільки на добровільній основі. Якщо позичальник погоджується придбати поліс, він може зробити це в будь-якій страховій компанії.

Зверніть увагу: якщо автокредит буде оформлений без поліса КАСКО, то в разі поломки або пошкодження в ДТП машини всі витрати буде нести її власник.

Деякі люди не мають вільних коштів для придбання поліса КАСКО. У цьому питанні практично всі банки йдуть на поступки і пропонують включити вартість страховки в тіло кредиту. При цьому вони можуть збільшити розмір початкового внеску на 5-10%.

Де краще оформити автокредит — в банку або в салоні?

Сьогодні люди можуть самостійно вибрати місце, де вони будуть оформляти автокредит — в салоні або в банку. Якщо мета позичальника — заощадити на відсотках, то йому краще звертатися до фінансової установи, яке може запропонувати ставку на кілька позицій нижче базової. При цьому претенденту доведеться виконати ряд вимог, які в більшій мірі стосуються документального підтвердження його фінансової спроможності.

При оформленні автокредитів через салони фахівці рекомендують вичікувати акцій. В цей час на деякі моделі машин ціни можуть впасти на 5%. Також варто відзначити, що автосалони співпрацюють з різними банками, тому можуть заявку клієнта направити відразу до всіх потенційних кредиторам. Сьогодні деякі салони стали пропонувати послугу «експрес-автокредит». Для того щоб нею скористатися, людина повинна пред’явити два ідентифікують особу документа, після чого йому оформляється займ на потрібну суму. Він може в той же день забрати свою машину.

Зверніть увагу: по експрес-програмами платоспроможність клієнтів перевіряється поверхнево. Для мінімізації своїх ризиків фінансові установи завищують процентні ставки мінімум на 2 позиції. Також збільшується сума початкового внеску мінімум на 10%. А от термін дії програми може істотно скоротитися.

Збережіть статтю в 2 кліка:

Плануючи взяти позику на покупку машини, кожна людина повинна серйозно підійти до цього питання. Спочатку слід уважно вивчити умови автокредиту в Ощадбанку Росії та інших фінансових установах, щоб вибрати для себе найбільш низьку процентну ставку. Після цього потрібно визначитися з кредитором і подати йому заявку. Як тільки банк прийме позитивне рішення, можна вирушати в салон і оформляти документи на покупку. Також доведеться заплатити початковий внесок, підписати кредитну і заставне угоди, а після державної реєстрації авто передати оригінали ПТС кредитору.

Ссылка на основную публикацию