Cінтетіческій опал: що це, властивості, фото

Опал — це абсолютно особливий тип каменю, схожих на який мало. Існують як природні, так і синтетичні опали. Натуральний камінь має певний вплив на людину. Що б розуміти, який тип опала як впливає на людину, потрібно уявити найпоширеніші з них, і описати їх властивості.

Основними різновидами опала вважаються:

  • Молочні і безбарвні камені — в стародавні часи їх вважали поганими, думав, що вони приносять нещастя. Зараз встановлено, що цей тип опала підходить людям з творчими нахилами, у яких добре розвинена уява. Даний камінчик тільки сприяє збільшенню даних якостей, що допомагає реалізувати себе і свої творчі плани.
  • Тигрові камені — цей опал символізує достаток. Його найкраще одягати на праву руку як браслет або кільце. Такий камінь підійде для тих, кому потрібно вирішувати ділові завдання і приймати важливі рішення в короткі терміни. Ті ж властивості має і жовтий опал.
  • Матричні каміння — вони допомагають зміцнити сім’ю. Дуже доречно буде подарувати такий камінь своїй мамі.
  • Зелені камені — вони приносять багатство того, кому належать. Але, як відомо нічого не буває просто так, і як багатство отримано, так воно може і зникнути, швидко і раптово.
  • Червоні камені — це дуже корисні мінерали, які лікують як душевні, так і фізичні рани, пов’язані з серцем і кров’ю.
  • Камені арлекіни — це яскраві представники опалів. Ці мінерали наповнюють людину життєвою енергією, дають позитивний настрій. Важливо знати, що носити такий опал годі й довго, інакше людина морально виснажиться. Дуже добре дарувати такий опал тим людям, які постійно контактують з людьми різного віку, витрачаючи свою енергетику на них.

Оскільки натуральні опали користуються досить сильною популярністю, тому його стали імітувати. Почали даний процес ще глибоко в давнину, і продовжують досі.

Особливості

Найпростішим речовиною, з якого можна отримати синтетичний опал, є звичайне скло. Для того, що б вийшов схожий камінь, його нагрівають і швидко охолоджують. При таких діях в отриманому камушке є тріщини, які заповнюють повітрям.

Крім цього, можна ще використовувати камінь, поверх якого наклеїти плівку з натурального опала. Здебільшого для такого вибирають онікс, на який клеять плівку. Такий сувенір має хороші якості, допомагає людині, але важливо знати, чи підходить штучний матеріал людині, якій робиться подарунок.

Навіть в місячному камені можна знайти схожість з опалом, при перегляді на світло від камінчика йде жовтуватий відтінок, як і він натурального каменю.

У сучасному світі опали почали створювати в умовах лабораторій. Для формування природного каменю, йде цілі століття, а для штучно створеного каменю буде потрібно куди скромніший проміжок часу. Вихідний матеріал для створення опала — натрієвий селикатами. З нього виробляють кульки кремнезему, які повинні мати потрібні розміри. Даний склад нагрівають разом з іонообмінними смолами протягом тридцяти, а буває і ста годин. Методи отримання цих кульок змінювалися, і засоби їх скріплення між собою також перебували сучасніші.

Імітація натурального каменю куди поширеніший метод, тому як для нього важливо знайти матеріал, у якого буде гра світла така, як і у опала. Для таких цілей використовували прозорі силікатні скла, у яких висока иризация, пластик, який має подібну структуру з натуральним каменем.

Ще один спосіб отримання синтетичних опалів, це виготовлення дублетів і триплетів. Дуплет роблять за допомогою пластинки з натурального опала і другого шару, представленого оніксом. За зовнішніми показниками він дуже схожий на чорний опал, мінерал, який вважається найдорожчим. Дублети куди більш доступні в плані ціни, ніж натуральні опали.

Варто сказати про те, що є ще й природний дублет, назва якого болдер-опал. У нього тонка плівка натурально опала не відділяється від тієї породи, яка служить підкладкою під час обробки речовини.

Триплет відрізняється від дублета тим, що у них є ще один шар, представлений кварцовим склом. Його обробляють в формі кабошона, і він перекриває дублет.

Таким чином, можна зробити висновок про те, що цінність опалу дуже висока, його властивості та зовнішні якості залучали людства з давніх пір, і вже тоді з’явилися ідеї створення копій даного каменю. При роботі над синтетичними опалами було застосовано безліч методик, які в результаті дали можливість сформувати кілька основних варіантів їх виготовлення. Не всі можуть дозволити собі прикраси їх натурального опала, а ось його аналогію купити буде не надто складно. Чим більше схожий камінь виведений, тим вищою буде його ціна, однак і властивості, якими володіє натуральний варіант, будуть максимально передані і його клону. Саме інтерес до даного мінералу і сприяв тому, що люди знайшли для нього альтернативну заміну.

Ссылка на основную публикацию